Skocz do zawartości

Motocyklista okularnik


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Okularów korekcyjnych używam tylko w dwóch przypadkach - gdy idę do kina i gdy prowadzę pojazd o zmroku i w nocy. No i wczoraj wsiadłem na hulajnogę wieczorem. Kominiarka, kask i...okulary. I normalnie jest tragedia 270751858-jezyk.gif. Nie to, że coś uwiera - w tej kwestii jest spoko. Chodzi o parowanie okularów - mam kask szczękowca - jak tylko zamknę szczękę - prawie nic nie widzę grinser006.gif. Wczoraj ruszyłem z zaparowanymi szkłami i jak jadę to jest OK. Ale wczoraj to ja ruszałem na polnej drodze. A jak mam ruszyć w zaparowanych okularach w mieście hehe.gif

Jakieś rady? Może jakieś preparaty do przetarcia okularów? Są tutaj motocykliści w okularach? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okularów korekcyjnych używam tylko w dwóch przypadkach - gdy idę do kina i gdy prowadzę pojazd o

> zmroku i w nocy. No i wczoraj wsiadłem na hulajnogę wieczorem. Kominiarka, kask i...okulary. I

> normalnie jest tragedia . Nie to, że coś uwiera - w tej kwestii jest spoko. Chodzi o parowanie

> okularów - mam kask szczękowca - jak tylko zamknę szczękę - prawie nic nie widzę . Wczoraj

> ruszyłem z zaparowanymi szkłami i jak jadę to jest OK. Ale wczoraj to ja ruszałem na polnej

> drodze. A jak mam ruszyć w zaparowanych okularach w mieście

> Jakieś rady? Może jakieś preparaty do przetarcia okularów? Są tutaj motocykliści w okularach?

kup preparaty typu anty fog ktore uzywaja osoby jezdzace na nartach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie uszczelniaj kasku na max?

Wentylacje szczękowe mam zawsze otwarte.

> Mi nie parują

> Chyba, że mam wszystko pozamykane i chuchać zaczynam

> Uwierać też nie uwierają, ale wybierałem kask z wycięciami na okulary.

Ja nawet nie wiem, czy mam coś takiego - mam szczękowca - bardzo łatwo zakłada się okulary wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nawet nie wiem, czy mam coś takiego - mam szczękowca - bardzo łatwo zakłada się okulary

Mam i szczękowca i integrala.

Tego integrala właśnie z dodatkowymi wcięciami na okulary - jest trochę łatwiej smile.gif

Jakie masz okulary?

Teoretycznie może moje tak nie parują bo mają niecały rok i szkła miały być pokryte jakimś "permanentnym antyfogiem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam i szczękowca i integrala.

> Tego integrala właśnie z dodatkowymi wcięciami na okulary - jest trochę łatwiej

> Jakie masz okulary?

> Teoretycznie może moje tak nie parują bo mają niecały rok i szkła miały być pokryte jakimś

> "permanentnym antyfogiem"...

Moje szkła mają już kilka ładnych lat. Używam ich sporadycznie - zawsze leżą w aucie i zakładam tylko o zmroku. Kiedyś były pokryte jakimiś filtrami, ale to na pewno się wytarło. Kupię coś w spraju - jakiegoś antyfoga wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś rady? Może jakieś preparaty do przetarcia okularów? Są tutaj motocykliści w okularach?

Ja na co dzień cały czas noszę okulary i właśnie sam się zastanawiałem jak inni jeżdżą. Ja dotychczas ściągałem grinser006.gif bo tak jakoś chyba niewygodnie by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na co dzień cały czas noszę okulary i właśnie sam się zastanawiałem jak inni jeżdżą. Ja

> dotychczas ściągałem bo tak jakoś chyba niewygodnie by było.

Okulary pod kaskiem wcale mi nie przeszkadzają. Chwilę zajmuje tylko ich założenie pod kask zlosnik.gif. Jak już założę, to gdyby nie parowanie, to zapomniałbym, że je mam na nosie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okularów korekcyjnych używam tylko w dwóch przypadkach - gdy idę do kina i gdy prowadzę pojazd o

> zmroku i w nocy. No i wczoraj wsiadłem na hulajnogę wieczorem. Kominiarka, kask i...okulary. I

Ja noszę okulary od zawsze.

Mam kask otwarty. Co do kominiarki - tragedia. Jak ją ubiorę, to nie ma szans - paruje zawsze, nawet po nałożeniu preparatu Antifog (do kupienia u optyka, maleńka buteleczka).

Mam szkła Transition Driver - jak posmaruję czyste szkła tym preparatem, jest OK.

Ale nie w kominiarce.

Parowanie z twarzy odbywa się chyba tylko pzrez oczy smile.gif i wtedy szkła zachodzą mgła.

Ja zakładam chustkę, którą naciągam aż na nos, zakrywam policzki a potem wiązę na szyi.

Na to kask, okulary z Antifogiem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okularów korekcyjnych używam tylko w dwóch przypadkach - gdy idę do kina i gdy prowadzę pojazd o

> zmroku i w nocy. No i wczoraj wsiadłem na hulajnogę wieczorem. Kominiarka, kask i...okulary. I

> normalnie jest tragedia . Nie to, że coś uwiera - w tej kwestii jest spoko. Chodzi o parowanie

> okularów - mam kask szczękowca - jak tylko zamknę szczękę - prawie nic nie widzę . Wczoraj

> ruszyłem z zaparowanymi szkłami i jak jadę to jest OK. Ale wczoraj to ja ruszałem na polnej

> drodze. A jak mam ruszyć w zaparowanych okularach w mieście

> Jakieś rady? Może jakieś preparaty do przetarcia okularów? Są tutaj motocykliści w okularach?

Mi parują tylko jak stoję na światłach i albo jest na minusie, albo wilgotność > 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.