Skocz do zawartości

Volvo S40 II D 2.0 czy 2.4?


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do S40.

Pytanie głównie dotyczy czy warto interesować się wersją 2.4D, jakie są minusy tej wersji, eksploatacja?

Silnik 1.6 skreślam, mam go w 307 i nie jest on zadowalający.

Z testów wynika że silnik całkiem fajny, jedynie z automatem pali nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powoli przymierzam się do S40.

> Pytanie głównie dotyczy czy warto interesować się wersją 2.4D, jakie są minusy tej wersji,

> eksploatacja?

> Silnik 1.6 skreślam, mam go w 307 i nie jest on zadowalający.

> Z testów wynika że silnik całkiem fajny, jedynie z automatem pali nie mało.

Miałem 2,0D w v50 i złego słowa nie powiem ok.gif

136 KM i 320Nm daje super rade a do tego w trasie schodziłem nie raz poniżej 5,0 ok.gif

Jest to jednostka HDI peugeota lekko poprawiona przez volvo ok.gif

Teraz mam 2,4D 186KM i 400Nm w XC90 i z tego co wiem to silnik jest tani w eksploatacji i długowieczny ok.gif

Mam manalną 6 biegową skrzynie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak tak.

> Czyli myślę że chyba najlepiej D5 albo z nowszych D3 lub D4

> Ile biegów ma automat w D5?

Ztego co wiem to do 2006 /5 a po 2006/ 6 ok.gif

TS80SC MA 6 BIEGÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak znajdziesz to na pewno warto D5, ale na 2,0D się nie zawiedziesz i masz ich do wyboru do koloru

> czego nie można powiedzieć o tych mocniejszych Dieslach. O benzynowym T5 nie myślałeś??

Wiem że ten 2.0 jest niezły, kolega ma go w Mondeo to strasznie mało to pali.

Dlatego pytam czy 2.4 ma jakieś problematyczne rozwiązania zwiększające koszty napraw ewentualnych. Czytałem na przykład o zintegrowanej turbinie z kolektorem a także o systemie chłodzenia turbiny nawet po zgaszeniu silnika.

Mocna benzynę już mam i nie chce więcej bawić się w LPG.

Zależy mi na akceptowalnym spalaniu w mieście i niskich obrotach na autostradzie. Jeździłem mondeo w skrzyni 6 biegowej i podoba mi się ten zestaw.

Z drugiej strony ostatnio jeździłem nowym V40 D3 w automacie i tamten silnik zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

No i generalnie jestem bardzo przyzwyczajony do automatu w mieście ale trochę się tego boję. Większość D5 jest w automacie, i trochę dziwne że mimo 6 biegów dość dużo one palą.

Rozsądek nakazuje zakup 2.0D / D3 w 6 biegowym manualu... ale jak to żona ujęła skoro decydujemy się na kredyt na zakup to ma być to już pełny wypas smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak już wspominałem, to nie jest ten silnik co w Mondeo. Ten sam silnik był tylko w Focusie i

> C-Maxie.

Aaa ok.

Ale to jest normalny 4 cylindrowiec? Bo D3 i D4 to już jak rozumiem są pieciocylindrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.