Skocz do zawartości

szarpanie


Lewy20bis

Rekomendowane odpowiedzi

mam zapytanie, ktoś może spotkał się z objawem szarpania (jak na razie co któryś raz) zaraz po zdjęciu nogi z gazu w XP 2.0 HDI ? Z początku zauważyłem przy małych prędkościach np. 30km/h, ale dziś także dał znać przy większej 70km/h. Szarpie zawsze tylko raz natychmiast po odjęciu gazu. jakieś sugestie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> mam zapytanie, ktoś może spotkał się z objawem szarpania (jak na razie co któryś raz) zaraz po

> zdjęciu nogi z gazu w XP 2.0 HDI ? Z początku zauważyłem przy małych prędkościach np. 30km/h,

> ale dziś także dał znać przy większej 70km/h. Szarpie zawsze tylko raz natychmiast po odjęciu

> gazu. jakieś sugestie

szarpanie związane jest z tempomatem. Po szarpnięciu rozłącza go i nie chce się przez dłuższy czas włączyć. Ciekawe, czy znowu czujnik pedału sprzęgła pada, czy coś innego niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szarpanie związane jest z tempomatem. Po szarpnięciu rozłącza go i nie chce się przez dłuższy czas

> włączyć. Ciekawe, czy znowu czujnik pedału sprzęgła pada, czy coś innego

Brak tempomatu oznacza błąd w sterowniku silnika, co z check engine ?

Obym nie był złym prorokiem, ale trzebaby zdiagnozować regulator ciśnienia na pompie HP (elektrozawór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak tempomatu oznacza błąd w sterowniku silnika, co z check engine ?

> Obym nie był złym prorokiem, ale trzebaby zdiagnozować regulator ciśnienia na pompie HP

> (elektrozawór).

Po zakupie XP nie działał tempomat i wyskakiwał błąd czujnika sprzęgła. Po wymianie czujnika zaczął działać i nie było z nim najmniejszego problemu.

Ponieważ często używam go, to manetkę miałem i mam cały czas włączoną na on. Jak zaczęło się szarpanie (sporadyczne) nie zwróciłem uwagi ani nie skojarzyłem, że może mieć to związek z tempomatem. Nawet przed wyjazdem na weekend podjechałem na diagnostykę skanerem - nic nie wykazało. Wtedy jeszcze delikatnie szarpało i nie miałem pojęcia, że będzie zrywało tempomat i będzie problem z jego włączeniem. Najdziwniejsze jest to, że jedziesz sobie na autostradzie na włączonym tempomacie, a nagle potrafi bardzo mocno szarpnąć i spada prędkość. Później dłuższy czas nie działa a następnie niewiadomo skąd po naciśnięciu przycisku manetki znów działa.

Tym razem mam nadzieję, że wyskoczy błąd na skanerze.

Check nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brak tempomatu oznacza błąd w sterowniku silnika, co z check engine ?

> Obym nie był złym prorokiem, ale trzebaby zdiagnozować regulator ciśnienia na pompie HP

> (elektrozawór).

nie stresuj mnie. podobno często pada pompa wysokiego ciśnienia. z moich obserwcji: temperatura silnika nie ma nic do rzeczy, po szarpnięciu nie włącza się tempomat a jeżeli właśnie go używam rozłącza go. błędów brak. silnik pracuje równo, płynnie przyspiesza.

narobił mi trochę strachu w trasie 1800 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.