Skocz do zawartości

Mycie silnika


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie na wymyciem silnika w mojej firce jest to benzyniak z gazem. A mycie dotyczy nie tylko "od dołu ale i od góry" czy poza odłączeniem aku coś jeszcze musze zrobić żeby potem nie mieć problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie na wymyciem silnika w mojej firce jest to benzyniak z

> gazem. A mycie dotyczy nie tylko "od dołu ale i od góry" czy

> poza odłączeniem aku coś jeszcze musze zrobić żeby potem nie

> mieć problemów?

Zabiezpieczyć elektrykę skromny.gif

Z zasady wszystko, co ma prund - nawet cewka może paść pod wpływem wody oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a prz załozeniu ze po myciu całą noc stoi bez akiu "tysz" tak

> postąpić?

a czemu chcesz myć silnik?

nie wystarczy przetrzeć ścierką, a ewentualnie większe zabrudzenia olejowe benzyną ekstrakcyjną ?

bez ryzyka ze coś w elektrce potem będzie szwankowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a prz załozeniu ze po myciu całą noc stoi bez akiu "tysz" tak

> postąpić?

Podobno lepiej myć silnik uruchomiony i lekko rozgrzany hmm.gif

Kiedyś to drążyłem i odpuściłem dochodząc do wnuiosku, że jeśli nie ma wyższej potrzeby, to po co myć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu chcesz myć silnik?

> nie wystarczy przetrzeć ścierką, a ewentualnie większe zabrudzenia

> olejowe benzyną ekstrakcyjną ?

> bez ryzyka ze coś w elektrce potem będzie szwankowac

może i masz racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie na wymyciem silnika w mojej firce jest to benzyniak z

> gazem. A mycie dotyczy nie tylko "od dołu ale i od góry" czy

> poza odłączeniem aku coś jeszcze musze zrobić żeby potem nie

> mieć problemów?

unikaj takiego zabiegu jak bedzie jakas nieszczelnosc to slobie klopotu narobisz, ale jak juz musisz to chcoiaz zalouz sobie oslone silnika pod spod zeby chociaz to jakis cel mialo wiekszy pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie na wymyciem silnika w mojej firce jest to benzyniak z

> gazem. A mycie dotyczy nie tylko "od dołu ale i od góry" czy

> poza odłączeniem aku coś jeszcze musze zrobić żeby potem nie

> mieć problemów?

Ja myłem w tamtym roku,zasłoniłem komputer popsikałem jakims preparatem do mycia silnikow odczekałem 15minut i z dalekiej odległosci przeleciałem 3 razy w prawo w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale poco?

pisałes ze chcesz sprzedać... ile na giełdach stoi podpicowanych silników masakra, plakiem przejechane i swiecą sie psu jajca... Jak widze taki silnik to od razu wiem ze cos ciekło itd...

Jezeli masz juz jakiekolwiek wycieki kup sobie płyn i szmateksem wycieraj tez da efekt...

Woda pozostawia charakterystyczne śniade kropki i widać że był myty.. a odstrasza to klientele... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie na wymyciem silnika w mojej firce jest to benzyniak z

> gazem. A mycie dotyczy nie tylko "od dołu ale i od góry" czy

> poza odłączeniem aku coś jeszcze musze zrobić żeby potem nie

> mieć problemów?

a ja wlasnie myje silnik. dwa razy mylem, srednio co dwa lata. nawet instrukcja obslugi mowi zeby myc po kazdym sezonie zimowym, ale dalem sobie spokoj bo dwu letni odstep smialo wystarcza.

najwazniejsze to dobrze zabezpieczyc wszystko co elektryczne. ja biore taka folie spozywcza, co sie tak charakterystycznie przylepia (taka z rolki), ewentualnie jeszcze zaslonie cos reklamowka i zepne tasma. silnik leciutko cieply, ale nieznacznie, i myjesz bez problemu. tylko nie wolno bardzo silnego strumienia wody kierowac z bliska.

nie bylo zadnych nigdy problemow. od razu potem odpalam, i jade na wycieczke zeby sie spokojnie nagrzal i odparowal i jest cacy.

nie ma na nim soli, wszeliego blota, i o wiele przyjemniej potem ewentualnie cos robic, czy to olej zmienic czy swiece/

jezeli sie myje rozsadnie to nie widze przeciwskazan, no chyba ze jest tyle elektroniki z sie boisz to sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.