Skocz do zawartości

Kolizja- jak naprawić auto przed określeniem sprawcy


MavGT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat pogmatwany, ale mam nadzieję, że chociaż z grubsza wiadomo o co chodzi...

Sprawa ma się tak...

Niestety nie mam ubezpieczenia AC, bo tak byłoby proste zlosnik.gif

W zeszły czwartek miałem małą kolizję. Nie z mojej winy, ale druga osoba twierdzi, że nie jej winy, monitoringu na (jednym z większych w Krakowie) rondzie brak, kamer, świadków brak. Policja nie była w stanie określić sprawcy, więc sprawa idzie z automatu do sądu.

Mam uszkodzone auto, delikatnie porysowany i wgięty tylny błotnik, porysowaną aluminiową felgę.

Chciałbym te uszkodzenia naprawić, żeby po prostu z tym nie jeździć nie wiadomo ile.

Ale jak ugryźć temat, żeby potem nie było problemu z ewentualnym odszkodowaniem z OC sprawcy (jak sąd przyzna mi rację zlosnik.gif)

Pomyślałem, żeby zrobić to tak... Iść na Policję i spytać w jakim TU ma OC na auto osoba, z którą miałem kolizję. Powiedzieć, że nie chcę numeru polisy ani nic, tylko nazwę TU. Potem poszedłbym do tego TU, poprosił ich rzeczoznawcę o wycenę. Pewnie bym za to zapłacił, ale trudno... I wtedy na spokojnie naprawiłbym sobie auto a gdyby sąd przyznał mi rację to miałbym "teoretycznie" z górki przy wypłacie odszkodowania, nawet w teorii powinno się udać odzyskać kasę za ich rzeczoznawcę.

Przejdzie taki plan? zlosnik.gif

Policja była i robiła zdjęcia uszkodzeń, ale to raczej nic nie da w temacie zlosnik.gif

Ktoś coś podpowie? oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyślałem, żeby zrobić to tak... Iść na Policję i spytać w jakim TU ma OC na auto osoba, z którą

> miałem kolizję. Powiedzieć, że nie chcę numeru polisy ani nic, tylko nazwę TU.

To możesz sobie sprawdzić sam: klik

Co do reszty - to nie będę się mądrzył, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację:

1. Na podstawie nr rej. ustaliłem ubezpieczyciela "sprawcy"

2. Zadzwoniłem, powiedziałem jak sprawa wygląda,

3. Przysłali kosztorysanta

4. Przysłali wycenę naprawy i pismo, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd nic nie wypłacą

5. Ale masz kosztorys naprawy i dokumentację foto.

Zrób tak samo, a potem napraw za swoje i czekaj na sąd grinser006.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.