Skocz do zawartości

zawieszają sie obroty ??


Bermuda

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie na każdym biegu tylko podczas jazdy powyżej 3 tyś obrotów nie spadają obroty a wręcz przeciwnie rosną powoli ku górze wyczytałem ze moze to być masło w odmie wiec wyczysciłem dalej to samo moze to być brudna przepustnica wyczysciłem dalej to samo co to moze jeszcze byc zeby ominąc komputer ?? pacjent to Grande Punto z 2006r motor 1.4 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do sprawdzenia potencjometr przy pedale gazu lub na przepustnicy. Nie pamietam gdzie jest w tej

> wersji GP, najprawdopodobniej w tej pierszej lokalizacji.

ale co przy pedale gazu on sie tam moze przywieszac ?? i jak mi stanie i rośnie i tylko sie je da zbic jak wbije sie wyższy bieg lub spadna po chwili same jakies ok 5 sek to bys moze to komp to pokarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co przy pedale gazu on sie tam moze przywieszac ?? i jak mi stanie i rośnie i tylko sie je da

> zbic jak wbije sie wyższy bieg lub spadna po chwili same jakies ok 5 sek to bys moze to komp

> to pokarze ?

Moze komp cos pokaze. Natomiast takie objawy tez wystepuja gdy uszkodzony jest potencjometr odpowiedzialny za pomiar polozenia pedalu przyspieszenia czy kata otwarcia przepustnicy. Kilka razy spotkalem sie z takim problemem, m in. mialem tez w Punto II. Dzialalo jak tempomat, samochod sam jechal bez trzymania nogi na gazie albo nawet przyspieszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze komp cos pokaze. Natomiast takie objawy tez wystepuja gdy uszkodzony jest potencjometr

> odpowiedzialny za pomiar polozenia pedalu przyspieszenia czy kata otwarcia przepustnicy. Kilka

> razy spotkalem sie z takim problemem, m in. mialem tez w Punto II. Dzialalo jak tempomat,

> samochod sam jechal bez trzymania nogi na gazie albo nawet przyspieszal.

i po skasowaniu ustąpiło cyz trzeba było cos wymieniac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i po skasowaniu ustąpiło cyz trzeba było cos wymieniac ??

Nie ustapilo, objawy najczesciej wystepowaly przy nagrzanym silniku. Skoczylo sie na wymianie przepustnicy albo samego potencjometru. Znanych jest mi kilka takich przypadkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usterka naprawiona poprostu nie wiedziałęm ze rozmiar koła w tym aucie ma takie znaczenie czyli profil opony przód 185/65 a tył 195/ 50 i przed chciał gonic tył ale nei dał rady dlatego trzymał komp obroty po wymianie opon wszystko jak nowe smile.gif ale dzieki za odpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.