Skocz do zawartości

ET felgi a wachacz passat b5


damian83dd

Rekomendowane odpowiedzi

witam pany pomużta wkładałem dziś moje nowe felunki 19 et 46 9,5 z oponą 235/35 i z przodem mam problem bo Felgi opierają się o ten banan u góry do mocowania wąchaczów, sądzę że jak zastosuję dystans 5mm to będzie wszystko jak należy co do tylu wszystko jest ok, ale od strony pasażera gdzie jest wlew baku czasem zdarzy się obetrzeć o plastikowe nadkole czy jak wyciągnę nadkole coś to da ?? myślę nad zastosowaniem dystansu 5 mm i będzie po sprawie na tył mogę nawet dać spokojnie 10mm co wy na to???gorzej z tym przodem bo chyba będzie trochę za szeroko ale to się z czasem wyciągnie troszkę nadkole i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam pany pomużta wkładałem dziś moje nowe felunki 19 et 46 9,5 z oponą 235/35 i z przodem mam

> problem bo Felgi opierają się o ten banan u góry do mocowania wąchaczów, sądzę że jak

> zastosuję dystans 5mm to będzie wszystko jak należy co do tylu wszystko jest ok, ale od

> strony pasażera gdzie jest wlew baku czasem zdarzy się obetrzeć o plastikowe nadkole czy jak

> wyciągnę nadkole coś to da ?? myślę nad zastosowaniem dystansu 5 mm i będzie po sprawie na tył

> mogę nawet dać spokojnie 10mm co wy na to???gorzej z tym przodem bo chyba będzie trochę za

> szeroko ale to się z czasem wyciągnie troszkę nadkole i będzie ok

Imo masz za szerokie felgi, i będą wystawały za błotnik. no.gifno.gifno.gif

Nie wiem czy coś Ci to da, ale u siebie przymierzałem 235/40/18 ET35 i po założeniu dystansu 5mm było ok,

teraz mam 215/45/18 ET42 i nie potrzeba dystansu.

Oba koła to felgi szerokie na 8 cali, i są już na równo z błotnikiem.

Pobaw się tym, może coś Ci to da: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imo masz za szerokie felgi, i będą wystawały za błotnik.

> Nie wiem czy coś Ci to da, ale u siebie przymierzałem 235/40/18 ET35 i po założeniu dystansu 5mm

> było ok,

> teraz mam 215/45/18 ET42 i nie potrzeba dystansu.

> Oba koła to felgi szerokie na 8 cali, i są już na równo z błotnikiem.

> Pobaw się tym, może coś Ci to da: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Super da mi to dużo bo obliczę sobie ile bedzie wystawac i jadę do kolegi wypychać nadkola z przodu o pewnie jakieś 2cm zlosnik.gifsmile.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifclown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imo masz za szerokie felgi, i będą wystawały za błotnik.

> Nie wiem czy coś Ci to da, ale u siebie przymierzałem 235/40/18 ET35 i po założeniu dystansu 5mm

> było ok,

> teraz mam 215/45/18 ET42 i nie potrzeba dystansu.

> Oba koła to felgi szerokie na 8 cali, i są już na równo z błotnikiem.

> Pobaw się tym, może coś Ci to da: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

A co do twojego et to ja mam teraz et 46 Jak zastosuję 5mm dystans zrobi się z tego et 41 a felga wyjdzie dodatkowo na zewnatrz te 5 mm i do tego trzeba liczyc felge o 1.5 cala większą wiec w granicach do 2cm powinienem się zmieścić wiec jak wypcham troche nadkola bedzie idealnie zlosnik.gifoink.gifoink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzuc fote jak bedziesz mial calosc gotowa.

> Ja zachorowalem na springi obnizajace bo teraz mam koze, ale to dopiero pod koniec czerwca bo brat

> zabral mi furaka do D i na razie mecze sie jego b5fl.

według twoich felg 8 cali i et 42, 18 cali mówiłeś że jest na równo z nadkolem wiec w moim przypadku po zastosowaniu dystansu 5mm et wtedy będzie 41 kolo będzie wystawać na zewnątrz tylko 2cm zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif więc powinno wszystko się ogarnąć a masz tam jeszcze troszkę luzu w nadkolu czy już jest na równo bo może trochę luzu zostało zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> według twoich felg 8 cali i et 42, 18 cali mówiłeś że jest na równo z nadkolem wiec w moim

> przypadku po zastosowaniu dystansu 5mm et wtedy będzie 41 kolo będzie wystawać na zewnątrz

> tylko 2cm więc powinno wszystko się ogarnąć a masz tam jeszcze troszkę luzu w nadkolu czy

> już jest na równo bo może trochę luzu zostało

Już nie pamiętam, a nie mam fury obok, ale z tyłu mam jeszcze dystans 15mm. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już nie pamiętam, a nie mam fury obok, ale z tyłu mam jeszcze dystans 15mm.

no z tylu narazie wyląduje u mnie 5mm ale potem wsadzę 1cm coby trochę do zewnątrz wyszło koło zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifa z przodu to narazie przymierze te 5mm, jak będzie mało to wtedy 1cm i będzie ok, wyliczone ze maks 2cm może wystawać wiec to pryszcz lekko się wyciągnie nadkole i będzie ok zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifjak ma być grubo to będzie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifoink.gifoink.gifoink.gifoink.gif

Dla porównania miałem kiedyś seja i z tyłu wsadzone 8 cali et 1 wystawało jakieś 3,5 centa ale dobry fachowiec zrobił co trzeba i było gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.