Skocz do zawartości

Dziwne stuki - maglownica ...


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może będziecie mi w stanie pomóc smile.gif Od jakiegoś czasu coś zaczęło stukać w zawieszeniu ... dzisiaj podjechałem na stację diagnostyczną. Wszystko czyli amorki, hamulce, są ok nawet w górnej normie ale coś nie tak jest z przekładnią (maglownicą) podczas ruszania kierownicą rypi. Czy w Pandzie maglownica jest razem z pompą czy osobno? Pomyślałem, ze może to pompa wspomagania siada? Co sądzicie? Czy jeśli już to kupować używaną maglownicę czy szukać nowej? Moja Pandziorka to 1.2, 2006r, przebieg 97 kkm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tam siedzi Czyli jak stuka to 100% maglownica i ją trzeba wymienić

Czy te stuki słychać w aucie? Kierownica na wprost? I szybkie ruchy prawo-lewo? U mnie słychać ale w okolicy regulacji kiery takie stuki. Mam wspomaganie a na przeglądzie nówka sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy te stuki słychać w aucie? Kierownica na wprost? I szybkie ruchy prawo-lewo? U mnie słychać ale

> w okolicy regulacji kiery takie stuki. Mam wspomaganie a na przeglądzie nówka sztuka.

Tak słychać w samochodzie, ruszałem kierownicą i faktycznie słychać, stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak słychać w samochodzie, ruszałem kierownicą i faktycznie słychać, stuki.

Nie mam wspomagania, ale przy kręceniu kierownicą miałem chrobotanie/stukanie/rypanie. Poduszki amortyzatora do wymiany i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> może będziecie mi w stanie pomóc Od jakiegoś czasu coś zaczęło stukać w zawieszeniu ... dzisiaj

> podjechałem na stację diagnostyczną. Wszystko czyli amorki, hamulce, są ok nawet w górnej

> normie ale coś nie tak jest z przekładnią (maglownicą) podczas ruszania kierownicą rypi. Czy w

> Pandzie maglownica jest razem z pompą czy osobno? Pomyślałem, ze może to pompa wspomagania

w pandzie wspomaganie jest elektryczne

a rypia lozyska amortyzatorow

w poprzedniej pandzie mi rypialo - nalalem od gory oleju silnikowego i zapomnialem o temacie

mozesz tez wymienic te lozyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pandzie wspomaganie jest elektryczne

> a rypia lozyska amortyzatorow

> w poprzedniej pandzie mi rypialo - nalalem od gory oleju silnikowego i zapomnialem o temacie

> mozesz tez wymienic te lozyska

Tylko widzisz Radku, autor wątka określił to jako stuki więc musi się jasno określić. Bo co do skrzypiących łożysk w kolumnach , to też walczyłem z tematem dość długo . Ja zalewałem najpierw ropą i później olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko widzisz Radku, autor wątka określił to jako stuki więc musi się jasno określić. Bo co do

> skrzypiących łożysk w kolumnach , to też walczyłem z tematem dość długo . Ja zalewałem

> najpierw ropą i później olejem

jak dla mnie sa dwie rzeczy w pytaniu

1. stuki dziwne

2. rypi przy ruszaniu/kreceniu kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie sa dwie rzeczy w pytaniu

> 1. stuki dziwne

> 2. rypi przy ruszaniu/kreceniu kierownica

a swoja droga mialem tak ze cos mi stukalo z przodu - kilku mechaniorow na szarpakach i bez nich twierdzilo ze wsio oki ze nic nie ma prawa pukac... a pukalo - wymienilem na czuja koncowki drazkow kierowniczych i.... zrobilo sie cicho smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.