Skocz do zawartości

Awaria wycieraczek BMW e61


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

No stało się, po 3 miesiącach mam pierwszą awarię. Chodzi o wycieraczki. Wycieraczki uruchamiają się ale po jakimś czasie zatrzymują się na środku szyby. Uruchamiam je ponownie i znowu za jakiś czas się zatrzymują w połowie szyby, lecz wtedy nie reagują już na ruszanie przełącznikiem. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu zapłonu dają się ponownie uruchomić. Gdy nie reagują na przełącznik nie działa też spryskiwacz przedniej szyby (tylna wycieraczka i sprysk działa).

Wymieniłem przekaźnik, niestety bez zmian. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No stało się, po 3 miesiącach mam pierwszą awarię. Chodzi o wycieraczki. Wycieraczki uruchamiają

> się ale po jakimś czasie zatrzymują się na środku szyby. Uruchamiam je ponownie i znowu za

> jakiś czas się zatrzymują w połowie szyby, lecz wtedy nie reagują już na ruszanie

> przełącznikiem. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu zapłonu dają się ponownie uruchomić. Gdy nie

> reagują na przełącznik nie działa też spryskiwacz przedniej szyby (tylna wycieraczka i sprysk

> działa).

> Wymieniłem przekaźnik, niestety bez zmian. Co to może być?

ten przekaźnik wymieniałeś?

Bo to częsty problem nie tylko w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie ten wymieniłem bez zmian

problem może być typowo mechaniczny. sprawdź mocowania wycieraczek, silniczki itp.

Niestety bez długich zabaw ze śrubokrętem i wyginanymi kluczami się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz E61 to możesz jeszcze zamienić przekażnik od wycieraczek przednich z tym od tylnej. Choć w Twoim przypadku przy wymianie przekażnika nic się nie zmieniło. Obawiam sie, ze może być problem mechaniczno-eletryczny w silniku wycieraczek, może jest zbyt duży opór i zabezpieczenie silnika wyłacza jego pracę.

ja miałem kiedyś problem z przednimi wycieraczkami, że po cyklu pracy i powrocie na podszybie wykonywały jeszcze nieznaczny ruch ku górze ok 1-2 cm. Zamieniłem przekaźniki przód z tylem i po problemie. A w przypadku tylnej wycieraczki problem jest praktycznie niezauważalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz E61 to możesz jeszcze zamienić przekażnik od wycieraczek przednich z tym od tylnej. Choć w

> Twoim przypadku przy wymianie przekażnika nic się nie zmieniło. Obawiam sie, ze może być

> problem mechaniczno-eletryczny w silniku wycieraczek, może jest zbyt duży opór i

> zabezpieczenie silnika wyłacza jego pracę.

> ja miałem kiedyś problem z przednimi wycieraczkami, że po cyklu pracy i powrocie na podszybie

> wykonywały jeszcze nieznaczny ruch ku górze ok 1-2 cm. Zamieniłem przekaźniki przód z tylem i

> po problemie. A w przypadku tylnej wycieraczki problem jest praktycznie niezauważalny

Kupiłem mechanizm wycieraczek z silniczkiem, wymienię i zobaczymy. A jeśli to nie będzie to? Jest jeszcze jakaś ewentualność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No stało się, po 3 miesiącach mam pierwszą awarię. Chodzi o wycieraczki. Wycieraczki uruchamiają

> się ale po jakimś czasie zatrzymują się na środku szyby. Uruchamiam je ponownie i znowu za

> jakiś czas się zatrzymują w połowie szyby, lecz wtedy nie reagują już na ruszanie

> przełącznikiem. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu zapłonu dają się ponownie uruchomić. Gdy nie

> reagują na przełącznik nie działa też spryskiwacz przedniej szyby (tylna wycieraczka i sprysk

> działa).

> Wymieniłem przekaźnik, niestety bez zmian. Co to może być?

Awaria naprawiona. Pomogła wymiana mechanizmu wraz z silniczkiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.