Skocz do zawartości

Problemy z paroma zawiasami ... jak to naprawic


Oberon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy sobocie zamierzam pare rzeczy poprawic w domu i nazbieralo sie troche a zbytnio nie wiem jak do tego sie zabrac bo nie sa to typowe zawiasy (badz tez nie mam wiedzy o nich oink.gif)

1) regulacja (podniesienie bo chyba opadly) ale tez zdjecie tych drzwi bo chyba od dolu cos trze:

y5co.jpg

od dolu i gory sa takie srubki wiec wydaje mi sie ze jak je wykrece to jakos drzwi zejda? dobrze rozumuje?

x2v4s.jpg

cu1j.jpg

Czy te srubki sa tez do regulacji czy nie bardzo?

2) nasmarowanie drzwi wejsciowych bo skrzypia a wrecz wydaja takie trzaski jak darte gatki grinser006.gif ... probowalem psiknac WD40 ale nic to nie zmienilo

sues.jpg

o90h.jpg

jak nasmarowac tego typu zawias confused.gif

3) regulacja drzwi balkonowych ... opadly na gornym zawiasie ... musze podpychac gorna czesc reka zeby domknac

s2em.jpg

tam od gory wyczulem jakis mechanizm metalowych pretow itp ale nie wiem jak do tego dojsc bo zbytnio nie ma miejsca niewiem.gif

ktos ma jakies doswiadczenia chipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś to kiedyś złożył więc da się rozdłubać,

w to nie wątpie tylko żeby czegoś nie zepsuć przy okazji ani nie robić na około

>WD wysusza więc nie zda egzaminu, lepszy smar

> silikonowy w sprayu

ok

drzwi balkonowe czyli 3 zrobiłem teraz chyba wejściowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie wyregulujesz sworzniem w zawiasie. Musisz zobaczyć jak jest mocowany zawias do ramy i regulować całością.

Drzwi wejściowe - zadaj kropelkę oleju (silnikowego, albo przekładniowego). Zawias sam ją zassie.

Okno ma regulację pionową na dolnym zawiasie. Zdejmujesz kapturek na jego czubku i jest tam śrubka na imbus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze koniec weekendu udalo mi sie zrobic 2 z 3 rzeczy tu opisanych a biorac caloksztalt to pracowicie minal weekend. Ostatecznie to:

> Drzwi nie wyregulujesz sworzniem w zawiasie. Musisz zobaczyć jak jest mocowany zawias do ramy i

> regulować całością.

Z tymi drzwiami mialem najwiekszy problem. jak juz opisalem wygladalo ze sruby sa z 2 stron. wykrecilem jedna od dolu i zabralem sie za wykrecanie gornej.... i tu zonk moje narzedzia jakos nie dawaly rady... wybralem sie do leroya po lepsiejsze (majace lepszy dostep) ... jednak tez zawiodly .... ostatecznie okazalo sie ze to zwykle bolce ktore byly zabezpieczone wlasnie przed kreceniem i trzeba bylo je po prostu wysunac od dolu facepalm%5B1%5D.gifrotfl.gifrotfl.gif

Drzwi zdjete ....szybko naprawione i w sumie obylo sie bez podnoszenia ich wyzej bo po prostu kawalek sie odkleil i tarl ... szalu nie ma z przeswitem ale nie trze ... moze w przyplywie natchnienia kiedys je podniose wyzej te 4-5 mm jakas podkladeczka czy jakos tak ale na razie jestem zadowolony z efektu grinser006.gif

> Drzwi wejściowe - zadaj kropelkę oleju (silnikowego, albo przekładniowego). Zawias sam ją zassie.

Tak chyba musze zrobic bo probowalem tym WD 40 ale nadal to samo.... w sumie to efekt jest taki bardziej ze drzwi w pewnym zakresie strzelaja bardziej niz pierdza sam do konca nie wiem czemu sprobuje nasmarowac silnikowym tak jak poradzil kolega 20.GIF

> Okno ma regulację pionową na dolnym zawiasie. Zdejmujesz kapturek na jego czubku i jest tam śrubka

> na imbus.

dokladnie tak bylo ... w sumie pokrecilem gorna regulacja troche dremelem podpilowalem ten metal o ktory troche tarlo grinser006.gif i sie zamyka idealnie ok.gif

Dzieki za info 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.