Skocz do zawartości

System nawadniania


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że po wczorajszych zakupach przybywa mi roślin na tarasie, zacząłem interesować się systemami nawadniania. Patrzyłem na gardenę, ale jakieś to skomplikowane mi się wydaje i znalazłem blumant.

Wydaje mi się, że taki zestaw powinien mi wystarczyć Blumant Do tego bym dokupił większe dysze do tujaków i powinno dać radę. Testował ktoś to rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że po wczorajszych zakupach przybywa mi roślin na tarasie, zacząłem interesować się systemami

> nawadniania. Patrzyłem na gardenę, ale jakieś to skomplikowane mi się wydaje i znalazłem

> blumant.

> Wydaje mi się, że taki zestaw powinien mi wystarczyć Blumant Do tego bym dokupił większe dysze do

> tujaków i powinno dać radę. Testował ktoś to rozwiązanie ?

a myslalem ze gardena jest najdrozsza, 6 stow chcesz dac za takie cos, i w dodatku rura 8 mm. To jest gruba pyda ktora bedzie Ci szpecic balkon. w gardenie masz rure 4,6 mm i skladasz to jak klocki, kroplowniki maja też rzedowe i to regulowane o wydajnosci do 40l/h wiec do thuj spokojnie starczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a myslalem ze gardena jest najdrozsza, 6 stow chcesz dac za takie cos, i w dodatku rura 8 mm. To

> jest gruba pyda ktora bedzie Ci szpecic balkon. w gardenie masz rure 4,6 mm i skladasz to jak

> klocki, kroplowniki maja też rzedowe i to regulowane o wydajnosci do 40l/h wiec do thuj

> spokojnie starczy .

rura to nie problem, u mnie wszystko będzie schowane. Natomiast zaletą tego rozwiązania jest to, że kroplowniki same regulują intensywność podlewania. W Gardenie albo jest wyregulowane i leci ciągle, albo musisz kupować drogie sterowniki i czujnik wilgotności gleby. Chyba, że czegoś nie doczytałem i są inne możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rura to nie problem, u mnie wszystko będzie schowane. Natomiast zaletą tego rozwiązania jest to, że

> kroplowniki same regulują intensywność podlewania. W Gardenie albo jest wyregulowane i leci

> ciągle, albo musisz kupować drogie sterowniki i czujnik wilgotności gleby. Chyba, że czegoś

> nie doczytałem i są inne możliwości.

można poszczególne kroplowniki wyregulować pod konkretne rośliny (różne zapotrzebowanie na wodę) ale podawanie to już albo ręcznie włączasz kran i leci ci odpowiednio długo , albo jak piszesz sterownik . Jak by nie patrzeć gardena z sterownikiem wyjdzie taniej niż to co pokazałeś i masz kompatybilny sprzęt do przyszłej rozbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można poszczególne kroplowniki wyregulować pod konkretne rośliny (różne zapotrzebowanie na wodę)

> ale podawanie to już albo ręcznie włączasz kran i leci ci odpowiednio długo , albo jak piszesz

> sterownik . Jak by nie patrzeć gardena z sterownikiem wyjdzie taniej niż to co pokazałeś i

> masz kompatybilny sprzęt do przyszłej rozbudowy.

może podjadę gdzieś do sprzedawcy i pogadam na żywo. Bo z tego co czytałem w necie, to mnie to nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można poszczególne kroplowniki wyregulować pod konkretne rośliny (różne zapotrzebowanie na wodę)

> ale podawanie to już albo ręcznie włączasz kran i leci ci odpowiednio długo , albo jak piszesz

> sterownik . Jak by nie patrzeć gardena z sterownikiem wyjdzie taniej niż to co pokazałeś i

> masz kompatybilny sprzęt do przyszłej rozbudowy.

ok, obejrzałem dokładnie system. Generalnie w stosunku do Blumatu wychodzi dużo słabiej. Przede wszystkim poszczególne kroplowniki nie potrafią samodzielne pobierać wody w zależności od potrzeb w danej doniczce, tylko albo leci albo nie. Dodatkowo trzeba wyregulować system dopasowując do poboru wody przez każdą z roślin. Ponadto, linia zasilająca leci w poprzek donic, nie można tego schować, bo kroplowniki są wpinane bezpośrednio w linię no.gif Żeby system działał w pełni automatycznie trzeba stosować elektroniczne sterowniki, co jest dużo droższe. Na chwilę obecną wydaje mi się, że słabo się to prezentuje. Fanie by było jakby ktoś miał opinię praktyczną dotyczącą tego Blumatu, bo moja ocena wynika tylko z wnioskow internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.