Skocz do zawartości

Da się przerobić zwykły przełącznik na impulsowy?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu gniazdka Ospel, model AS - pytanie dotyczy konkretnie tego:

Ospel AS

Problem w tym, że muszę spędzić kilkadziesiąt sekund za każdym razem jak chcę otworzyć/zamknąć żaluzję.

Nie da się przerobić tego włącznika na impulsowy, tak jak np. szyba kierowcy w samochodzie? Dotknę i zjeżdża, dotknę znowu - zatrzymuje się, itp.

Zakup innego przełącznika nie wchodzi w grę, ten jest na widoku, w jednej ramce z 3 innymi przełącznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w domu gniazdka Ospel, model AS - pytanie dotyczy konkretnie tego:

> Ospel AS

> Problem w tym, że muszę spędzić kilkadziesiąt sekund za każdym razem jak chcę otworzyć/zamknąć

> żaluzję.

> Nie da się przerobić tego włącznika na impulsowy, tak jak np. szyba kierowcy w samochodzie? Dotknę

> i zjeżdża, dotknę znowu - zatrzymuje się, itp.

> Zakup innego przełącznika nie wchodzi w grę, ten jest na widoku, w jednej ramce z 3 innymi

> przełącznikami.

Musisz dodać przekaźnik bistabilny lub czasowy, jeśli roleta nie ma wyłącznika krańcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz dodać przekaźnik bistabilny lub czasowy, jeśli roleta nie ma wyłącznika krańcowego.

ale krańcówki i tak są potrzebne bo żeby ten przekaźnik wiedział kiedy odpuścić, no chyba żeby dać jakąś elektronikę która będzie puści przekaźnik pod przeciążeniem , zaleta będzie taka że wszystko w jednej puszce się schowa .

ale najprościej to chyba przekaźnik ktory będzie miał podtrzymanie czasowe , wycyrklować ile rolety potrzebują do pełnego otwarcia - zamknięcia i dołożyć mu z 2-3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w domu gniazdka Ospel, model AS - pytanie dotyczy konkretnie tego:

> Ospel AS

> Problem w tym, że muszę spędzić kilkadziesiąt sekund za każdym razem jak chcę otworzyć/zamknąć

> żaluzję.

> Nie da się przerobić tego włącznika na impulsowy, tak jak np. szyba kierowcy w samochodzie? Dotknę

> i zjeżdża, dotknę znowu - zatrzymuje się, itp.

> Zakup innego przełącznika nie wchodzi w grę, ten jest na widoku, w jednej ramce z 3 innymi

> przełącznikami.

to nie zależy od wyłącznika. Musisz kupić sterownik, który będzie miał czasowe podtrzymanie napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przerobisz, ale jak masz miejsce w puszce, to TO powinno rozwiązać problem.

a podłączenie wymaga rocznego przygotowania praktycznego czy to ogarnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy miesięczny kurs zakończony egzaminem u kolegi tadek_b i nic, co związane z

> elektrycznością, nie będzie Ci straszne...

Myślę, że w miesiąc nie uda się nikomu posiąść wiedzy z kilku lat nauki i nastu praktyki no.gif

Ale na egzamin serdecznie zapraszamy pub2.gif, co nie Tadziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że w miesiąc nie uda się nikomu posiąść wiedzy z kilku lat nauki i nastu praktyki

> Ale na egzamin serdecznie zapraszamy , co nie Tadziu

Jasne, ale egzamin akurat to nie jest kwestia bufetu. Zapraszam do SEP na ul. Straszewskiego do Pana doktora Strzałki, gdzie po paru pytaniach każdy chętny na uprawnienia twierdzi że: "wiem ale nic nie wiem". hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne, ale egzamin akurat to nie jest kwestia bufetu. Zapraszam do SEP na ul. Straszewskiego do

> Pana doktora Strzałki, gdzie po paru pytaniach każdy chętny na uprawnienia twierdzi że: "wiem

> ale nic nie wiem".

Zawsze się zastanawiam, czy jakby takiego srogiego doktora wpuścić z kangiem do budynku, żeby w nim wykonał instalację, to by sobie z tym poradził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.