Skocz do zawartości

Zabezpieczenie motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej tematem się nie interesowałem, ale w związku z pomysłem na dojazdy do pracy jednośladem pojawia się problem jego zabezpieczenia w miejscu parkowania. Czy poza blokadą z alarmem zapinaną na tarczy warto rozważyć coś jeszcze? Dodatkowy alarm/immobilizer? Parkować mam zamiar na ogrodzonym parkingu, więc lepiej niż po prostu gdzieś na ulicy grinser006.gif - ale tylko trochę lepiej: dostęp do parkingu jest dość swobodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej tematem się nie interesowałem, ale w związku z pomysłem na dojazdy do pracy jednośladem

> pojawia się problem jego zabezpieczenia w miejscu parkowania. Czy poza blokadą z alarmem

> zapinaną na tarczy warto rozważyć coś jeszcze? Dodatkowy alarm/immobilizer? Parkować mam

> zamiar na ogrodzonym parkingu, więc lepiej niż po prostu gdzieś na ulicy - ale tylko trochę

> lepiej: dostęp do parkingu jest dość swobodny.

Każde zabezpieczenie to tylko opóźniacz, choć w biały dzień nikt np. nie będzie się raczej siłował z porządnym łańcuchem, czy blokadą tarczy.

Disc locka ucisza się ponoć gumą do żucia i można motocykl zapakować na pakę, więc przynajmniej jakiś porządny łańcuch bym dorzucił.

A jak chcesz spać i pracować spokojnie to pozostaje AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Disc locka ucisza się ponoć gumą do żucia i można motocykl zapakować na pakę, więc przynajmniej

> jakiś porządny łańcuch bym dorzucił.

> A jak chcesz spać i pracować spokojnie to pozostaje AC.

Przypiąć nie mam do czego - na parkingu wyznaczone jest miejsce dla motocykli, gdzie nie ma żadnych elementów umożliwiających trwałe zamocowanie. Do ogrodzenia nie da rady przypiąć - ochrona mnie pogoni zanim zdążę się oddalić. grinser006.gif

Motocykl normalnie nocuje w garażu, chodzi tylko o parkowanie w miejscu pracy. Zdaję sobie sprawę że disc lock ma swoje mankamenty, dlatego myślałem o czymś jeszcze. Ubezpieczenie mam, ale z tego parkingu w ciągu dnia już zginął jeden jednoślad. Ochrona udostępniła właścicielowi film z monitoringu pokazujący, jak cały incydent wyglądał grinser006.gif - wolałbym się po prostu jakoś dodatkowo zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC jest do 10 roku eksploatacji smile.gif Zawsze możesz wykupić jakieś mini AC(pod warunkiem, że ogólne warunki ubezpieczenia uwzględniają motocykle). Będziesz miał wtedy ubezpieczenie na wypadek kradzieży i właściwie niewiele więcej ale przynajmniej będziesz miał spokojniejszy sen ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wcześniej tematem się nie interesowałem, ale w związku z pomysłem na dojazdy do pracy jednośladem

> pojawia się problem jego zabezpieczenia w miejscu parkowania. Czy poza blokadą z alarmem

> zapinaną na tarczy warto rozważyć coś jeszcze? Dodatkowy alarm/immobilizer? Parkować mam

> zamiar na ogrodzonym parkingu, więc lepiej niż po prostu gdzieś na ulicy - ale tylko trochę

> lepiej: dostęp do parkingu jest dość swobodny.

O! Kolegi dawno nie widziałem na AK. Jednak żyjesz czyli jest ok:)

Bez wskazania czym jeździsz się nie liczy... hehe bo może się okazać np., że my się tu produkujemy, żeby ci go nie ukradli, a tu ni ma co kraść!

Najlepiej to pewnie zabezpieczy AC w kupie z blokadą na tarczę z alarmem oraz jakiś immobilizer. Prawda jest jednak taka, że jak chcą to go wezmą. To moto, wrzucą na przyczepkę i pojadą. Myślę, jednak , że akurat t nie masz się czego obawiać. blokada, do tego ogrodzony teren. Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.