Skocz do zawartości

Podnoszenie cisnienia wody z wodociag


Gość Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawiec

Od poczatku maja w zasadzie mam duzy problem z woda z gminnego wodociagu bo zwyczajnie nie ma cisnienia. Wieczorem nie idzie o przyzwoitej porze sie nawet wykapac bo cisnienie jest ponizej 1 bara.

Ostatnio wody nie ma w zasadzie stale. Dzisiaj caly dzien cisnienie jest ponizej 1 bara. Gmina ma to gleboko tlumaczac ze jestesmy na koncu nitki, a zli ludzie podlewaja ogrodki ( caly dzien???).

Sa jakies wynalazki ( pewnie z jakims zbiornikiem buforowym) pozwalajace na podniesienie cisnienia wodynz wodociagu?

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> niech gmina zakaże podlewania ogródków na czas upałów.

Zakaze i co? Jakias kara za zlamanie zakazu? Zreszta mam powazne watpliwosci ze to ogrodki bo ile mozna podlewac, no i kto to robi w polodnie w pelnym sloncu... Juz predzej bym podejrzewal jakies gospodarstwo rolne co wciaga wode hektolitrami.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> hydrofor?

Wszystkie pompy hydroforowe jakich dane przegladalem maja podane ze cisnienie na wejsciu musi byc zero...

Zreszta przydalo by sie urzadzenie dedykowane ktore zalaczy pompe tylko jak cisnienie na wejsciu bedzie ponizej ustawionego progu. Jak jest ok to nie ma sensu pradu marnowac...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie pompy hydroforowe jakich dane przegladalem maja podane ze cisnienie na wejsciu musi byc

> zero...

> Zreszta przydalo by sie urzadzenie dedykowane ktore zalaczy pompe tylko jak cisnienie na wejsciu

> bedzie ponizej ustawionego progu. Jak jest ok to nie ma sensu pradu marnowac...

> Krawiec

Są takie z płynna regulacja obrotów pompy = chodzi stale tak by ciśnienie było stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie pompy hydroforowe jakich dane przegladalem maja podane ze cisnienie na wejsciu musi byc

> zero...

> Zreszta przydalo by sie urzadzenie dedykowane ktore zalaczy pompe tylko jak cisnienie na wejsciu

> bedzie ponizej ustawionego progu. Jak jest ok to nie ma sensu pradu marnowac...

> Krawiec

Sprawdzałeś grundfos mq-3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie pompy hydroforowe jakich dane przegladalem maja podane ze cisnienie na wejsciu musi byc

> zero...

> Zreszta przydalo by sie urzadzenie dedykowane ktore zalaczy pompe tylko jak cisnienie na wejsciu

> bedzie ponizej ustawionego progu. Jak jest ok to nie ma sensu pradu marnowac...

> Krawiec

rozporządzenie mowi, ze minimalne ciśnienie wody ma byc 0.5 bara, a jesli mniej, to obowiazkiem wlasciciela budynku jest wyposazenie go w odpowiednie urzadzenia podnoszace cisnienie. Niestety ugrac nic z wodociagami chyba sie nie da z punktu widzenia prawa. A sprawdzales, co masz w umowie? Ja tez jestem na koncu nitki, a mam grubo ponad 4 bary - musze skrecac do 30% zawor, bo mi bryzga z wiadra, jak chce nalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Przy 0,5 bara to prysznica sie nie da brac bo sie z kranu ledwo ledwo ciurczy.

Ja mam regulator cisnienia bo bywalo i 6 barow.

No ale przy takich wymogach w ustawie to faktycznie nic z wodociagami nie da sie ugrac.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> Sprawdzałeś grundfos mq-3?

Ciekawe.... Zastanawiam sie co sie stanie w innych kranach na wsi... Bo w sumie taka pompa zrobi podcisnienie w instalacji, jak zacznie ssac.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe.... Zastanawiam sie co sie stanie w innych kranach na wsi... Bo w sumie taka pompa zrobi

> podcisnienie w instalacji, jak zacznie ssac.

> Krawiec

W instalacji wodociągowej wg nowych standardów nie powinno się nic stać, bo każde przyłącze powinno mieć zawór zwrotny nazywany często przeciwskażeniowym. Jednak, gdy wieś nie jest nowa, to odkręcony kran w innym domu może zaciągać powietrze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Zawory przeciwskarzeniowe oczywiście są..

Zastanawiam sie zwyczajnie czy taki hydroforek jak tu pokazany grundfosa da rade..

On tam ma chyba jakiś mikro zbiornik. Z drugiej strony nie mam gdzie postawić 150l baniaka i dużej pompy..

Musiałbym robić jakiś zbiornik buforowy w ogródku pod ziemią..

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od poczatku maja w zasadzie mam duzy problem z woda z gminnego wodociagu bo zwyczajnie nie ma

> cisnienia. Wieczorem nie idzie o przyzwoitej porze sie nawet wykapac bo cisnienie jest ponizej

> 1 bara.

> Ostatnio wody nie ma w zasadzie stale. Dzisiaj caly dzien cisnienie jest ponizej 1 bara. Gmina ma

> to gleboko tlumaczac ze jestesmy na koncu nitki, a zli ludzie podlewaja ogrodki ( caly

> dzien???).

> Sa jakies wynalazki ( pewnie z jakims zbiornikiem buforowym) pozwalajace na podniesienie cisnienia

> wodynz wodociagu?

> Krawiec

Hydrofor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie pompy hydroforowe jakich dane przegladalem maja podane ze cisnienie na wejsciu musi byc

> zero...

Wirnikowe też ? Dla wirnika chyba nie ma znaczenia jakie ciśnienie na wejściu, bo i tak przez wirnik przeleci na wylot. Tanie i dość dobre są pompy IBO MHI różnej mocy.

> Zreszta przydalo by sie urzadzenie dedykowane ktore zalaczy pompe tylko jak cisnienie na wejsciu

> bedzie ponizej ustawionego progu. Jak jest ok to nie ma sensu pradu marnowac...

> Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.