Skocz do zawartości

spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

od kilku dni nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby. Nie jest to bezpiecznik, bo tył działa. Gdzie szukać przyczyny? Jak dostać się do zbiorniczka, przez nadkole? Jak dostać się do spryskiwaczy, demontując podszybie? Macie może nr katalogowy spinek z podszybia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od kilku dni nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby. Nie jest to bezpiecznik, bo tył działa.

> Gdzie szukać przyczyny? Jak dostać się do zbiorniczka, przez nadkole? Jak dostać się do

> spryskiwaczy, demontując podszybie? Macie może nr katalogowy spinek z podszybia?

Posłuchaj najpierw czy pompka działa.

Jest pod lewym nadkolem.

U mnie niestety w nadkolu jest dziura,akurat widać dół zbiorniczka,nie musiałem nadkola wyjmować.

Przestawał mi działać spryskiwać zimą jak był większy mróz.

Tył działał więc płyn nie zamarzał.

Załamywał się gdzieś wężyk.

Wymieniłem na gruby paliwowy i od tej pory bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam

u mnie wczoraj przestał działać spryskiwacz przedniej szyby. zdjąłem zaślepkę w podszybiu i widzę że gumowy wężyk idący do spryskiwaczy wypadł z jakby peszla cienkiego, wychodzącego z grubego peszla w ktorym idzie cala wiązka kabli. Czy u Was tez tak jest??

Pozdrawiam

nieaktulane - jak sie dobrałem do tego peszla to sie okazalo ze jest w nim złączka , ktora sie poprostu rozpięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> u mnie wczoraj przestał działać spryskiwacz przedniej szyby. zdjąłem zaślepkę w podszybiu i widzę

> że gumowy wężyk idący do spryskiwaczy wypadł z jakby peszla cienkiego, wychodzącego z grubego

> peszla w ktorym idzie cala wiązka kabli. Czy u Was tez tak jest??

> Pozdrawiam

> nieaktulane - jak sie dobrałem do tego peszla to sie okazalo ze jest w nim złączka , ktora sie

> poprostu rozpięła.

dokładnie taka sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzięki fachowości ASO

dostałem po 3 latach nowy zbiornik - nową pompkę.

Jest to komplet nierozbieralny. ( podobno )

Jakież zdziwienie jak na wytrysku testowym kontrolowanym - dalej słabo tryskało.

Wraz ze mną rozmontowaliśmy podszybie.

Okazało się że wężyk był... załamany, ściśniety.

Skrócenie - wyprostowanie wężyka naprawiło propblem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.