Skocz do zawartości

Jeep GC silnik?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem zlosnik.gif

Pytanie mam o silniki Jeepa GC WJ - benzynowe R6 4.0 oraz 4,7 V8 - czy przebiegi rzędu 300+ kkm to już po silniku, czy jest szansa, że jak był dbany to jeszcze pojeździ? A co ze skrzynką i reduktorem? Jakie przebiegi są dla nich bezproblemowe?

Zdaje sobie sprawę, że można każdy silnik zajechać w 30 kkm przy odpowiednim traktowaniu grinser006.gif ale zakładamy, że silnik miał na czas robione serwisy i nie pracował w ekstremalnych warunkach - to jakie przebiegi są bezpieczne dla tych silników? A może jeden z nich jest trwalszy, a drugiego coś boli?

P.S. jeeep.org już studiuję zlosnik.gif ale chciałem i tutaj zagaić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 4.7 ale dla 4.0 przebieg 300.000 to żaden problem. Mój (Cherokee, nie Grand ale silnik taki sam) powoli dobija do takiego przebiegu i ani z silnikiem ani skrzynią czy reduktorem problemu nie ma. A samochód jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem wink.gif

Pewnie za jakiś czas sypnie się łańcuch w reduktorze, ale to żaden problem.

Podstawa to, jak w przypadku każdego silnika, dbanie o olej itp sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak 4.7 ale dla 4.0 przebieg 300.000 to żaden problem. Mój (Cherokee, nie Grand ale silnik

> taki sam) powoli dobija do takiego przebiegu i ani z silnikiem ani skrzynią czy reduktorem

> problemu nie ma. A samochód jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem

> Pewnie za jakiś czas sypnie się łańcuch w reduktorze, ale to żaden problem.

> Podstawa to, jak w przypadku każdego silnika, dbanie o olej itp sprawy.

4.0 ma rozrząd na łańcuchu? Robiłeś już coś z rozrządem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4.0 ma rozrząd na łańcuchu? Robiłeś już coś z rozrządem?

tak, łańcuch

Nie robiłem nic i z tego co czytałem mało kto coś robił. Osobiście nie znam nikogo kto zmieniał łańcuch rozrządu w 4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, łańcuch

> Nie robiłem nic i z tego co czytałem mało kto coś robił. Osobiście nie znam nikogo kto zmieniał

> łańcuch rozrządu w 4.0

ok.gifto fajna sprawa - obecnie w Galaxy też mam łańcuch, jednak często w okolicach 300kkm trzeba zmienić ślizgi łańcucha - a jak już jest otwarte, to zazwyczaj robi się wszystko - a to nie mały koszt 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4.0 ma rozrząd na łańcuchu? Robiłeś już coś z rozrządem?

ja zmienilem rozrzad w kupionym silniku (mial 130tys mil), byl dosc luzny i barabanil. jest teraz problem z rozrzadem w 4.0 bo warto zmienic na oryginal a brakuje jednego z kol zebatych ktore powinno zmienic sie razem.. ASO rozklada rece podobno, a przynajmniej tak bylo w kwietniu gdy znajomy tez chcial zmienic

rozrzad ze wszystkimi pierdołami kosztuje w granicach 500zl brutto w ASO Jeepa (za części)

gdyby mial kupic Granda to bral bym tylko V8 .. ten 4.0 jest spoko, mam go w XJ .. ale gdyby tylko sie dalo to wybral bym "ósemkę" drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zmienilem rozrzad w kupionym silniku (mial 130tys mil), byl dosc luzny i barabanil. jest teraz

> problem z rozrzadem w 4.0 bo warto zmienic na oryginal a brakuje jednego z kol zebatych ktore

> powinno zmienic sie razem.. ASO rozklada rece podobno, a przynajmniej tak bylo w kwietniu gdy

> znajomy tez chcial zmienic

> rozrzad ze wszystkimi pierdołami kosztuje w granicach 500zl brutto w ASO Jeepa (za części)

icon_eek.gif bardzo uczciwe pieniądze ok.gif

> gdyby mial kupic Granda to bral bym tylko V8 .. ten 4.0 jest spoko, mam go w XJ .. ale gdyby tylko

> sie dalo to wybral bym "ósemkę"

zlosnik.gif wyczytałem już, że palą podobnie, na razie się rozglądam i liczę kasę.....sądziłem, że po budowie domu zostanie mi trochę luźniejszej forsy i celowałem w Granda WK, teraz robię kostkę przed domem, ogrodzenie i trawnik i zaczynam właśnie patrzeć na starsze WJ hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dolicz koszt "pakietu startowego" to zaczniesz patrzeć na ZJ i XJ

Spokojnie zlosnik.gif Właśnie jak doliczyłem pakiet startowy to patrzę na WuJka....a jak moje inwestycje okołodomowe w dalszym ciągu będą tak ssały $$ to będę musiał poczekać z rok z patrzeniem w kierunku Jeepa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdyby mial kupic Granda to bral bym tylko V8 .. ten 4.0 jest spoko, mam go w XJ .. ale gdyby tylko

> sie dalo to wybral bym "ósemkę"

BTW - od kilku dni nie mogę wleźć na jeep.org.pl - może wiesz czy coś im padło, czy problem jest u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.