Skocz do zawartości

Gazownik prawdę Ci powie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Wróciłem właśnie od gazownia (wymiana filterka, spr. szczelności) i oto historia, która daje mi do myślenia

Przed przystąpieniem do przeglądu instalacji, krótka pogawędka co i jak, pada

pytanie na jakim oleju jeżdżę. Moje auto pomyka od ponad 40 tyś na Mobil mineral.

Okresowe zmiany oleju nie później niż 9, 10 tyś km. Wlałem taki bo wcześniejszy właściciel nie miał pojęcia na jakim jeździł( półsyn czy mineral.)

Starszy pan kręci głową mówi że zły olej, ponieważ mineralny nie wytrzymuje

wyższych temperatur jakie powstają przy jeździe na gazie. Ma tendencję do *granulowania* Zatyka kanały smarujące itp., itd. Więc ja z pytaniem , a jaki Pan ma w swoim. Wyciąga butlę bo nie pamiętał tejże nazwy, widnieje napis Lotos, olej połsyntetyk

Co radzicie zmienić gazownika czy olej? spineyes.gif

Dzięki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo lotos to jeden z wiekszych syfow

Z tym bym sie akurat nie zgodzil, moj tatko w bravie 1,4 przez pare lat jezdzil na selenii, z czasem postanowil sprobowac czegos innego i wybral lotosa. Jakie bylo nasze zdziwienie gdy po dobrych paru kkm lotos wygladal jak nowy, podczas gdy selenia po podobnym przebiegu jak smola, wiec chyba taki najgorszy nie jest hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.