Skocz do zawartości

Problem z OC


Pilos

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto w którym OC straciło ważność miesiąc temu i była to pierwsza rata z dwóch.

Auto ubezpieczyłem od daty zakupu u innego ubezpieczyciela.

Kto powinien pisać wypowiedzenie do poprzedniego ubezpieczyciela u którego była opłacona 1/2 OC? Poprzedni właściciel czy aktualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto w którym OC straciło ważność miesiąc temu i była to pierwsza rata z dwóch.

> Auto ubezpieczyłem od daty zakupu u innego ubezpieczyciela.

> Kto powinien pisać wypowiedzenie do poprzedniego ubezpieczyciela u którego była opłacona 1/2 OC?

> Poprzedni właściciel czy aktualny?

OC traci ważność z dniem wygaśnięcia polisy. Brak opłaty drugiej raty nie ma znaczenia dla ochrony.

Wypowiedzenie Piszesz Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w przypadku braku wypowiedzenia?

Ochrona OC wygaśnie z dniem końca polisy.

> Druga rata tego OC do uregulowania pozostaje dla poprzedniego wlasciciela czy aktualnego?

TU będzie dochodzić u aktualnego beneficjenta polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto w którym OC straciło ważność miesiąc temu i była to pierwsza rata z dwóch.

Roczny okres obowiązywania polisy skończył się miesiąc temu?

Bo jeśli tak to kupiłeś auto bez OC i Twoim obowiązkiem jest wykupić nowe OC w dniu zakupu auta. Reszta Cię nie interesuje.

> Auto ubezpieczyłem od daty zakupu u innego ubezpieczyciela.

OK

> Kto powinien pisać wypowiedzenie do poprzedniego ubezpieczyciela u którego była opłacona 1/2 OC?

> Poprzedni właściciel czy aktualny?

Nikt. Jeśli była opłacona tylko pierwsza rata to OC nie przedłużyło się automatycznie i od miesiąca samochód nie posiadał ubezpieczenia. Nie ma więc co wypowiadać.

Poinformuj stare TU o zakupie, a ono i UFG będzą ścigać poprzedniego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem auto w którym OC straciło ważność miesiąc temu i była to pierwsza rata z dwóch.

> Auto ubezpieczyłem od daty zakupu u innego ubezpieczyciela.

> Kto powinien pisać wypowiedzenie do poprzedniego ubezpieczyciela u którego była opłacona 1/2 OC?

> Poprzedni właściciel czy aktualny?

Jak kupiles auto to nie interesuje Cie OC lub brak OC poprzedniego wlasciciela.

Samo wygasło i nic Cie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt. Jeśli była opłacona tylko pierwsza rata to OC nie przedłużyło się automatycznie i od miesiąca

> samochód nie posiadał ubezpieczenia. Nie ma więc co wypowiadać.

> Poinformuj stare TU o zakupie, a ono i UFG będzą ścigać poprzedniego właściciela.

A po co ma informować stare TU ? i po co mają scigać poprzedniego wlasciciela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kupiles auto to nie interesuje Cie OC lub brak OC poprzedniego wlasciciela.

> Samo wygasło i nic Cie nie interesuje.

Nie do końca. Jeśli poprzedni nie opłacił pełnej składki to część nieopłaconych składek obowiązujących od dnia zakupu przechodzi na nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa sprawa... OC zawierane jest na rok, niezależnie od ilości składek... co błędnie jest przez wielu interpretowane.

Oznacza to, że jeżeli miesiąc temu płatna była druga rata, a Ty kupiłeś w tym momencie auto to zaległy miesiąc jest obowiązkiem poprzedniego właściciela.

I teraz on będzie ścigany o składkę, ale...

Auto Ty ubezpieczyłeś, zatem Ty zgłaszasz do starego TU rezygnację z racji zakupu i ubezpieczenia gdzie indziej.

Poprzedni właściciel będzie musiał składkę zapłacić za miesiąc tylko... ale Ciebie to już nie interesuje...

Identyczną sprawę przerabiałem osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt. Jeśli była opłacona tylko pierwsza rata to OC nie przedłużyło się automatycznie i od miesiąca

> samochód nie posiadał ubezpieczenia. Nie ma więc co wypowiadać.

Nie masz racji. Ubezpieczenie zawiera się na rok niezależnie od ilości składek, a więc mimo nie opłacenia kolejnej składki ubezpieczenie nadal obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz racji. Ubezpieczenie zawiera się na rok niezależnie od ilości składek, a więc mimo nie

> opłacenia kolejnej składki ubezpieczenie nadal obowiązuje.

Z głównego postu zrozumiałem, że OC skończyło się miesiąc temu, a opłacona była tylko pierwsza rata. W tej sytuacji na kolejny rok nie przedłużyło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.