Skocz do zawartości

Montaż reduktora Lovato - jak poprawnie?


urwis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dostałem instrukcji do reduktora, nie mogę znaleźć nic na necie i nie wiem co zaleca producent. Słyszałem, że ma być ustawiony bokiem do kierunku jazdy, by przyspieszanie i hamowanie nie oddziaływało na membranę.

A co z położeniem spustu zanieczyszczeń? Musi być na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak

> Tak, to już oczywiste.

> Ja mam tak ustawiony, że elektrozawór oraz wejście i wyjście wody jest skierowane w kierunku jazdy.

> Pozdr,

Oczywiste jest, że w taki sposób łatwiej opróżnić reduktor z syfu, ale czy spust na górze lub w innej pozycji ma jakiś wpływ na prace reduktora?

Możliwe, że nie będę miał możliwości zamontować go w pozycji "spust na dole".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiste jest, że w taki sposób łatwiej opróżnić reduktor z syfu, ale czy spust na górze lub w

> innej pozycji ma jakiś wpływ na prace reduktora?

Na samą zasadę pracy nie ma wpływu, ale chociażby przepływ cieczy ogrzewającej reduktor i możliwość jego odpowietrzenia jest projektowana pod określone położenie. W ostateczności, trzeba by ustawić go końcówkami do podłączenie cieczy obróconymi w górę. Zauważ też, że gdy spust brudu jest na dole, to wylot rozprężonego gazu jest na górze. To nie jest przypadkowe ustawienie, bo chyba lepiej, żeby skroplone ciężkie frakcje nie leciały do dolotu.

> Możliwe, że nie będę miał możliwości zamontować go w pozycji "spust na dole".

Tak mało miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na samą zasadę pracy nie ma wpływu, ale chociażby przepływ cieczy ogrzewającej reduktor i możliwość

> jego odpowietrzenia jest projektowana pod określone położenie. W ostateczności, trzeba by

> ustawić go końcówkami do podłączenie cieczy obróconymi w górę. Zauważ też, że gdy spust brudu

> jest na dole, to wylot rozprężonego gazu jest na górze. To nie jest przypadkowe ustawienie,

> bo chyba lepiej, żeby skroplone ciężkie frakcje nie leciały do dolotu.

> Tak mało miejsca?

Miejsca mało. Citroen XM 3.0 V6.

Zmieniam reduktor z Tartarini na Lovato w istniejącej instalacji. Wcięcia w układ chłodzenia porobione i muszę się dostosować. A może po prostu szukam motywacji do zrobienia większych modów instalacji zlosnik.gif

Dzięki za wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.