Skocz do zawartości

xciting 400i od kymco - powoził ktoś?


Rekomendowane odpowiedzi

szukam sprzęta do miasta i waham się między właśnie xcitingiem 400i a kawą j300 (mając do wyboru kawe i downtowna wybieram kawe jednak). wymiary są praktycznie identyczne, kawa jest 3 cm dłuższa ale i 4,5 węższa, ma też mniejszą moc i moment (8KM i 9Nm) ale przy tym jest lżejsza 18kg. kawa jest też 2,4 tys tańsza od xcitinga 400i

czy różnice w spalaniu między silnikami 300 i 400 są zauważalne? nie wiem ile xciting może więcej palić, litr, półtora, dwa więcej hmm.gif?

czy później łatwiej będzie się pozbyć kawy czy większego xcitinga? jak np pojawi sie kawa 400 cool.gif

ciężki wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a weź sobie oba przetestuj i wybierz co Ci się lepiej prowadzi

> ps. za 25 koła sprzedają teraz kymco 700 z abs z 2012

weź i przetestuj frown.gif żaden diler w wawie nie ma xcitinga na testy sciana.gif kupić proszę bardzo ale przejechać się już nie frown.gif

tylko importer teoretycznie ma, teoretycznie bo aktualnie dał jakiejś redakcji na testy i może wróci za tydzień a może za dwa...

700 to już za duże na wawe, nie potrzebuje takiego krążownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja chce mocniejszy

Musisz tylko wiedzieć, że prawdziwa moc i charakterystyka pracy silnika, którą można nazwać "dynamiczną/sportową" zaczyna się od dwóch cylindrów (np. T-Max). Singiel (nawet 40-konna 500-ka) zawsze będzie niejako dopasowany do masy skutera i w mieście będziesz czuł bardziej wielkość skutera, a nie jego silnik. Silnik czuć dopiero w trasie, ale w żadnym wypadku nie pozbędziesz się charakterystycznego opóźnienia na gazie przy singlu. Power z manetki możesz mieć tylko w twinie.

Dlatego do miasta nie widzę sensu w większej pojemności i masie. Ale do turystyki...dlaczego nie?

Np. porównam dwa, duże skutery o poj. 500 cmm. Aprilia Atlantic 500 vs. Yamaha T-Max 500. Pozornie są identyczne. Duże, ponad 200 kg masy każdy, pojemność identyczna. Natomiast charakter ich jest z goła odmienny. Atlantic to typowa kanapa, wygodna, majestatyczna i przy miejskich prędkościach w ogóle nie czuć tej mocy. Yamaha natomiast jest bardzo wyrywna, dużo skuteczniejsza i przyjemniejsza w mieście, odjeżdża z manetki bez zastanowienia, ale jest szalenie niewygodna.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz tylko wiedzieć, że prawdziwa moc i charakterystyka pracy silnika, którą można nazwać

> "dynamiczną/sportową" zaczyna się od dwóch cylindrów (np. T-Max). Singiel (nawet 40-konna

> 500-ka) zawsze będzie niejako dopasowany do masy skutera i w mieście będziesz czuł bardziej

> wielkość skutera, a nie jego silnik. Silnik czuć dopiero w trasie, ale w żadnym wypadku nie

> pozbędziesz się charakterystycznego opóźnienia na gazie przy singlu. Power z manetki możesz

> mieć tylko w twinie.

przejechałem sie kawałek kawą i jak dla mnie fajnie rwie do przodu ok.gif

> Dlatego do miasta nie widzę sensu w większej pojemności i masie. Ale do turystyki...dlaczego nie?

ja porównuje skutery o pojemności 300 do 400 i masy 190 do 209kg więc nie wielkie różnice. 500 to ceny jakby nie te. tmax 530 kosztuje ze 46 tysiaków sciana.gif

> Np. porównam dwa, duże skutery o poj. 500 cmm. Aprilia Atlantic 500 vs. Yamaha T-Max 500. Pozornie

> są identyczne. Duże, ponad 200 kg masy każdy, pojemność identyczna. Natomiast charakter ich

> jest z goła odmienny. Atlantic to typowa kanapa, wygodna, majestatyczna i przy miejskich

> prędkościach w ogóle nie czuć tej mocy. Yamaha natomiast jest bardzo wyrywna, dużo

> skuteczniejsza i przyjemniejsza w mieście, odjeżdża z manetki bez zastanowienia, ale jest

> szalenie niewygodna.

> Pzdr

a nie jeździłeś tymi co mnie interesują? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejechałem sie kawałek kawą i jak dla mnie fajnie rwie do przodu

Musi. Ja tylko opisuję charakter reakcji singla i twina. Są tacy, którym single w ogóle nie pasują. Ja do nich nie należę, ale trzeba oddać sprawiedliwość 2-cylindrowcom, że jeżdżą zupełnie inaczej.

Np. robisz sobie test taki. Rundka 125-ką. Mhm. Potem 200-ka. No, jedzie. Potem 400. To już kulturka. I wsiadasz np. na 2 cylindrowe 500. I tu dopiero masz efekt wow. Przeskok z singla 300 na 400 jest mało spektakularny chociaż odczuwalny (przy większej prędkości). Przeskok z singla 400 na twina 500 jest już zdecydowany od momentu startu.

> ja porównuje skutery o pojemności 300 do 400 i masy 190 do 209kg więc nie wielkie różnice.

Rozumiem i ja bym na pewno wybrał lżejszą 300-kę. Dopłata za cenę i utrzymanie dodatkowych kg i ccm nie ma w mojej opinii logicznego uzasadnienia przy użytkowaniu miejskim.

> 500 to

> ceny jakby nie te. tmax 530 kosztuje ze 46 tysiaków

Zgadza się. W T-Maxie płacisz tylko i wyłącznie za przyjemność, dynamikę, dźwięk. Jeśli ktoś był np. przyzwyczajony do biegowej 600-ki, T-Max będzie naturalnym wyborem wśród skuterów. Jeśli ktoś nie jest zepsuty motocyklem, ciśnienie na T-Maxa nie ma sensu.

> a nie jeździłeś tymi co mnie interesują?

Nie, ale jeśli rzeczywiście Kawa to Downtown to jeździłem 125-ką. I gdyby było tam 300 ccm - marzenie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. robisz sobie test taki. Rundka 125-ką. Mhm. Potem 200-ka. No, jedzie. Potem 400. To już

> kulturka. I wsiadasz np. na 2 cylindrowe 500. I tu dopiero masz efekt wow. Przeskok z singla

> 300 na 400 jest mało spektakularny chociaż odczuwalny (przy większej prędkości). Przeskok z

> singla 400 na twina 500 jest już zdecydowany od momentu startu.

> Rozumiem i ja bym na pewno wybrał lżejszą 300-kę. Dopłata za cenę i utrzymanie dodatkowych kg i ccm

> nie ma w mojej opinii logicznego uzasadnienia przy użytkowaniu miejskim.

jestem na 80% zdecydowany na kawę ale tak się zastanawiam czy nie będę żałował, czy 400 kymco nie jeździ zdecydowanie fajniej- nie przekonam się jak nie kupie bo nie mam się jak karnąć testowo bo nikt w warszawie nie ma frown.gif importer mi zaproponował, że może w GDyni będą mieli... sciana.gifzlosnik.gif

w sumie można kupić na odległość i ewentualnie zwrócić ale jest ryzyko, że sprzedawca przejechany sprzęt może nie chcieć przyjąć i pozostałby sąd hmm.gif

siedziało mi się troszkę wygodniej na kymco, nogi można było kapkę na podesty wyciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na burgmanii, może jakiś właściciel z wawy się znajdzie i da się karnąć, poza tym jak Kymco nie dba o klienta to bierz Kawę zlosnik.gif obsługa też ważna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siedziało mi się troszkę wygodniej na kymco, nogi można było kapkę na podesty wyciągnąć...

a ile masz wzrostu, jeśli nie tajemnica?

ja przymierzałem się do wszystkich praktycznie markowych maxi i jakoś tak żaden mi nie podpasował

na xciting nie siedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestem na 80% zdecydowany na kawę ale tak się zastanawiam czy nie będę żałował

Jeśli nie przejedziesz się skuterem, którego nie wybierzesz to nie. zlosnik.gif Proste, nie dotykać Kymco później. biglaugh.gif

> czy 400 kymco nie

> jeździ zdecydowanie fajniej

Nie mogę powiedzieć z doświadczenia, ale stawiam, że na pewno nie fajniej. Co najwyżej dojrzalej...

> bo nikt w warszawie nie ma importer mi zaproponował, że może w GDyni będą mieli...

Jak jesteś z Warszawy, podjedź na Al. Krakowską 264 i zapytaj czy i kiedy będą MaxSym'y 400. Z racji doświadczeń z marką, ja bym celował w pogodzenie obydwu. biglaugh.gif Ale Sym nie ma szczęścia do importera od 10 lat i na dzień dzisiejszy chyba nigdzie nie ma ich dostępnych. Na stronie piszą o 125-kach w drugiej połowie sierpnia, a duże maxi? niewiem.gif Dorzuć trzeciego kandydata bo wybór za prosty. wink.gif Chociaż nie ukrywam, mówię przez serce bo MaxSym wygląda jak klasyczny turystyk.

> siedziało mi się troszkę wygodniej na kymco, nogi można było kapkę na podesty wyciągnąć...

Przy Twoich rozmiarach może jednak rzeczywiście Kymco? hmm.gifgrinser006.gif

Powodzenia.

P.S. Przy Twoich rozmiarach MaxSym. ideia.gif

hehe.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jesteś z Warszawy, podjedź na Al. Krakowską 264 i zapytaj czy i kiedy będą MaxSym'y 400. Z

> racji doświadczeń z marką, ja bym celował w pogodzenie obydwu. Ale Sym nie ma szczęścia do

> importera od 10 lat i na dzień dzisiejszy chyba nigdzie nie ma ich dostępnych. Na stronie

> piszą o 125-kach w drugiej połowie sierpnia, a duże maxi? Dorzuć trzeciego kandydata bo wybór

> za prosty. Chociaż nie ukrywam, mówię przez serce bo MaxSym wygląda jak klasyczny turystyk.

jak patrze na mega dziadowską stronę, na której nic nie można znaleźć, takie choćby prozaiczne rzeczy jak oferta i cennik screwy.gif

strony dealerów takie same marne to chyba nie mam ochoty na bliższą znajomość z tą marką crazy.gif

> Przy Twoich rozmiarach może jednak rzeczywiście Kymco?

a z doświadczenia możesz powiedzieć czy te lekkie wyprostowanie/wyciągnięcie kopyt ma znaczenie (oczywiście też nie do końca wyprost ale zawsze można trochę pozycje zmienić...)? w motocyklu jeździłem ze zgiętymi i było "git". niezbyt wygodnie ale nie dało się inaczej wink.gif honda wyraźnie za mała dla mnie no ale to był świadomy wybór. teraz chce wygody w dojazdach do pracy i już ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak patrze na mega dziadowską stronę, na której nic nie można znaleźć, takie choćby prozaiczne

> rzeczy jak oferta i cennik

> strony dealerów takie same marne to chyba nie mam ochoty na bliższą znajomość z tą marką

Masz rację. Mieli lepsze momenty (choćby rok temu), ale chyba po prostu nie mają co sprzedawać bo skuterów nie ma i stąd takie rzeczy. Szkoda... frown.gif Może 125-ki wyciągną ich na normalny, równy, europejski poziom. Bo same skutery są naprawdę w porządku.

> a z doświadczenia możesz powiedzieć czy te lekkie wyprostowanie/wyciągnięcie kopyt ma znaczenie

Dla mnie ma. Moje kolana są stare, jedno po operacji, a wciąż gram w piłkę i kosza więc pozycja stała zabija stawy. Szczególnie w moim Symie, w którym siedzisko jest nisko w stos. do podestu. Doceniam też wolny przekrok w moim modelu bo w trasie możesz sobie np. skrzyżować nogi jak na taborecie. Ale takich modeli już mało. Każda możliwość zmiany położenia nóg pomaga w komforcie, ale myślę, że w ruchu miejskim nie ma to takiego znaczenia jak w trasie. W mieście co jakiś czas i tak prostujesz nogi, żeby się podeprzeć po zatrzymaniu.

> (oczywiście też nie do końca wyprost ale zawsze można trochę pozycje zmienić...)?

Naturalnie. Przy Twoim wzroście zwróć też uwagę na ew. kolizję kolan z kierownicą przy różnym ułożeniu nóg.

> teraz chce wygody w dojazdach do pracy i już

Jeśli przyzwyczaiłeś swoje ciało do motocykla, na pewno nie będziesz schodził ze skutera połamany. Nawet w takim Beverly...

beverly.jpg

...który nie daje najmniejszej możliwości zmiany ułożenia nóg.

Dla mnie najbardziej defaultowa pozycja nóg to taka na przykładzie Kymco:

kymco_xciting_400i_2013_test_11624.jpg

Chociaż czasami trzeba wyprzedzić i...

test-kawasaki-j300-malossi-2014-01.jpg

grinser006.gif

W Kawie też jest tam miejsce na nogi tylko trochę mniej i mniej wygodne. Przynajmniej na takie wygląda...

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie ma. Moje kolana są stare, jedno po operacji, a wciąż gram w piłkę i kosza więc pozycja

> stała zabija stawy. Szczególnie w moim Symie, w którym siedzisko jest nisko w stos. do

> podestu. Doceniam też wolny przekrok w moim modelu bo w trasie możesz sobie np. skrzyżować

> nogi jak na taborecie. Ale takich modeli już mało. Każda możliwość zmiany położenia nóg pomaga

ja mam oba po operacji i oba bolą w zasadzie wg swojego humoru, w róznych miejscach i różnych dniach passed_out.gif

acz w siedzeniu najmniej wink.gif

> w komforcie, ale myślę, że w ruchu miejskim nie ma to takiego znaczenia jak w trasie. W

> mieście co jakiś czas i tak prostujesz nogi, żeby się podeprzeć po zatrzymaniu.

> Naturalnie. Przy Twoim wzroście zwróć też uwagę na ew. kolizję kolan z kierownicą przy różnym

> ułożeniu nóg.

no właśnie na kawie nic nie kolidowało, kiera jest nad kolanami i nie przeszkadza. kolana także nie dotykają przedniej osłony ok.gif np kymco kxct 300i kompletnie nie dla mnie. nie mieściłem sie. kolana dotykały osłony i przy małym ruchu w bok złamałbym kluczyk w stacyjce screwy.gif

> Jeśli przyzwyczaiłeś swoje ciało do motocykla, na pewno nie będziesz schodził ze skutera połamany.

> Nawet w takim Beverly...

> ...który nie daje najmniejszej możliwości zmiany ułożenia nóg.

> Dla mnie najbardziej defaultowa pozycja nóg to taka na przykładzie Kymco:

no właśnie to jest xciting ok.gif gdyby nie to nie miałbym absolutnie żadnego dylematu a tak cały czas sie waham ...

> Chociaż czasami trzeba wyprzedzić i...

> W Kawie też jest tam miejsce na nogi tylko trochę mniej i mniej wygodne. Przynajmniej na takie

> wygląda...

> Powodzenia.

nie dopytałem wcześniej, co jest na al krakowskiej 264? na stronie sym nie ma takiego adresu wśród dilerów hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie na kawie nic nie kolidowało, kiera jest nad kolanami i nie przeszkadza. kolana także

> nie dotykają przedniej osłony np kymco kxct 300i kompletnie nie dla mnie. nie mieściłem sie.

A to dziwne bo K-XCT, J300 i Downtown to bliźniaki...ale jak widać, na pewno nie jednojajowe. zlosnik.gif

> nie dopytałem wcześniej, co jest na al krakowskiej 264? na stronie sym nie ma takiego adresu wśród

> dilerów

No chyba właśnie importer Syma, który przeniósł się z Katowic do Warszawy...czekaj, upewnię się.

Więc tak: Siedziba firmy niby na Krakowskiej. Wg strony sym.pl

Ale z tego co było w Katowicach (tu jestem pewny bo tam byłem i kupowałem części) to się to nazywało All Ride Moto i pojawia się też ulica Łopuszańska. hmm.gif Może znów inna firma importuje Symy tylko miasto się zgadza? niewiem.gif

Dilerów widzę 3: Targowa, Modlińska, Jerozolimskie.

Także przepraszam, musisz chyba sam na miejscu poznać prawdę. W Katowicach wyglądało to normalnie. Importer miał swój salon, dział części, można było pogadać, pooglądać, gość miał też Joyride'a jak ja tylko on 125, ja 200. ok.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.