Skocz do zawartości

Zakup auta z placu leasingowego - za rączkę poproszę.


vronski

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o wskazówki:

- na ile można ślepo wierzyć w opinię rzeczoznawcy zawartą w certyfikacie Dekry? Auta z placu nie wezmę i nie pojadę z nim do serwisu. Warto pchać się w takie ryzyko?

- jakiego dokumentu sprzedaży powinienem oczekiwać? Faktura VAT, VAT - marża, umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poproszę o wskazówki:

> - na ile można ślepo wierzyć w opinię rzeczoznawcy zawartą w certyfikacie Dekry? Auta z placu nie

> wezmę i nie pojadę z nim do serwisu. Warto pchać się w takie ryzyko?

> - jakiego dokumentu sprzedaży powinienem oczekiwać? Faktura VAT, VAT - marża, umowy?

Opis jest robiony rzetelnie ( z tym że i na to trzeba brać poprawkę )

Jesli chodzi o dokument to jest jasno opisane w aukcjach ( czy jest "pełna" faktura czy marża )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy dla mnie jako nabywcy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Z tego co słyszałem ma to znaczenie przy zakupie na firmę ze względu na odpisy podatków. Przy zakupie dla siebie do użytku prywatnego nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poproszę o wskazówki:

> - na ile można ślepo wierzyć w opinię rzeczoznawcy zawartą w certyfikacie Dekry? Auta z placu nie

> wezmę i nie pojadę z nim do serwisu. Warto pchać się w takie ryzyko?

> - jakiego dokumentu sprzedaży powinienem oczekiwać? Faktura VAT, VAT - marża, umowy?

opis opisem ... a oględziny takie same jak w każdym innym przypadku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wierzchu popatrzyłem. Jest trochę zarysowań i zagnieceń, ale da się z tym żyć. Bardziej martwię

> się tym, co znajduje się pod maską.

Tego to oni Ci nie zagwarantuja . Opis Dekra czy jakikolwiek inny opiera sie na "osłuchaniu" auta wink.gif

Do tego auto kupione z takiego placu pozbawione jest prawa do rekojmi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie znam, a też się waham

Siedzi Góral na kamieniu i duma. Podchodzi do niego turysta i pyta:

- Góralu co tak dumasz?

- góral na to: Waham się!

- A czego się wahasz?

- Wczoraj byliśmy z żoną na weselu i żonę zgwałcili a mnie pobili i dzisiaj zaprosili Nas na poprawiny.

- I co?

- żona idzie a ja się waham!

Żeby nie było że nie na temat ....

Do autora wątku przeczytaj dokładnie regulamin aukcji , bywa tak że są dodatkowe opłaty ( prowizja itp ) .

Co do jazdy testowej ( jak kupowałem ostatnio tak kilka aut nie było z tym problemu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

> Do autora wątku przeczytaj dokładnie regulamin aukcji , bywa tak że są dodatkowe opłaty ( prowizja

> itp ) .

Nie ma aukcji. Jest cena. Co prawda sprzedający gorąco zachęcał zainteresowanych, żeby się jednak sami licytowali i kupi ten, kto da więcej, ale ja się raczej nie skuszę.

> Co do jazdy testowej ( jak kupowałem ostatnio tak kilka aut nie było z tym problemu )

A w tym wypadku pojeździć sobie można po placu grinser006.gif I lepiej nie będzie, bo plac jest duży, a dzisiaj np. obsługiwał go jeden człowiek (oraz porządkowi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie doświadczenie że im więksi straceńcy dostają od danej firmy auta tym wieksze kible tam stoją, np. w getinie kupiłem 2 auta i oba okazały się zaniedbanymi kiblami (sportage crdi 2012r i ceed 2012r), które widziały aso ostatni raz w dniu sprzedaży, kupiłem też 2 auta z efla i były naprawdę ok, jak masz wycenę dekry to jest naprawdę rzetelna, generalnie ryzyk fizyk smile.gif

edit: przypomniało mi się jak kiedyś oglądałem w getinie dustera, 1.5dci 4x4, chyba 10tys km przelotu, cena była ok, w wycenie była malowana maska i błotnik, w ASO dowiedziałem się że auto jest po całce, wywalone poduchy, deska, wymieniane szyby itd., najlepsze że auto kupił dealer, wystawił jako bezwypadek z narzutem 15k pln, ciekawe czy chwalili się historią auta przy sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.