Skocz do zawartości

Zatankowana benzyna do diesla


keller

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pacjentem jest Opel Corsa 1.3 CDTI, który wylądował dzisiaj u mnie rano lawetą w garażu. W baku było 5 litrów ropy i została dotankowana do pełna (około 37 litrów) benzyną panic.gif.

Auto ruszyło, ale zaczęło po paruset metrach dławić się i "słabo jechać" silnik został zgaszony i zaświeciła się nad głową lampka i "o f......". Telefon po lawetę i dostałem przesyłkę z prośbą o uruchomienie.

Planuje po powrocie:

1. dostać się do baku i wypompować wszystko z baku

2. zdjąć filtr paliwa, wylać korkiem spustowym całą zawartość oraz przepłukać świeżą ropą lub całkowicie wymienić filtr,

3. wylać z rurki którą podciągane jest paliwo ferelną mieszankę,

4. zalać świeżej ropy do baku,

5. podpompować kilka razy pompką niskiego ciśnienia do uzupełnienia układu i do przelania, ale ...

Ale, o ile jestem w stanie i mam pomysł na wypuszczenie paliwa z układu niskiego ciśnienia, to nie zaglądałem nigdy do wtryskiwaczy. Proszę podpowiedzcie jak wyczyścić układ za pompą tak, żeby nic nie spierniczyć oraz potem żeby nie był zapowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> pacjentem jest Opel Corsa 1.3 CDTI, który wylądował dzisiaj u mnie rano lawetą w garażu. W baku

> było 5 litrów ropy i została dotankowana do pełna (około 37 litrów) benzyną .

> Auto ruszyło, ale zaczęło po paruset metrach dławić się i "słabo jechać" silnik został zgaszony i

> zaświeciła się nad głową lampka i "o f......". Telefon po lawetę i dostałem przesyłkę z prośbą

> o uruchomienie.

> Planuje po powrocie:

> 1. dostać się do baku i wypompować wszystko z baku

> 2. zdjąć filtr paliwa, wylać korkiem spustowym całą zawartość oraz przepłukać świeżą ropą lub

> całkowicie wymienić filtr,

> 3. wylać z rurki którą podciągane jest paliwo ferelną mieszankę,

> 4. zalać świeżej ropy do baku,

> 5. podpompować kilka razy pompką niskiego ciśnienia do uzupełnienia układu i do przelania, ale ...

> Ale, o ile jestem w stanie i mam pomysł na wypuszczenie paliwa z układu niskiego ciśnienia, to nie

> zaglądałem nigdy do wtryskiwaczy. Prosz ępodpowiedzcie jak wyczyścić układ za pompą tak, żeby

> nic nie spierniczyć oraz potem żeby nie był zapowietrzony.

Zrób to co planujesz i odpal normalnie auto, nic nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień filtr - nie poprzestań na wylaniu z niego zawartości. Poza tym wykręć czujnik ciśnienia i niech się wyleje z listwy mieszanka. Potem skręć wszystko i odpal auto - zapewne trzeba będzie chwilę dłużej pokręcić aż się listwa odpowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Somochód naprawiony.

Dla potomności i szukających "ratunku" może kilka szczegółów:

1. nie miałem klucza do odkręcenia pompy paliwa w baku, a obawiałem się korzystać w "warsztatowych" metod i zdecydowałem się na podłączenie węża do jednego z wyjść pompy. Pompką ręczną wypompowałem 45 litrów benzyny. Resztę wypompowałem pompką próżniową (domowej roboty) i tak uzyskałem około 46 litrów (około 96% mieszanki noPb i ON).

2. Wlałem do baku 2-3 litry ropy i odpompowałem, czynnośc powtórzyłem x2.

3. Zalałem do baku 20 litrów ropy (+100 ml mixolu Castrola) i podłączyłem pompkę wężem do butelki ze zlewkami,

4. przepłukałem pompke wstępną i podłączyłem w układ, a wężyk z powrotu podłączyłem do "zlewek",

5. uruchomiłem pompkę wstępną i przepłukałem układ,

6. poluzowałem przewody przy wtryskach i "wypchnąłem" ciśnieniem paliwo z przewodów od listwy do wtrysków,

7. wszystko poskręcałem i zapalił "na tyk".

8. dolałem kolejne 100 ml mixolu czerwonego i zatankowałe pod korek.

9. przejechałem kilka km bez tylnej kanapy i pokrywy silnika.

10. nic nie ciekło, poskręcałem i działa 893goodvibes.gif

założyłem nowy filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Somochód naprawiony.

> Dla potomności i szukających "ratunku" może kilka szczegółów:

> 1. nie miałem klucza do odkręcenia pompy paliwa w baku, a obawiałem się korzystać w "warsztatowych"

> metod i zdecydowałem się na podłączenie węża do jednego z wyjść pompy. Pompką ręczną

> wypompowałem 45 litrów benzyny. Resztę wypompowałem pompką próżniową (domowej roboty) i tak

> uzyskałem około 46 litrów (około 96% mieszanki noPb i ON).

> 2. Wlałem do baku 2-3 litry ropy i odpompowałem, czynnośc powtórzyłem x2.

> 3. Zalałem do baku 20 litrów ropy (+100 ml mixolu Castrola) i podłączyłem pompkę wężem do butelki

> ze zlewkami,

> 4. przepłukałem pompke wstępną i podłączyłem w układ, a wężyk z powrotu podłączyłem do "zlewek",

> 5. uruchomiłem pompkę wstępną i przepłukałem układ,

> 6. poluzowałem przewody przy wtryskach i "wypchnąłem" ciśnieniem paliwo z przewodów od listwy do

> wtrysków,

> 7. wszystko poskręcałem i zapalił "na tyk".

> 8. dolałem kolejne 100 ml mixolu czerwonego i zatankowałe pod korek.

> 9. przejechałem kilka km bez tylnej kanapy i pokrywy silnika.

> 10. nic nie ciekło, poskręcałem i działa

> założyłem nowy filtr paliwa

ładnie Cię to szarpnęło po kieszeni spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e tylko dużo pracy, sam filtr jest tani. to co wylał da się wykorzystać choćby w kosiarce

Wlałbym to do przeciętnego benzyniaka z pośrednim wtryskiem i cokolwiek większym bakiem, uzupełniłbym do pełna benzyną i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlałbym to do przeciętnego benzyniaka z pośrednim wtryskiem i cokolwiek większym bakiem,

> uzupełniłbym do pełna benzyną i z głowy.

Mo też można, rozdzielić na 2 lub 3 i uzupełnić do pełna. Ale ja i tak do kosiarki muszę kupować więc do tego bym wykorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlałbym to do przeciętnego benzyniaka z pośrednim wtryskiem i cokolwiek większym bakiem,

> uzupełniłbym do pełna benzyną i z głowy.

Jeździłem na mieszance z większą ilością ropy u siebie w benzynowej Astrze i autko łykało to bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.