Skocz do zawartości

Koło pasowe


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy wymianie rozrzadu urwałmi sie gwint w kole pasowym rozrządu tym dolnym na wale do którego przykręca sie kółko paska alternatora Przykręciłem jakos na dwie sruby a trzecia wkręciłem na poksipol narazie trzyma alejak długo nie wiem i teraz mam pytanie

Czy wszystkie koła sa takie same i maja ta sama ilosc zebów bo wiem że paski sa rózne i pompy wody tez .

Ja mam pasek 108 zębów ile zębów ma to kolo

Wiem że najprościej policzyc ale juz mam to zamontowane i troche cięzko teraz to zrobic mój błąd że nie zrobiłem tego jak wszystko było zdjęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Przy wymianie rozrzadu urwałmi sie gwint w kole pasowym rozrządu tym dolnym na wale do którego

> przykręca sie kółko paska alternatora Przykręciłem jakos na dwie sruby a trzecia wkręciłem na

> poksipol narazie trzyma alejak długo nie wiem i teraz mam pytanie

> Czy wszystkie koła sa takie same i maja ta sama ilosc zebów bo wiem że paski sa rózne i pompy wody

> tez .

> Ja mam pasek 108 zębów ile zębów ma to kolo

> Wiem że najprościej policzyc ale juz mam to zamontowane i troche cięzko teraz to zrobic mój błąd

> że nie zrobiłem tego jak wszystko było zdjęte

ja jezdzilem dlugo na 1 srubie i nic sie nie stalo (zapomnialem reszte wkrecic po wymianie paska). Ogolnie kolo musi byc na odpowiednia ilosc zebow i odpowiednia srube, bo nowsze fire mialy srube na klucz 15 lub 16 chyba a ty pewnie masz na 13 (rozne srednice czopu walu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jezdzilem dlugo na 1 srubie i nic sie nie stalo (zapomnialem reszte wkrecic po wymianie paska).

> Ogolnie kolo musi byc na odpowiednia ilosc zebow i odpowiednia srube, bo nowsze fire mialy

> srube na klucz 15 lub 16 chyba a ty pewnie masz na 13 (rozne srednice czopu walu)

Tak 3 na klucz 13 wiem ze musi byc odpowiednia ilość zębów ale właśnie ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale o kluczu 13 to mowilem o srubie kola rozrzadu Ile zebow to nie wiem, musisz sciagnac kolo

> pasowe i policzyc

No własnie jak ściagne to juz nie założe wiec wolałbym uniknac tego zanim nie kupie drugiego z dobrymi gwintami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.