Skocz do zawartości

Samochody z płaskimi szybami - stare i nowe - jakie znacie?


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

> Wycieraczki działąją z tym ruchem powrotnym, nie ma problemu. Tylna wycieraczka z dwiema

> prędkościami ? Nie znam. Prędzej przednia z Uno

Dwie prędkości to byłaby wersja LUX, ale nie jest to wymaganie. Ostatecznie drugą prędkość dorobiłbym tranzystorowo. Najważniejsze, że nie musiałbym czynić mechanizmu "machającego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedes "kaczka". Wszystkie boczne i tylne na drzwiach.

3 takie szyby jak ta boczna i bym musiał Simsona Duo Kombi budować hmm.gif

Ale 2 z tylnych drzwi jako boczne + boczna (ze ściany) jako tylna i pozostaje jeszcze tylko kwestia drzwiowych, może jednak udałoby się te z malacza wykorzystać.

Wołabym samochodowe niż zamawiane, szczególnie jeśli kosztem by się różniły, zrobiłoby się pojazd zupełnie budżetowy.

Jeszcze kwestia uszczelek i osadzeń. W takim dostawczaku jset po prostu uszczelka o specjalnym profilu i osadzenie w "dziurze" w bocznej ścianie czy jakas ramka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest normalnie wciśnięta na uszczelce jak np. w fiacie Cinquecento czy boczne tylne w seju. Żadnych

> ramek czy kleju. Nie pamiętam tylko czy te ostatnie tylne nie były czasem uchylane.

Hmm, nie bardzo się orientuję, jak to jest "normalnie". Jedna część profilu obejmuje blachę, a druga szybę?

Znalazłem taki profil w przyzwoitej cenie i na szybę 4mm, jeno nie bardzo wiem, jak powinien wyglądać profil (przekrój) otworu okiennego.

fbf2ed1444c06c7f89d8fd44a0beb4ab.jpg

Coś w te tropy:

287908534-uszczelka.jpeg

wydaje się właściwe, jednak wtedy do wnętrza pojazdu wystaje mi paskudny kant.

post-160708-14352525703746_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, nie bardzo się orientuję, jak to jest "normalnie". Jedna część profilu obejmuje blachę, a

> druga szybę?

> Znalazłem taki profil w przyzwoitej cenie i na szybę 4mm, jeno nie bardzo wiem, jak powinien

> wyglądać profil (przekrój) otworu okiennego.

> Coś w te tropy:

> wydaje się właściwe, jednak wtedy do wnętrza pojazdu wystaje mi paskudny kant.

Podobnie jest w maluchu. Przyjrzyj się dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.