Skocz do zawartości

407 - naprawa podnośnika szyby tylnej


zurekk

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy problemem jest wymiana samych linek w podnośniku szyby tylnej prawej? czy lepiej kupić cały

> mechanizm - zamiennik?

Jak znam życie to samych linek nie dostaniesz , lepiej kupic cały mechanizm zamiennik lub używkę

Ale warto zobaczyć co w trawie piszczy smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie nowoczesne mechanizmy sa na linkach (od dawna) - zapewniają płynna pracę i przede

> wszystkim cichą.

No może, może.... Mam zbyt małą próbę, bo do czynienia (zaglądanie do środka) miałem w 2 autach.

W jednym wstawiałem w wymienionych drzwiach mechanizm elektryczny zamiast korby - w tym aucie szyby chodziły elegancko.

Mechanizm "nożycowo - rolkowy". Zresztą samą podmianę aż miło było robić - plug'n'play.

Drugie auto to masakra całkowita. Rozbierałem właśnie z powodu awarii - ledwo to to chodziło. Smarowanie linek i prowadnic to prawie czynność cosezonowa tego modelu.

A i tak chodziły szyby drętwo.

Byłem w przekonaniu, że mechanizmy szyb na linkach są do bani w ogólności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No może, może.... Mam zbyt małą próbę, bo do czynienia (zaglądanie do środka) miałem w 2 autach.

> W jednym wstawiałem w wymienionych drzwiach mechanizm elektryczny zamiast korby - w tym aucie szyby

> chodziły elegancko.

> Mechanizm "nożycowo - rolkowy". Zresztą samą podmianę aż miło było robić - plug'n'play.

> Drugie auto to masakra całkowita. Rozbierałem właśnie z powodu awarii - ledwo to to chodziło.

> Smarowanie linek i prowadnic to prawie czynność cosezonowa tego modelu.

> A i tak chodziły szyby drętwo.

> Byłem w przekonaniu, że mechanizmy szyb na linkach są do bani w ogólności.

Ostatni mechanizm nożycowy widziałem w CX i BX, w XM (najwyższa półka) był już liniowy i w każdym następnym też smile.gif

Ba nawet Zastawa 1100p z 1976 miała coś podobnego do liniowego, sprężyna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak znam życie to samych linek nie dostaniesz , lepiej kupic cały mechanizm zamiennik lub używkę

> Ale warto zobaczyć co w trawie piszczy

> pozdrawiam

Zbadałem temat:

-same linki ~80zł,

-zamienniki mechanizmów 180zł (wszystkie strony są dostępne oprócz mojej, widocznie jest jeden dostawca zamienników, ponieważ nie ma ani w necie ani w hurtowniach)

-używki od 50zł do 250zł, ale tu wiadomo loteria

-oryginał ASO 500zł po zniżce za wiek.

-regeneracja 100zł ze zwrotem starego podnośnika

Zdecyduję się chyba na to ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.