Skocz do zawartości

rura dolotowa megane


marcinbl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie; mam od wczoraj problem z meganką 1,4 16V 2001, otóż silnik pracuje jakoś "koślawo", tzn. pracy silnika na wolnych obrotach i podczas przyspieszania towarzyszą jakieś dziwne wibracje. Chcę najpierw posprawdzać, co się da, we własnym zakresie, dlatego będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Ktoś mi powiedział, że może fałszywe powietrze ciągnie - rzeczywiście, rura od chłodnicy do filtra jest poklejona, może warto ją wymienić. No i tu jest pytanie: co w tej rurze jest takiego magicznego, że kosztuje ponad 500 złotych?! Tyle chcą w jednym ze sklepów w Bydgoszczy. Zastanawiam się, czy nie można jej zastąpić inną, tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie; mam od wczoraj problem z meganką 1,4 16V 2001, otóż silnik pracuje jakoś "koślawo", tzn.

> pracy silnika na wolnych obrotach i podczas przyspieszania towarzyszą jakieś dziwne wibracje.

> Chcę najpierw posprawdzać, co się da, we własnym zakresie, dlatego będę wdzięczny za jakieś

> wskazówki.

> Ktoś mi powiedział, że może fałszywe powietrze ciągnie - rzeczywiście, rura od chłodnicy do filtra

> jest poklejona, może warto ją wymienić. No i tu jest pytanie: co w tej rurze jest takiego

> magicznego, że kosztuje ponad 500 złotych?! Tyle chcą w jednym ze sklepów w Bydgoszczy.

> Zastanawiam się, czy nie można jej zastąpić inną, tańszą.

objawy jak przy cewkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś mi powiedział, że może fałszywe powietrze ciągnie - rzeczywiście, rura od chłodnicy do filtra

> jest poklejona, może warto ją wymienić.

Ale termin "fałszywe powietrze" tyczy się pewnie odcinka od przepustnicy do głowicy. To co przed przepustnicą nie ma znaczenia na dolegliwości jak w wątku. Ale samemu bez interfejsu ciśnienia w kolektorze nie sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale termin "fałszywe powietrze" tyczy się pewnie odcinka od przepustnicy do głowicy. To co przed

> przepustnicą nie ma znaczenia na dolegliwości jak w wątku. Ale samemu bez interfejsu ciśnienia

> w kolektorze nie sprawdzisz.

dokładnie, przed przepustnicą to nawet może nic nie być, nie ma to znaczenia (oczywiście za wyjątkiem filtra i jego funkcji). Widze, że masz 1.4 16V z Mi to pewnie 95 KM i przepustnica sterowana na linkę? Jesli tak to myśle, że może byc podobnie jak u mnie w MII 1.4 16V 98 KM. U mnie też się zdarzało, że wahnęły się czasem obroty jak stałem na światłach. U siebie zdjąłem przepustnice, wyczyściłem wszystko i wymieniłem dwa oringi za i przed przepustnicą i co bardzo ważne i wydaje mi sie, że miao tez duży wpływ wymienilem gumowe uszczelki pod kolektorem plastikowym a nad metalowym i uszczelke odmy. Uszczelki były już mocno stwardniałe, prawie plastikowe i na pewno nie były szczelne, delikatnie się pociło.

Jak się auto zaadaptowało (przez tydzień jeżdziło na podwyższonych obrotach) to teraz nawet nie przyjdzie mu do głowy zafalowanie obrotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że masz 1.4 16V z Mi to pewnie 95 KM i przepustnica

> sterowana na linkę?

Jest sterowanie linką, no i tu też jest coś dziwnego; jeśli spod maski paluchem popychając dodam mocno gazu to słychać głośne psykniecie powietrza. Nie wiem, czy to normalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.