Skocz do zawartości

Czy do odebrania z WK zatrzymanego dowodu....


delco

Rekomendowane odpowiedzi

> ....rejestracyjnego potrzebne jest OC?

> OC mam zawarte ale gdzieś wcieło mi po kolizji odcinek....

Miałem zatrzymany DR za przyciemnione szyby, notabene nawet o tym, że są oklejone, nie wiedziałem zlosnik.gif Zaniosłem zaświadczenie z OSKP do WK, okazałem dowód osobisty i zwrócono mi DR. Nikt nie pytał o OC. Trzeba jednak pamiętać, że "co kraj to obyczaj" hehe.gif Zadzwoń anonimowo do Twojego WK i zapytaj, jakie dokumenty będą potrzebne, przecież nie musisz się przedstawiać waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o OC. Trzeba jednak pamiętać, że "co kraj to obyczaj" Zadzwoń anonimowo do WK i zapytaj,

> jakie dokumenty będą potrzebne, przecież nie musisz się przedstawiać

Dzieki... dzwonic juz próbowałem - wisiałem na telefonie ze 30 minut i ciagle zajete... potem odebrała jakaś pani i powiedziała że przełacza i po 2 minutach nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki... dzwonic juz próbowałem - wisiałem na telefonie ze 30 minut i ciagle zajete... potem

> odebrała jakaś pani i powiedziała że przełacza i po 2 minutach nic....

Mój WK jest podzielony na kilka pokoi, specjalizujących się w różnych sprawach, każdy ma swój nr telefonu i wielokrotnie udało mi się uzyskać poradę, dzwoniąc pod inny nr ok.gif

PS. Zadzwoniłem do swojego WK, zapytać, co będzie mi potrzebne do odebrania DR po kolizji zlosnik.gif Tak więc, w moim WK żądają niezmiennie: zaświadczenie z OSKP i dowód osobisty, pani nawet się nie zająknęła na temat OC swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....rejestracyjnego potrzebne jest OC?

> OC mam zawarte ale gdzieś wcieło mi po kolizji odcinek....

Odebrać odbierzesz, ale jak poproszą Cię o okazanie i nie okażesz, to idzie notka do UFG, żeby Cię sprawdzili. Jak mają Ciebie w bazie to nawet nie przyślą Ci zawiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odebrać odbierzesz, ale jak poproszą Cię o okazanie i nie okażesz, to idzie notka do UFG, żeby Cię sprawdzili. Jak mają Ciebie w bazie to nawet nie przyślą Ci zawiadomienia.

Przecież teraz notka do UFG nie ma żadnego sensu, skoro polisę OC można sprawdzić w ciągu 3 minut przez internet smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem - jakie to ma znaczenie w przedmiotowej sytuacji?

Takie, że zakup polisy nie jest automatycznie odnotowywany w bazie UFG i nie jest automatycznie widoczny przez internet. Jak w tej sytuacji sprawdzisz w 3 minuty czy pojazd jest ubezpieczony w zakresie OC jeśli polisę zakupiono 10 minut temu? Chętnie posłucham i przekażę koledze z UFG, który zajmuje się tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie, że zakup polisy nie jest automatycznie odnotowywany w bazie UFG i nie jest automatycznie widoczny przez internet. Jak w tej sytuacji sprawdzisz w 3 minuty czy pojazd jest ubezpieczony w zakresie OC jeśli polisę zakupiono 10 minut temu? Chętnie posłucham i przekażę koledze z UFG, który zajmuje się tym tematem.

Kolizja była co najmniej 3 godziny temu (post o 9:13), więc nie przejmuj się (nawet swoimi kłopotami ze zrozumieniem słowa pisanego ok.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolizja była 17 września... a oc mam zawarte 11 października - mam nadzieje ze juz jest w systemie...

Myślę, że przez prawie rok zdążyli przekazać koledze naszego Kolegi wink.gif Już myślałem, że zgodnie z jego tokiem myślenia zaginęła Ci polisa OC, którą zawrzesz 10 minut przed wejściem do WK po odbiór DR wink.gif

Po to został stworzony ogólnodostępny system pozwalający na identyfikację TU i numeru polisy samochodu, żeby każdy mógł z niego skorzystać - skoro policjant potrafi na smartfonie sprawdzić, czy auto ma OC, to i w WK powinni ogarnąć temat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzić, czy auto ma OC, to i w WK powinni ogarnąć temat

No mam nadzieje - bo skoro 11 bede miał nowa polise to nie chciałbym zawracać sobie glowy uzyskiwaniem duplikatu starej...

BTW czy dalej trzeba miec polise OC przy sobie w trakcie jazdy? Bo jakiś czas temu czytałem gdzies o planowanych zmianach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mam nadzieje - bo skoro 11 bede miał nowa polise to nie chciałbym zawracać sobie glowy

> uzyskiwaniem duplikatu starej...

> BTW czy dalej trzeba miec polise OC przy sobie w trakcie jazdy? Bo jakiś czas temu czytałem gdzies

> o planowanych zmianach...

Trzeba mieć to małe potwierdzenie zawarcia polisy, ale ze względu na dostępność danych online praktycznie niczym się nie ryzykuje (maks to 50 PLN mandatu przy kontroli). Ewentualnie możesz wrzucić do schowka "dużą" polisę - (to A4) i też będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zacytujesz ten przepis?

wg wydziału komunikacji w Lublinie

- Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.),

- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.).

Z tym ze przyznaje - nie czytalem tych ustaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg wydziału komunikacji w Lublinie

> - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2012 r. poz.

> 1137 z późn. zm.),

> - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania

> pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.).

> Z tym ze przyznaje - nie czytalem tych ustaw...

Może kolega volcan się wypowie, tak świetnie mu szło doradzanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg wydziału komunikacji w Lublinie

> - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2012 r. poz.

> 1137 z późn. zm.),

> - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania

> pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.).

> Z tym ze przyznaje - nie czytalem tych ustaw...

Z tego co pamiętam jest tam wzmianka, że WK może sprawdzać posiadanie OC, ale nie ma nic o tym, że jak nie pokażesz to mogą nie wydać.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że trzeba by się kłócić z panią Krysią z okienka, której koleżanka była na szkoleniu i wiedza lepiej.

Obowiązujące są też oczywiście wytyczne wywieszone na tablicy na kartce A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg wydziału komunikacji w Lublinie

> - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity - Dz. U. z 2012 r. poz.

> 1137 z późn. zm.),

> - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania

> pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.).

> Z tym ze przyznaje - nie czytalem tych ustaw...

Pomijając fakt, że Ustawę PoRD warto przeczytać - w artykułach dotyczących rejestracji pojazdów (głównie art. 72, 73 i dalsze), a w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w całości brak jest zapisu wiążącego wydanie dowodu rejestracyjnego z posiadaniem polisy OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam jest tam wzmianka, że WK może sprawdzać posiadanie OC, ale nie ma nic o tym, że jak nie pokażesz to mogą nie wydać.

Obowiązek okazania polisy OC przy wydaniu zatrzymanego DR dotyczy jedynie przypadku, gdy powodem zatrzymania był brak polisy OC - ale to zasada ogólna (potwierdzona szczególnie w Ustawie PoRD) - analogicznie w przypadku przyczyny "technicznej" zatrzymania DR okazuje się dowód przeprowadzenia badania technicznego stwierdzającego, że usterki takiej już nie ma ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obowiązek okazania polisy OC przy wydaniu zatrzymanego DR dotyczy jedynie przypadku, gdy powodem

> zatrzymania był brak polisy OC - ale to zasada ogólna (potwierdzona szczególnie w Ustawie

> PoRD) - analogicznie w przypadku przyczyny "technicznej" zatrzymania DR okazuje się dowód

> przeprowadzenia badania technicznego stwierdzającego, że usterki takiej już nie ma

A od kiedy za brak OC zatrzymują dowód?

OK doczytałem. Jak zarejestruję samochód w Kirgistanie i nie opłacę OC to mi w razie kontroli pod Tarczynem zabiorą dowód. Nie pamiętam tylko czy w Kirgistanie przy okienku w WK sprawdzają OC. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.