Skocz do zawartości

Świeci kontrolka airbag


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Wczoraj rozebrałem mojego punciaka do gołej blachy na podłodze. Zamontowałem tylko fotel kierowcy i pojechalem do znajomego blacharza aby zobaczyl co moze zrobić z moimi progami sciana.gif

Od razu zapaliła sie czerwona kontrolka airbag. Zrzucilem to na karb braku fotela pasożyta - mam boczne poduszki w fotelach przednich ale... Po zamontowaniu fotela pasażera kontrolka nie zgasła.

Pytania są takie:

1. Kontrolka nie zgasła bo należy usunąć przy pomocy testera

2. Cos zepsułem a kontrolka powinna zgasnać samoczynnie po montażu brakującego fotela.

3. Mogę to sakować jakimś trickiem czy konieczne jest wpięcie komuptera?

Elm 327 ogarnie temat czy muszę mieć jakiś specjalny kabel i program do kasowania błedów (p2 1.2 16v)

Pomóżta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czołem,

> Wczoraj rozebrałem mojego punciaka do gołej blachy na podłodze. Zamontowałem tylko fotel kierowcy i

> pojechalem do znajomego blacharza aby zobaczyl co moze zrobić z moimi progami

> Od razu zapaliła sie czerwona kontrolka airbag. Zrzucilem to na karb braku fotela pasożyta - mam

> boczne poduszki w fotelach przednich ale... Po zamontowaniu fotela pasażera kontrolka nie

> zgasła.

> Pytania są takie:

> 1. Kontrolka nie zgasła bo należy usunąć przy pomocy testera

> 2. Cos zepsułem a kontrolka powinna zgasnać samoczynnie po montażu brakującego fotela.

> 3. Mogę to sakować jakimś trickiem czy konieczne jest wpięcie komuptera?

> Elm 327 ogarnie temat czy muszę mieć jakiś specjalny kabel i program do kasowania błedów (p2 1.2

> 16v)

> Pomóżta...

Jak masz poduszki w fotelach to musisz mieć je podpięte.

Skasujesz to tylko komputerem, ELM 327 wystarczy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz poduszki w fotelach to musisz mieć je podpięte.

> Skasujesz to tylko komputerem, ELM 327 wystarczy

Wtyczki w fotelach sa podoiete i dwukrotnie sprawdzalem czy zrobilem to poprawnie.

Czyli moge sadzic, ze komp zapamietal brak poduszki, teraz ja widzi ale domaga sie skasowania bledu przy pomocy komputera?

Jaki program do tego? Bele co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtyczki w fotelach sa podoiete i dwukrotnie sprawdzalem czy zrobilem to poprawnie.

> Czyli moge sadzic, ze komp zapamietal brak poduszki, teraz ja widzi ale domaga sie skasowania bledu

Dokładnie

> przy pomocy komputera?

> Jaki program do tego? Bele co?

FiatECUScan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podepnę - czy wyłączona poduszka pasażera powinna być jakoś sygnalizowana na desce ?

u mnie tak jest.

żółta ikona w polu prędkościomierza pokazująca sylwetkę człowika na fotelu z x na wysokości jego brzucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się podepnę - czy wyłączona poduszka pasażera powinna być jakoś sygnalizowana na desce ?

Tak powinna drażnić oko kierowcy, aby pamiętał o jej uruchomieniu w przypadku posadzenia na fotelu przednim dorosłego pasażera grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak powinna drażnić oko kierowcy, aby pamiętał o jej uruchomieniu w przypadku posadzenia na fotelu

> przednim dorosłego pasażera

Odgrzewam kotleta - niedawno sprawdziłem i... nie mam takiego efektu po przekręceniu kluczyka, check poduszki gaśnie i nic innego się nie świeci. Mam się bać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzewam kotleta - niedawno sprawdziłem i... nie mam takiego efektu po przekręceniu kluczyka,

> check poduszki gaśnie i nic innego się nie świeci. Mam się bać ?

Nie świeci Ci się kontrolka wyłączonej poduszki po jej zdezaktywowaniu kluczykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.