Skocz do zawartości

Pytanie o opinię i serwisowanie 1.3 TDCi w Fordzie Ka


Qulek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kolega szuka auta dla mulher.gif . Pomyśleli o Ka z 1.3 tdci. Wiem że to silnik Fiata. Czy sprawia jakieś problemy z serwisowaniem ? W necie opinii jest dużo że mało pali i jest w miarę dynamiczny.. coś więcej się dowiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie. Kolega szuka auta dla . Pomyśleli o Ka z 1.3 tdci. Wiem że to silnik Fiata. Czy

> sprawia jakieś problemy z serwisowaniem ? W necie opinii jest dużo że mało pali i jest w miarę

> dynamiczny.. coś więcej się dowiem ?

Montowali te silniki w kaczkach? icon_eek.gif

Zwykły fiatowski 70 KM chyba. Dynamika średniawa, spalanie raczej z tych niższych. ZTCP raczej nie był mocno upierdliwy.

Tylko trzeba pamiętać że jego żywotność nie była planowana na 500 kkm grinser006.gif Kiedyś jeździłem takim w Fiacie GP, jakoś to jechało, napewno lepiej od benzynowych. Ale trochę też hałasowało.

Jak dojeżdżam do pracy to czasem słyszę jak sąsiad odpala swój były pracowóz pande 1.3 JTD, hałasuje to jak DAF430 na zimnym silniku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montowali.. 75 koni Podobno łańcuch się rozciąga

Też tak słyszałem od kumpla pracującego w ASO Fiata - nie wiem czy poprawili w nowszych egzemplarzach.

Jeździłem trochę Ka z benzynowym silnikiem - bardzo mi się podobał jak na takiego małego pierdziocha.

Miałem okazję też trochę kmów zrobić Lancią Y z 95-cio konną odmianą tego silnika. Przy naprawdę mocnym deptaniu w trybie mieszano-autostradowym nie chciała pożreć więcej niż 4.7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak słyszałem od kumpla pracującego w ASO Fiata - nie wiem czy poprawili w nowszych

> egzemplarzach.

> Jeździłem trochę Ka z benzynowym silnikiem - bardzo mi się podobał jak na takiego małego

> pierdziocha.

> Miałem okazję też trochę kmów zrobić Lancią Y z 95-cio konną odmianą tego silnika. Przy naprawdę

> mocnym deptaniu w trybie mieszano-autostradowym nie chciała pożreć więcej niż 4.7l/100km.

Moze jeszcze paliwo produkowala? Bo w bajki to nie wierze. 4,7 to jak sie 100 nie przekracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze jeszcze paliwo produkowala? Bo w bajki to nie wierze. 4,7 to jak sie 100 nie przekracza.

Az tak dobrze to nie bylo :-P.

W Ypsilonie spalilem 2 baki jedzac po Sardynii przez 4 dni - spalanie liczone z dystrybutora. Norma dla przedstawicieli handlowych Intercarsu poruszajacych sie Grande Punto 1.3mjtd to 5.5l/100km - nie maja z jej utrzymaniem problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.