Skocz do zawartości

2.0 HDI - gaśnie na wolnych obrotach


Amadi90

Rekomendowane odpowiedzi

mam kłopoty z Citroenem berlingo 2.0 HDi. rocznik 2001. Otóż w zasadzie zmagam się z tym problemem od roku. Dzieje się tak, że głownie na wolnych obrotach lub jak przyspieszam z wolnych obrotów to szarpie i przerywa, czasem nawet zgaśnie. Jak już dam mocniej gazu to problem nie występuje. Dodatkowo dziej się tak np. przez 2 dni, a potem potrafi być nawet przez miesiąc w porządku. Na początku wymiana filtra i zmiana stacji. Po jakimś czasie znowu to samo. Z 2 miesiące temu mechanik typował 2 rzeczy:

- regulator ciśnienia

- pompka w baku

Pompa wtryskowa była sprawdzana i parametry ok, wtryski też ok. Wymieniony został regulator i jeśli awaria by nie ustąpiła to miał być zabrany i wymieniona pompka. Było około miesiąca spokoju i znowu to samo. Teraz oddałem auto znowu i okazało się, że syf był jednak w pompie wtryskowej i została wyczyszczona, wyczyszczony został też bak,a najgorsze, że pompka w baku też przerywała - sam byłem tego świadkiem, wyjechałem z warsztatu i auto gasło jeszcze częściej niż przed naprawą. Pompka w baku wymieniona, ale pozostała nadal jedna usterka. Na wolnych obrotach ciśnienie wtrysku powinno być ok 280-300 bar, natomiast ono samo rośnie nawet do 700 i wtedy silnik gaśnie. Mnie już ręce opadają co się dzieje. Miał ktoś taki problem ? Dodatkowo miałem wyjechać w piątek bo się przeprowadzam i przez to auto nie mogę wyjechać, a dzisiaj już pewnie też nie zostanie usunięta usterka. Pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt wysokim rzeczywistym ciśnieniu paliwa w szynie powinna być wyraźnie słyszalna twarda praca silnika. Jeśli tego nie słychać to może oznaczać uszkodzenie czujnika ciśnienia paliwa, który oszukuje ECU a ten przy zbyt wysokim ciśnieniu ma obowiązek wyłączyć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.