Skocz do zawartości

Podjazd - trylinka - fuga...


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać smile.gif

Jestem w trakcie realizacji utwardzania podjazdu przed garażem.

Pewnie każdy z Was wie, jak wygląda trylinka. Dla tych, którzy jednak nie wiedzą - fotka grinser006.gif

288010291-trylinka.JPG

Podjazd ma wymiary ok. 3x3m, kostki układam na suchej zaprawie cementowej Betonfix.

Obecnie do około połowy wysokości zasypałem je też suchą zaprawą (sucha z nazwy: po nocnych i aktualnych opadach mam obawy, że trylinka odpłynie w siną dal... angryfire.gifoslabiony.gifsick.gif).

Pytanie: czym dopełnić fugi do poziomu "zero"? Dalej zasypywać zaprawą? Jakiś drobny tłuczeń, inny żwirek? Dedykowana zasypka? niewiem.gifgrinser006.gif

Pozdrawiam - romano11

post-109606-14352526655504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powitać

> Jestem w trakcie realizacji utwardzania podjazdu przed garażem.

> Pewnie każdy z Was wie, jak wygląda trylinka. Dla tych, którzy jednak nie wiedzą - fotka

> Podjazd ma wymiary ok. 3x3m, kostki układam na suchej zaprawie cementowej Betonfix.

> Obecnie do około połowy wysokości zasypałem je też suchą zaprawą (sucha z nazwy: po nocnych i

> aktualnych opadach mam obawy, że trylinka odpłynie w siną dal... ).

> Pytanie: czym dopełnić fugi do poziomu "zero"? Dalej zasypywać zaprawą? Jakiś drobny tłuczeń, inny

> żwirek? Dedykowana zasypka?

> Pozdrawiam - romano11

Ja polecam dać 0-31.5mm, a kłaść to na jakimś 2-8mm, zasypać piaskiem i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego efektu oczekujesz. Możesz zasypać to grubym, płukanym piaskiem, albo jak wolisz, to rozrobić zaprawę murarkską i "zaszpachlować" wszystkie szczeliny zlosnik.gif Raczej nie polecałbym używać do końcowego zasypywania fug suchej zaprawy, bo efekt końcowy może być trochę nieprzewidywalny, a cement spłynie w dół i powierzchnia fugi będzie słaba.

Istotna też jest jakość trelinek, bo jak masz szczeliny po 5 cm, to raczej zamiast samego piasku kup jeszcze drobny kliniec wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja polecam dać 0-31.5mm,

icon_eek.gif To nie przejdzie, bowiem fugi robię na niewiele ponad 10mm: właśnie takiej grubości listewką ubijałem zaprawę pomiędzy trylinkami.

> a kłaść to na jakimś 2-8mm, zasypać piaskiem i będzie ok.

To logistycznie trudniejsze, bo musiał bym kupić taką podsypkę luzem, a nie mam możliwości wrzucenia jej do garażu. Więc tutaj sucha zaprawa lepiej mi się sprawdza, jeszcze mam 12 worków w odwodzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy jakiego efektu oczekujesz.

Żeby:

- nie rosły mi "kwiatki" pomiędzy trylinkami - ileż w końcu można pryskać RounUp-em? niewiem.gifgrinser006.gif

- maksymalnie stabilizować podjazd: dotychczasowe obserwacje trylinki ułożonej "na gruncie" i zasypanej czymkolwiek wykazały, że taki sposób nie jest najlepszy: po opadach fuga rozmięka, a luźna podbudowa powoduje, że trylinki mają tendencję do "kołysania" się... screwy.gif

> Możesz zasypać to grubym, płukanym piaskiem, albo jak wolisz,

> to rozrobić zaprawę murarkską i "zaszpachlować" wszystkie szczeliny Raczej nie polecałbym

> używać do końcowego zasypywania fug suchej zaprawy, bo efekt końcowy może być trochę

> nieprzewidywalny, a cement spłynie w dół i powierzchnia fugi będzie słaba.

> Istotna też jest jakość trelinek, bo jak masz szczeliny po 5 cm, to raczej zamiast samego piasku

> kup jeszcze drobny kliniec

Te zaprawę, którą wsypywałem wczoraj pomiędzy, ubijałem listewką. w nocy lało, ale zaprawa nie odpłynęła, jak się tego obawiałem. Gdyby nie była wstępnie zagęszczona, to się zgadzam: mogły by się pojawiać pustki spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.