Skocz do zawartości

pilarka stolowa


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

> warto kupic cos takiego?

> http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-m...tarczowa-249038

> w swoich zasobach mam jedynie pilarke tarczowa reczna

IMO - nie

do czego tego potrzebujesz?

jak do przecinania nie za dużych balików czy desek na opał to się jeszcze nada, do precyzyjnej roboty średnio - trzeba się napocić

Z wyglądu podobne to do Dedry, która jakością wykonania i precyzją nie powala, chociaż do obcinania kończyn - idealna zlosnik.gif

IMO najsensowniejsze przeznaczenie w szopie do prac bardziej majsterkowo-ogrodowych niż do stolarki estetycznej.

Kiedyś kupiłem coś takiego:

mocniejsze niż to co pokazałeś, jednak precyzja cięcia czy dokładność wymiarowania to fikcja.

Grubszy element i tracza uciekała od pionu tnąc po skosie tam gdzie jej wygodniej...

Musiałem mocno przerabiać aby faktycznie otrzymać względnie oczekiwaną precyzję cięcia.

sega-1.jpg

ostatecznie zjarał się wirnik...nowy jako część zamienna nieosiągalny, przewinięcie bez gwarancji, że będzie wszystko ok +/- 120 PLN, a nowy silnik jako komponent ok 350 PLN czyli 70 mniej niż cała nowa pilarka kosztowała.

potem zainwestowałem w to:

festool_ts55_rebq_guide_rail_1.jpg

jak chcę zebrać 1 mm to zbieram 1 mm

jak chcę 0,5 mm to zbieram 0,5mm

jak cięcie ma mieć 45* to ma

jak głębokość cięcia ma być 3 mm, to będzie na 3 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do czego tego potrzebujesz?

> jak do przecinania nie za dużych balików czy desek na opał to się jeszcze nada, do precyzyjnej

> roboty średnio - trzeba się napocić

[...]

> potem zainwestowałem w to:

> jak chcę zebrać 1 mm to zbieram 1 mm

> jak chcę 0,5 mm to zbieram 0,5mm

> jak cięcie ma mieć 45* to ma

> jak głębokość cięcia ma być 3 mm, to będzie na 3 mm

Zaglebiarka, a pilarka stolowa, to dwa rozne narzedzia do roznych zastosowan. Zaglebiarka nie przytniesz malych elementow, chyba ze zgrubnie skrocic deseczke chcesz. To podobnie, jak z moja pilarka reczna (Bosch GKS 190). Oczywiscie zarowno zaglebiarke, jak i pilarke reczna mozna zamontowac do gory nogami w odpowiednio przygotowanym stole, ale wowczas mamy wlasnie krajzege.

Zalozmy, ze chce sobie wykonac jakis zgrabny karmnik. Wieksze deseczki pilarka z grubsza przytne, o ile jest jak je w miare pewnie chwycic, ale juz mniejsze elementy musze kombinowac pilka reczna lub sobie scyzorykiem wystrugac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się nada.

> poza obcinaniem palców jedyne sensowne dla niej zastosowanie to dłubanie w małych deseczkach

Masz propozycje innego narzedzia, ktore by sie nadawalo do zgrubnej obrobki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]

> Zalozmy, ze chce sobie wykonac jakis zgrabny karmnik. Wieksze deseczki pilarka z grubsza przytne, o

> ile jest jak je w miare pewnie chwycic, ale juz mniejsze elementy musze kombinowac pilka

> reczna lub sobie scyzorykiem wystrugac.

A jak chcesz sie piwa raz do roku napić to też browar kupujesz? hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalozmy, ze chce sobie wykonac jakis zgrabny karmnik. Wieksze deseczki pilarka z grubsza przytne, o

> ile jest jak je w miare pewnie chwycic, ale juz mniejsze elementy musze kombinowac pilka

> reczna lub sobie scyzorykiem wystrugac.

Kupowanie pilarki czy piły stołowej dla zrobienia karmnika to wg mnie lekka przesada. Do przycięcia kilku (kilkunastu) kantówek z dokładnością +/- 1 mm w zupełności wystarczy wyrzynarka i/lub piła ręczna.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowanie pilarki czy piły stołowej dla zrobienia karmnika to wg mnie lekka przesada. Do przycięcia

> kilku (kilkunastu) kantówek z dokładnością +/- 1 mm w zupełności wystarczy wyrzynarka i/lub

> piła ręczna.

> dranio

Tak trudno zgadnac, ze karmnik, to tylko przyklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną tylko innej firmy i nie jestem zadowolony

nie jest to precyzyjne narzędzie do tego piła czesto staje (najprawdopodobniej za niska moc) nie kupił bym drugi raz.

Pożyczam od znajomego wiekszą piłę stołową (posiada własmy stół i nogi) i jest juz duzo lepiej ale do ideału daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.