Skocz do zawartości

Tarcze 257 pod zacisku Bravo HGT


rusala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że gdzieś to było napisane jak krowie na rowie ale szukam już godzinę i ni cholery nie moge znależć mad.gif Moje pytanie to: jakie tarcze 257 dać pod zaciski z Bravo HGT? Zaciski kupiłem już kilka miesiecy temu i w między czasie zdazyłem zapomniec jakie miały być tarcze sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mały odzew 270751858-jezyk.gif Ale jakoś mnie olśniło wieczorem i porównałem po prostu z rozmiarami ori tarczy nie wentylowanej:

0309.gif

i wychodzi na to, że moja pierwsza myśl była słuszna - powinna pasować tarcza 257 z Pandy 4x4 :

0342.gif

Jak widać w ori wysokość całości to 40mm a głębokość miejsca na piastę to 34mm. W tarczach z Pandy 4x4 te wartości to odpowiednio 40.7mm i 34.2mm. Czyli tarcza wchodzi o te 0.2mm głębiej co nie powinno być żadnym problemem, a na zewnątrz wystaje bardziej o 0.5mm i też nie jest to problem.

Szerokość tarcz od Bravo HGT to 22mm tak samo jak tych z pandy 4x4 więc klocki powinny układać się identycznie.

0347.gif

W zasadzie ten sam model tarczy występuje też w wielu innych modelach np. Punto HGT, 500, Doblo, Stilo, alfach, lanciach i niektórych francuzach. Zawsze można szukać taniej zależnie od modelu samochodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa. Tak się złożyło, że mam na stole zwrotnice razem z ori tarczami i po przymierzeniu zacisków okazuje się, że są za grube i nie mieszczą się między mocowaniem a tarczą. Czyli jest to opisywany tu i ówdzie przypadek kiedy trzeba by dać dystans 5mm pod tarczę. Według mojej wiedzy niema żadnych tarcz niższych o te 4-5mm. Nie będę rzeźbił bo i tak jeden jest tak zardzewiały, że chciałem nowy kopic. Tak więc spróbuję swoich sił z zaciskami z Bravy 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Wiem, że gdzieś to było napisane jak krowie na rowie ale szukam już godzinę i ni cholery nie

> moge znależć Moje pytanie to: jakie tarcze 257 dać pod zaciski z Bravo HGT? Zaciski kupiłem

> już kilka miesiecy temu i w między czasie zdazyłem zapomniec jakie miały być tarcze

Niewiele rozumiem z tych wypocin. Zapewne dlatego ze jestem troche atechniczny wink.gif

Tak czy siak, ja mialem w swoim cento z przodu komplet z Punto I GT. Ta sama srednica tarczy tam byla. Może Ci to w czymś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.