Skocz do zawartości

Zestaw głośnomówiący


Andrzej70

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Do podłączenia zestawu potrzebuje plus po stacyjce. Do tej pory miałem go z zapalniczki, ale ten

> plus chyba zanika w momencie odpalania silnika bo czasami zestaw mi się restartował (aż w

> końcu padł). Jak złapać plus po stacyjce ale nie zanikający, np taki dzięki któremu gaśnie

> kontrolka ładowania.

Może off ale ja wybrałem taki i nie mam problemów z zasilaniem, sprawdza się idealnie

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może off ale ja wybrałem taki i nie mam problemów z zasilaniem, sprawdza się idealnie

> jakiś tekst

Zależy mi na tym aby się wyłączał sam gdy zgaszę silnik. No i ... już go mam i chcę poprawić to zasilanie. Podejrzewam, że ono mogło być przyczyną poprzedniej awarii - centrala startuje i w czasie startu nagle pstryk i znowu staruje. Chciałbym to wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy mi na tym aby się wyłączał sam gdy zgaszę silnik. No i ... już go mam i chcę poprawić to

> zasilanie. Podejrzewam, że ono mogło być przyczyną poprzedniej awarii - centrala startuje i w

> czasie startu nagle pstryk i znowu staruje. Chciałbym to wyeliminować.

a jakby się gdzieś po radiu wpiąć? Ono też działa po przekręceniu stacyjki, z tym, że znikanie zasilania w momencie przekręcenia stacyjki jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jakby się gdzieś po radiu wpiąć? Ono też działa po przekręceniu stacyjki, z tym, że znikanie

> zasilania w momencie przekręcenia stacyjki jest normalne

W kostce radia nie ma plusa po stacyjce (tam jest sygnał z CAN). Z tej kostki mam złapany tylko stały plus. Jak się dobrać do przewodów pod stacyjką - podejrzewam, że wśród nich jest jakiś cudowny przewód gdzie po przekręceniu klucza pojawia się plus nie zanikający przy starcie rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Do podłączenia zestawu potrzebuje plus po stacyjce. Do tej pory miałem go z zapalniczki, ale ten

> plus chyba zanika w momencie odpalania silnika bo czasami zestaw mi się restartował (aż w

> końcu padł). Jak złapać plus po stacyjce ale nie zanikający.

Zostawiłbym + z zapalniczki i podłączyłbym jakiś prosty moduł, który otwiera obwód po kilku sekundach od przekręcenia kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Do podłączenia zestawu potrzebuje plus po stacyjce. Do tej pory miałem go z zapalniczki, ale ten

> plus chyba zanika w momencie odpalania silnika bo czasami zestaw mi się restartował (aż w

> końcu padł). Jak złapać plus po stacyjce ale nie zanikający.

a kabelek puszczony bezposrednio z aku?

lub podświetlenia kabiny?

( nie znam sie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kabelek puszczony bezposrednio z aku?

> lub podświetlenia kabiny?

> ( nie znam sie )

Nie rozumiem.

Aktualnie stały plus mam z kostki radia, minus jak dobrze pamiętam też. Plus stacyjkowy podłączyłem z zapalniczki. Aby wyeliminować restart przy zapalaniu kolega podrzucił ten przekaźnik. To powinno rozwiązać problem - układ sie załączy po 30 sekunach od odpalenia silnika. Jeśli wcześniej te restarty spowodowały uszkodzenie centralki telefonu to taki patent powinien temu zapobiec (teraz pewnie padnie ten przekaźnik smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rozumiem.

> Aktualnie stały plus mam z kostki radia, minus jak dobrze pamiętam też. Plus stacyjkowy podłączyłem

> z zapalniczki. Aby wyeliminować restart przy zapalaniu kolega podrzucił ten przekaźnik. To

> powinno rozwiązać problem - układ sie załączy po 30 sekunach od odpalenia silnika. Jeśli

> wcześniej te restarty spowodowały uszkodzenie centralki telefonu to taki patent powinien temu

> zapobiec (teraz pewnie padnie ten przekaźnik )

chodziło mi o stały plus o który wczesniej pytałeś.

Ale juz rozwiązałeś problem:)

Plus " zabrany" bezpośrednio z aku - nie rozłączałby się podczas startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.