Skocz do zawartości

Obniżanie Bory


szaranowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

Niedawno zamontowałem zestaw obniżający/sportowy* niepotrzebne skreślić wink.gif

Miało być równo -35 przód i tył. Przód usiadł minimalnie tył mocno i wygląda to słabo.

Nie pomierzyłem nic przed zmianą zawieszenia, więc zwracam się z prośbą do posiadaczy VW BORA ew. GolfIV.

Jakbyście mogli pomierzyć i podać mi odległości między rantem przedniego i tylnego nadkola a osią koła lub glebą.

Przed dalszym działaniem chcę mieć pewność czy mam podnosić tył czy obniżać przód wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyście mogli pomierzyć i podać mi odległości między rantem przedniego i tylnego nadkola a osią

> koła lub glebą.

To jest niemiarodajne, bo inny wynik będę miał ja z ciężkim benzynowym 2.0, ktoś będzie miał inny z ciężkim TDIkiem, a jeszcze ktoś z 1.6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 2.0 wink.gif Jeśli mógłbyś pomierzyć byłbym wdzięczny smile.gif

Jaki masz zawias ?

Ze względu na różne koła pomiar od krawędzi nadkola do gleby też nie będzie wiele mówił. Najsensowniej będzie chyba sprawdzić miedzy krawędzią nadkola a osią koła

Z góry dziękuję grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest niemiarodajne, bo inny wynik będę miał ja z ciężkim benzynowym 2.0, ktoś będzie miał inny z

> ciężkim TDIkiem, a jeszcze ktoś z 1.6

To tak nie do końca, sprężyny lepszych marek są dedykowane do silnika i przy każdym motorze powinno obniżyć podobnie - jeżeli zostały odpowiednio dobrane grinser006.gif

PS. Pojeździj trochę, może przód się ułoży i siądzie jeszcze trochę. Amorki też zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw MTS sprężyny i amortyzatory.

Faktycznie przód lekko przysiadł, ale do wyrównania się jeszcze daleko. Póki co dodałem gumy w tylne sprężyny, wstał lekko i przynajmniej auto nie wygląda jakby miało załadowany bagażnik wink.gif

Nie jestem zachwycony tym zestawem. W poprzednim aucie lepiej to wyszło na takim zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cały zestaw MTS sprężyny i amortyzatory.

> Faktycznie przód lekko przysiadł, ale do wyrównania się jeszcze daleko. Póki co dodałem gumy w

> tylne sprężyny, wstał lekko i przynajmniej auto nie wygląda jakby miało załadowany bagażnik

> Nie jestem zachwycony tym zestawem. W poprzednim aucie lepiej to wyszło na takim zawieszeniu.

Bora ma identyczne zawieszenie jak octavia którą posiadam. Wstępnie miałem zestaw samych sprężyn SUPERSPRINT i tył siedział mocno, później przesiadka na gwint FK i mogłem regulować jak chciałem żeby było nisko, mega twardo i równo. Teraz jak mi się bajtel urodził wrzuciłem sprężyny EIBACH -30mm i siedzi równo. Latem jeżdżę na oponach 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cały zestaw MTS sprężyny i amortyzatory.

> Faktycznie przód lekko przysiadł, ale do wyrównania się jeszcze daleko. Póki co dodałem gumy w

> tylne sprężyny, wstał lekko i przynajmniej auto nie wygląda jakby miało załadowany bagażnik

> Nie jestem zachwycony tym zestawem. W poprzednim aucie lepiej to wyszło na takim zawieszeniu.

Mogłeś coś formowego kupić... Ja mam Eibach -30 i jestem zadowolony.

PS. Mam do sprzedania tylne sprężyny od Leona TS - może Ci przypasują smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Planowałem KONI, ale niestety zawieszenie się posypało, kasy trochę brakło... co tu dużo gadać. Zestaw MTS kosztuje 650zł 270751858-jezyk.gif

Pojeżdżę jeszcze trochę zobaczę jak to będzie sie zachowywać, jak coś w sprawie sprężyn się odezwę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak:

> Planowałem KONI, ale niestety zawieszenie się posypało, kasy trochę brakło... co tu dużo gadać.

> Zestaw MTS kosztuje 650zł

> Pojeżdżę jeszcze trochę zobaczę jak to będzie sie zachowywać, jak coś w sprawie sprężyn się odezwę

Polecam Eibach -30 ok.gif i przy kole 17" jest sporo twardo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.