Skocz do zawartości

Zmiana zwykłej lampy przedniej na ledową.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent potrzebujący przeszczepu, to ford fiesta po lifcie. Mam wersję trend i tu są zwykłe żarówki jako światła dzienne. Najwyższa wersja ma ledy jako dzienne i korci mnie, aby takowe zamontować. Wtyczka wydaje się identyczna. Czy coś jeszcze trzeba montować w aucie, aby działały ledy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent potrzebujący przeszczepu, to ford fiesta po lifcie. Mam wersję trend i tu są zwykłe żarówki jako światła dzienne. Najwyższa wersja ma ledy jako dzienne i korci mnie, aby takowe zamontować. Wtyczka wydaje się identyczna. Czy coś jeszcze trzeba montować w aucie, aby działały ledy?

Rozbiłeś Fiestę? czacha.gif

Możliwe, że trzeba dołożyć jakiś sterownik do tego, ewentualnie "uświadomić" body, że ma na pokładzie światła dzienne. W najgorszym wypadku (wątpię szczerze mówiąc) trzeba będzie uzupełnić wiązkę między złączami.

Zaatakuj Vadero - na pewno będzie wiedział więcej na ten temat smile.gif

Ciekawostka: koleżanka kupila w salonie nowe Renault Megane z wbudowanymi światłami dziennymi (też ledowymi) w reflektorach. Nie świeciły przy zakupie, obiecali "zająć się tym" przy pierwszym przeglądzie. Zgodziła się... Na przeglądzie stwierdzili, że fakt, że są zamontowane reflektory z DRL nie oznacza, że one muszą działać (według Renault - AFAIK jeżeli auto jest wyposażone w jakiś rodzaj oświetlenia - musi być on sprawny - to warunek zaliczenia BT) i że aby je odpalić należy jeszcze pociągnąć instalację, zamontować jakiś sterownik itp. itd. - generalnie akcja za kwotę czterocyfrową screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozbiłeś Fiestę?

> Możliwe, że trzeba dołożyć jakiś sterownik do tego, ewentualnie "uświadomić" body, że ma na

> pokładzie światła dzienne. W najgorszym wypadku (wątpię szczerze mówiąc) trzeba będzie

> uzupełnić wiązkę między złączami.

...

Przecież napisałem, że w swojej lampie mam światła dzienne ( po lifcie świecą się tylko z przodu i jest to jedna żarówka z dwoma włóknami razem ze światłami drogowymi ( długimi )- czyli auto "wie", że ma dzienne i włączają się one samoczynnie po uruchomieniu silnika. Lampy wyglądają z tyłu podobnie, tzn. wydaje mi się, że zaczepy i gniazdo wtyczki będą pasować.

Raczej najważniejszym pytaniem jest to, czy ledy potrzebują czegoś więcej? Jak ktoś sam montuje sobie dzienne, to zakłada ledy, podłącza je do akumulatora, wstawia włącznik i gotowe.

Lampa zwykła

Lampa z ledami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie wszystko powinno być w lampie, ale gwarancji to nikt nie da. Może w ASO zapytaj-tam

> powinni wiedzieć

> Masz obecnie detekcję spalonej żarówki w dziennych, bo jeśli tak to może być to dodatkowy problem

> po zamianie lamp...

fiesty nie mają detekcji spalonych żarówek.

Jak pisałem na kąciku forda - trzeba porównać wtyczki - czy do kazdego pinu przypada kabelek o tym samym kolorze. jak jest różnica, to można zamykać maskę i szukać schematów elektrycznych.

a jak są takie same, to można spróbować po prostu podpiąc... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie wszystko powinno być w lampie, ale gwarancji to nikt nie da. Może w ASO zapytaj-tam

> powinni wiedzieć

> Masz obecnie detekcję spalonej żarówki w dziennych, bo jeśli tak to może być to dodatkowy problem

> po zamianie lamp...

Detekcji nie ma ok.gif.

ASO, to zło ooniee.gif. Szczerze wątpię, że dostałbym tam rzetelną informację na temat zamiany lamp, skoro nawet nie wiedzieli, jaką moc ma egzemplarz testowy oslabiony.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Detekcji nie ma .

> ASO, to zło . Szczerze wątpię, że dostałbym tam rzetelną informację na temat zamiany lamp, skoro

> nawet nie wiedzieli, jaką moc ma egzemplarz testowy .

W bydgoskim ASO nie ma szans. Przejedź się do któregoś innego, albo na jakiś szrot, to pozwolą Ci po prostu podłączyć lampę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli masz DRL i tam też są DRL a wtyczki są identyczne, to pewnie będzie to plug&play.

> Zapytaj na kąciku Forda a jeszcze lepiej w ASO

Moje lampy mają oznaczenie RL, ale kupiłbym oryginalne fordowskie z ledami oznaczone jako DRL.

Skoro rodzaj lampy jest uzależniony od wersji wyposażenia, to myślę, że w fabryce nie opłaca się kłaść innej wiązki elektrycznej.

Cały czas nikt nie wspomniał o tym, czy do ledów potrzeba jakiejś osobnej instalacji? Wydaje mi się, że ledy się tylko podłącza do instalacji i nie trzeba montować jakichś elementów elektronicznych. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bydgoskim ASO nie ma szans. Przejedź się do któregoś innego, albo na jakiś szrot, to pozwolą Ci

> po prostu podłączyć lampę...

Poratujesz namiarami telefonicznymi na takie szroty albo chociaż na miejscowości? Zadzwoniłbym do nich, bo za dużo rozbitków fiesty po lifcie, to chyba jeszcze nie ma? Szczególnie z najwyższą wersja wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poratujesz namiarami telefonicznymi na takie szroty albo chociaż na miejscowości? Zadzwoniłbym do

> nich, bo za dużo rozbitków fiesty po lifcie, to chyba jeszcze nie ma? Szczególnie z najwyższą

> wersja wyposażenia.

Jedź do ASO. Jak powiedzą, że same lampy to wymieniaj i tego się trzymaj jak okaże się, że jednak nie tylko lampy. Jak trzeba będzie robić coś jeszcze to też się dowiesz i podejmiesz decyzję, czy robić w ASO, gdzie indziej, czy sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poratujesz namiarami telefonicznymi na takie szroty albo chociaż na miejscowości? Zadzwoniłbym do

> nich, bo za dużo rozbitków fiesty po lifcie, to chyba jeszcze nie ma? Szczególnie z najwyższą

> wersja wyposażenia.

Dolna/Górna Grupa ewentualnie Pod Skarpą w Bydgoszczy - 887 555 403 (ale uwaga, bo na Pod Skarpą są dwa szroty - jeden ze starymi autami, drugi z nowszymi). Choć fakt, z lampami przednimi w ogóle może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje lampy mają oznaczenie RL, ale kupiłbym oryginalne fordowskie z ledami oznaczone jako DRL.

> Skoro rodzaj lampy jest uzależniony od wersji wyposażenia, to myślę, że w fabryce nie opłaca się

> kłaść innej wiązki elektrycznej.

> Cały czas nikt nie wspomniał o tym, czy do ledów potrzeba jakiejś osobnej instalacji? Wydaje mi

> się, że ledy się tylko podłącza do instalacji i nie trzeba montować jakichś elementów

> elektronicznych. Mylę się?

wszystko to rozstrzygniesz oglądając wtyczkę wink.gif

możliwe że jest do LEDów jakiś moduł. Ale czy jest, czy go nie ma - stawiam piwo, że nikt tutaj nie wie smile.gif

tu masz przykładową lampę. - dzwonisz, umawiasz sie czy jeszcze mają w miare w całości fiestę od tej lampy - jedziesz, oglądasz, przymierzasz.

Jak nie pasi, to zawsze możesz w tej rozbieranej po wiązkach pogrzebać - zobaczyć gdzie idą poszczególne kable i może cos tam pod machą jest więcej niż w twojej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jechać nie trzeba, TUTAJ jest foto z rospisaną wiązką.

o widzisz - teraz niech się MARS przejdzie do garażu, wyjmie jedną lampę i obczai wtyczkę i piny, czy sie kolorki zgadzają.

Hint dla niekumatych - w linku sie nie zgadzają, bo to wersja na USA, pewnie bez dziennych, albo coś zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko to rozstrzygniesz oglądając wtyczkę

> możliwe że jest do LEDów jakiś moduł. Ale czy jest, czy go nie ma - stawiam piwo, że nikt tutaj nie

> wie tu masz przykładową lampę.

Sam dałem link do tej aukcji skromny.gif

> >- dzwonisz, umawiasz sie czy jeszcze mają w miare w całości fiestę od tej lampy - jedziesz, oglądasz, przymierzasz.

Jakoś nie uśmiecha mi się jechać 180 km, aby zobaczyć lampę grinser006.gif.

> Jak nie pasi, to zawsze możesz w tej rozbieranej po wiązkach pogrzebać - zobaczyć gdzie idą

> poszczególne kable i może cos tam pod machą jest więcej niż w twojej

Modować nie chcę i nie będę. Interesuje mnie tylko możliwość zamiany bez ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o widzisz - teraz niech się MARS przejdzie do garażu, wyjmie jedną lampę i obczai wtyczkę i piny,

> czy sie kolorki zgadzają.

> Hint dla niekumatych - w linku sie nie zgadzają, bo to wersja na USA, pewnie bez dziennych, albo

> coś

Se poszedłem do garażu i coś tam pstryknąłem cegłą zlosnik.gif

d7cf0c3dfb354e09med.jpg

c63d7ba8e57c33abmed.jpg

4b627ab25322d80emed.jpg

Teraz by trzeba było złapać taką wiązkę z kostką od lampy z ledami icon_rolleyes.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zajrzałeś do linka, który podałem? Bo tam masz właśnie takie foto

Sprawdziłem tamto foto i trochę się różni- ma 9 kabli ( w jednym rzędzie 7, w drugim 2 ) i nawet kolory są takie same, ale jest różnica w rzędzie z większą ilością kabli. Na tej fotce od ciebie pod rząd jest 5 kabli, potem przerwa i następnie ostatnie dwa. Piszę o obrazku na którym jest oznaczenie EDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDM. Literówka

Wolałem dopytać ok.gif.

Poszedłem na wszelki wypadek jeszcze raz do garażu i jest SUPER! Nie dość, że kolory się zgadzają, to nawet jest podłączony kabel niebiesko-brązowy ( na foto oznaczony "not used" ). W lampie też są wszystkie piny, czyli 8 w jednym rzędzie i 2 w drugim.

Czy to już wystarczy, aby potwierdzić, że zmiana lamp jest na zasadzie plug&play?

P.S.

Na forum FiestaKlubPolska straszą mnie, że jak padnie jedna dioda led, to nie ma też zasilania światła mijania. Do wymiany diody trzeba "pruć" lampę lub całą ją wymienić sciana.gif.

Ja wiem, że rzecz martwa, ale jest to aż tak prawdopodobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ten przekaźnik, który on zamontował jest niezbędny?

Jego auto nie miało wiązki zasilającej LEDy, więc musiał to jakoś rozwiązać. Tyle, że jest to druciarnia i nie sugerowałbym się umiejscowieniem ori przekaźnika. W tej kwestii to zajrzeć by trzeba do schematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolałem dopytać .

> Poszedłem na wszelki wypadek jeszcze raz do garażu i jest SUPER! Nie dość, że kolory się zgadzają,

> to nawet jest podłączony kabel niebiesko-brązowy ( na foto oznaczony "not used" ).

Niebiesko-brązowy nie jest używany w wersji z LED, domyslam się, że u Ciebie jest to w chwili obecnej zasilanie postojówki - masz taką w lampie na osobnej żarówce?

>W lampie

> też są wszystkie piny, czyli 8 w jednym rzędzie i 2 w drugim.

> Czy to już wystarczy, aby potwierdzić, że zmiana lamp jest na zasadzie plug&play?

Nie w 100%, ale szanse są spore. Nie wiem jak rozwiązane jest przyciemnienie LED w momencie włączenia postojówek, skoro zgodnie z rozpiską na zdjęciu przewód od postojówek nie jest używany. Znowu schematy, porównanie z autem z LED lub wpięcie lampy na próbę.

> P.S.

> Na forum FiestaKlubPolska straszą mnie, że jak padnie jedna dioda led, to nie ma też zasilania

> światła mijania.

Przeczą temu dwie rzeczy - rozpiska wtyczki, gdzie wyraźnie napisano, że LEDy mają osobne zasilanie - masę i + oraz foto z postu 2 gdzie są włączone światła mijania bez LED przed wykonaniem wiązki.

>Do wymiany diody trzeba "pruć" lampę lub całą ją wymienić .

Inaczej się nie da.

> Ja wiem, że rzecz martwa, ale jest to aż tak prawdopodobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.