Skocz do zawartości

Zaburzenie wyważenia koła wałka


woj76

Rekomendowane odpowiedzi

Co wg. was będzie jeżeli zaburzę "troszeczkę" fabryczne wyważenie górnego koła paska rorządu w celu zamocowania na wieńcu małej blaszki do czujnika położenia wałka? Mogę oczywiście zrobić przeciwwagę, ale mocowanie czegokolwiek do wieńca to będzie i tak rzeźba, więc chciałbym do maksimum ograniczyć papranie się z tym.

I EDIT od razu: wg. wstępnych wyliczeń taka blaszka będzie ok. 5 gramów ważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wałek kręci się o połowę wolniej od wału?!

> Maksymalnie ma u ciebie 3200 obr/min?

> Nie masz kogoś kto wyważa doły u Ciebie, moze ogarną

> BTW

> Plan wchodzi w życie?

No więc właśnie mi się też wydaje, że problemu nie powinno być.

Tak, plan wchodzi (chyba) w życie, wymyśliłem metodę zrobienia tego tanim kosztem i czasem i do tego plug and play, żeby można było starego kompa w każdej chwili podłączyć. Tylko nie chcę gratów z auta targać, stąd pytanie, bo jabym chciał rozebrać rozrząd to był spoko sobie tą blaszkę przykręcił i dał do wyważenia, ale mam zamiar zrobić to na aucie. Zaraz jadę wogóle na lokalny szrot, gdzie jest Sej (mam nadzieję, że jeszcze stoi) do wyrwania pokrywy i brakujących czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc właśnie mi się też wydaje, że problemu nie powinno być.

> Tak, plan wchodzi (chyba) w życie, wymyśliłem metodę zrobienia tego tanim kosztem i czasem i do

> tego plug and play, żeby można było starego kompa w każdej chwili podłączyć. Tylko nie

> chcę gratów z auta targać, stąd pytanie, bo jabym chciał rozebrać rozrząd to był spoko sobie

> tą blaszkę przykręcił i dał do wyważenia, ale mam zamiar zrobić to na aucie. Zaraz jadę wogóle

> na lokalny szrot, gdzie jest Sej (mam nadzieję, że jeszcze stoi) do wyrwania pokrywy i

> brakujących czujników.

Jak już chcesz pakować dodatkowe gramy na rozrząd do lepiej założyć dwie blaszki na koło wału korbowego bez przeciwwagi i z każdej blaszki czujnik brałby odczyt. Zaleta? Koło kręci się dwa razy wolniej, odczyt masz, siły odśrodkowe mniejsze, łatwiej zamocować czujnik, itede..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już chcesz pakować dodatkowe gramy na rozrząd do lepiej założyć dwie blaszki na koło wału

> korbowego bez przeciwwagi i z każdej blaszki czujnik brałby odczyt. Zaleta? Koło kręci się dwa

> razy wolniej, odczyt masz, siły odśrodkowe mniejsze, łatwiej zamocować czujnik, itede..

Chyba coś Ci się pokręciło z tymi obrotami, jest akurat odwrotnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już chcesz pakować dodatkowe gramy na rozrząd do lepiej założyć dwie blaszki na koło wału

> korbowego bez przeciwwagi i z każdej blaszki czujnik brałby odczyt. Zaleta? Koło kręci się dwa

> razy wolniej, odczyt masz, siły odśrodkowe mniejsze, łatwiej zamocować czujnik, itede..

Widzę, że się nie rozumiemy - czujnik położenia wałka jest mi potrzebny, i musi to być niestety zamontowane na górnym kole.

Póki co nie będzie blaszki na kole, bo nie dorwałem gratów, ale za to wracam do planu pierwotnego i mam zamiar zrobić czujnik własnej roboty na magnesie oparty. Magnes jest jeszcze mniejszy i lżejszy, do tego będę miał drugi odwrotnie biegunowany i zamontuję go przeciwlegle, powinno styknąć. Mnóstwo gratów do tego już przygotowałem, między innnymi prowadnicę, żeby równo wywiercić otwór pod gwint M3 w wieńcu koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.