Skocz do zawartości

passat b5 problem z elektryką


damian83dd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od niedawna super problem nie działa opuszczanie szyb , centralny nie działa jak należy , otwieranie baku nie działa ,oraz czasem problemy z oświetleniem i do tego sterowanie lusterek też nie działa.

Wyczytałem że to moduł komfortu , więc dziś rozebrałem co spowodowało że moim oczom ukazała się czarna skrzynka i pełno wilgoci na podłodze oraz mokre kable ,wyciągnąłem wody ile szło szmatami, kable poprzecierałem. Moduł komfortu był suchutki ,ale i tak go lekko osuszyłem suszarką poskładałem do kupy i nadal nic nie działa jakieś propozycje?????

Jutro podłączę pod kompa zobaczę jakie błędy pokaże 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam od niedawna super problem nie działa opuszczanie szyb , centralny nie działa jak należy ,

> otwieranie baku nie działa ,oraz czasem problemy z oświetleniem i do tego sterowanie lusterek

> też nie działa.

> Wyczytałem że to moduł komfortu , więc dziś rozebrałem co spowodowało że moim oczom ukazała się

> czarna skrzynka i pełno wilgoci na podłodze oraz mokre kable ,wyciągnąłem wody ile szło

> szmatami, kable poprzecierałem. Moduł komfortu był suchutki ,ale i tak go lekko osuszyłem

> suszarką poskładałem do kupy i nadal nic nie działa jakieś propozycje?????

> Jutro podłączę pod kompa zobaczę jakie błędy pokaże

a piny we wtyczce nie były ugnite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Później wrzucę jakiś zrzut z telefonu i zobaczę co pokaże tak po za tym to twoja wina wykrakałeś

> mi tą elektrykę kolego

Niestety wszystkich wcześniej czy później to dotknie zlosnik.gif Taka technika.

Ale nic strasznego i najczęściej da się to ogarnąć w prosty sposób. Kwestia abyś odczytał czy są jakieś błędy.

Zobaczymy co później.

A jeszcze na spokojnie zajrzyj do gumy w której wiązka przechodzi do drzwi kierowcy czy tam nie widać czegoś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec podpiąłem kompa dziś i moją oczom ukazał się las wiadomości takich

953 Przekroczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza

nieznane ustawienie przełączników - BŁĄD SPORADYCZNY

1329 Magistrala danych funkcji komfort w trybie awaryjnym

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

1334 Moduł sterujący drzwi prawy tył-J389

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

1333 Moduł sterujący drzwi lewy tył-J388

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

1332 Moduł sterujący drzwi pasażera-J387

magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

932 Siłownik szyby lewy przód-V147

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

943 Podgrzewanie lusterka lewego-Z4

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

929 Siłownik zamka centralnego prawy przód-F221

nieprawidłowy sygnał

944 Podgrzewanie lusterka prawego-Z5

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

930 Siłownik zamka centralnego lewy tył-F222

nieprawidłowy sygnał

931 Siłownik zamka centralnego prawy tył-F223

nieprawidłowy sygnał

TO JAKAŚ MASAKRA shocked.gifshocked.gifshocked.gifi co sądzicie o tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wtyczka do modułu komfortu nie jest zaśniedziała od wilgoci albo zalane przewody nie miały

> uszkodzonej izolacji?

do modułu komfortu są dwa wtyki większy i mniejszy żadna z nich nie miała śladu rdzy ,jak nowe ale kable były całe mokre nie wiem czy izolacja nie nasiąkła woda albo gdzieś dostała się wilgoć ogólnie mam cały dywanik pod nogami kierowcy cały mokry nie wiem pewnie gdzieś odpływ wody się zatkał na podłodze dlatego dostaje się woda pod dywan. Jeszcze jedno co zauważyłem to zielony nalot na brązowym kablu z masy przykręconym do podłogi ,ale ten nalot jest na samej śrubie .

Jeszcze jedno co mi kolega mówił to żeby sprawdzić jakiś duży bezpiecznik pod kierownica czy jest to powiązane z modułem komfortu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do modułu komfortu są dwa wtyki większy i mniejszy żadna z nich nie miała śladu rdzy ,jak nowe ale

> kable były całe mokre nie wiem czy izolacja nie nasiąkła woda albo gdzieś dostała się wilgoć

> ogólnie mam cały dywanik pod nogami kierowcy cały mokry nie wiem pewnie gdzieś odpływ wody

> się zatkał na podłodze dlatego dostaje się woda pod dywan. Jeszcze jedno co zauważyłem to

> zielony nalot na brązowym kablu z masy przykręconym do podłogi ,ale ten nalot jest na samej

> śrubie .

> Jeszcze jedno co mi kolega mówił to żeby sprawdzić jakiś duży bezpiecznik pod kierownica czy jest

> to powiązane z modułem komfortu????

Rozkręć śrubę wyczyść i zabezpiecz kontakt masy. Obejrzyj dokładnie przewody. Woda dostawać się może do auta przez drzwi, zatkane odpływy na podszybiu lub z szyberdachu. na poczatek sprawdz czy nie leci pod blacha od drzwi i oczysc syf ktory jest za nadkolami z przodu i utrudnia odplyw wody z podszybia. Osusz kable szukaj zasniedzialych stykow w tamtej okolicy, mozesz sprobowac otworzyc modul i zobaczyc czy w nim nic nie zasniedzialo. Bezpiecznik nie wiem o jakim mowa ale udalo Ci sie polaczyc z modulem komfortu wiec zasilanie na nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozkręć śrubę wyczyść i zabezpiecz kontakt masy. Obejrzyj dokładnie przewody. Woda dostawać się

> może do auta przez drzwi, zatkane odpływy na podszybiu lub z szyberdachu. na poczatek sprawdz

> czy nie leci pod blacha od drzwi i oczysc syf ktory jest za nadkolami z przodu i utrudnia

> odplyw wody z podszybia. Osusz kable szukaj zasniedzialych stykow w tamtej okolicy, mozesz

> sprobowac otworzyc modul i zobaczyc czy w nim nic nie zasniedzialo. Bezpiecznik nie wiem o

> jakim mowa ale udalo Ci sie polaczyc z modulem komfortu wiec zasilanie na nim jest.

Do modułu zaglądałem jest jak nówka spróbuję jeszcze raz osuszyć kable i odkręcić i wyczyścić masę może to pomoże jak nie dam do elektryka niech szuka gdzie są zimne luty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.