Skocz do zawartości

Samochód zastępczy z OC sprawcy


Ulik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale trochę bardziej skomplikowany przypadek. Sprawca jest obcokrajowcem, pojazd zarejestrowany zagranicą i OC zagranicznego TU (UE). Czy przerabiał ktoś taki temat ? To, że samochód przysługuje, to mam potwierdzone. Problem jest z załatwieniem tego bezgotówkowo. Niestety polskie TU, które likwiduje szkodę w imieniu zagranicznego TU, odsyła mnie do wypożyczalni. Wypożyczalnia z kolei do TU. Nie bardzo uśmiecha mi się płacenie za wynajem, a później bujanie się z TU o zwrot kosztów.

Może ktoś z tu obecnych, był w podobnej sytuacji, i będzie w stanie polecić wypożyczalnie, która zgodzi się na scedowanie na nią rozliczenia z TU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź Sixt. Pewnie ponad połowę przychodów mają z OC, więc może ogarną temat.

Jesteś już kolejną osobą, która ich poleca ok.gif Ale nie udało mi się dziś do nich dodzwonić crazy.gif

Na stronie, w formularzu kontaktowym, wymuszają zaznaczenie oświadczenia, że sprawca jest ubezpieczony w polskim TU, więc tylko telefonicznie mogę coś z nimi załatwić. No nic... jutro będę próbował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem podobną sytuację. Zgłosiłem szkodę do swojego towarzystwa (warta) i tu nie bylo problemu chcieli mi nawet lawetą dostarczyć zastepczaka. Jednak po kilku godzinach poinformowali mnie że przekazują sprawę ergo Hestii bo oni są przedstawicielem na Pl tu sprawcy. I tu już nie było tak fajnie bo kazali mi sobie wypożyczyć auto w wypożyczalni i potem bujać się ze zwrotem kasy.

Zanim zdecydowałem to było po ptakach bo rzeczoznawca się pospieszyl zrobił całkę i było po balu.

Warta od razu proponowała bezgotówkowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj

> Miałem podobną sytuację. Zgłosiłem szkodę do swojego towarzystwa (warta) i tu nie bylo problemu

> chcieli mi nawet lawetą dostarczyć zastepczaka. Jednak po kilku godzinach poinformowali mnie

> że przekazują sprawę ergo Hestii bo oni są przedstawicielem na Pl tu sprawcy. I tu już nie

> było tak fajnie bo kazali mi sobie wypożyczyć auto w wypożyczalni i potem bujać się ze zwrotem

> kasy.

> Zanim zdecydowałem to było po ptakach bo rzeczoznawca się pospieszyl zrobił całkę i było po balu.

> Warta od razu proponowała bezgotówkowo.

> Pozdrawiam

A widzisz - 'Wynajmijmnie24.pl' bardzo chętnie dali mi ceeda, zapowiedzieli, że wyrwanie kasy od TU to już ich problem - i nie obchodziło ich, że sprawca miał OC w 'Ergo Hestia' (NB, moim zdaniem, całkiem porządna ubezpieczalnia). W razie, gdyby jednak ode mnie dopominali się należności, niezwłocznie o tym tu napiszę. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj

> Miałem podobną sytuację. Zgłosiłem szkodę do swojego towarzystwa (warta) i tu nie bylo problemu

W Hestii też na początku powiedzieli, że wystawiają zlecenie do współpracującej wypożyczalni i ci bezgotówkowo wypożyczą. Po dwóch dniach oczekiwania na kontakt z wypożyczalni, zadzwoniłem do Hestii i dowiedziałem się, że tak różowo nie jest.

U mnie całki nie będzie. Więc czasu mam pewnie sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie firma jest z Lublina i wszystkie auta są na tablicach LU. Mają biuro w Białymstoku i bazę pod Białymstokiem. Myślę, że wielu miastach jest podobnie, a już w Warszawie to na pewno. Na WWW nie widzę, żeby się tym chwalili. Szczerze mówiąc, o tej firmie dowiedziałem się od laweciarza, którego przysłał do mnie znajomy blacharz. Laweciarz zaproponował auto zastępcze i zapewnił, że jako poszkodowanego nie z własnej winy, nic mnie to nie kosztuje - więc się zgodziłem.

Na Twoim miejscu wysłałbym zapytanie przez formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.