Skocz do zawartości

Lewarek z scs do ccs


uxon

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w CCS lewarek zmiany biegow z metalowym koszem i wciskanym wstecznym i trzema linkami, jednak jest on w kiepskim stanie. Kupilem na wymiane uzywany lewarek od seja z plastikowym koszem i podciaganym wstecznym. Przy okazji innej roboty, chcialem, zeby mechanik mi to zalozyl, jednak zadzwonil do mnie, ze lewarek nie pasuje. Ze jesli zaloze ten od seja to nie ma zabezpieczenia przed wrzuceniem wstecznego (brak trzeciej linki), zwlaszcza ze mam skrzynie 6b.

Mowil tez, ze w seju jest nieco inny wybierak, dzieki czemu wystarczy ten podciagany wsteczny.

Czy rzeczywiscie tak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie różnią ale powinien pasować chyba ze na inne mocowanie linek ja mialem z ccs i mial jedna linke montowana na sworzeń a druga na kulkę, teraz mam z sc 1.1 z podciaganym i obie linki sa na kulkę. A co do blokady to ja przełożyłem wybierak sc do kosza cc nie bylo mocowania i na skrzyni 6b jezdzilem bez i nie miałem zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam w CCS lewarek zmiany biegow z metalowym koszem i wciskanym wstecznym i trzema linkami,

> jednak jest on w kiepskim stanie. Kupilem na wymiane uzywany lewarek od seja z plastikowym

> koszem i podciaganym wstecznym. Przy okazji innej roboty, chcialem, zeby mechanik mi to

> zalozyl, jednak zadzwonil do mnie, ze lewarek nie pasuje. Ze jesli zaloze ten od seja to nie

> ma zabezpieczenia przed wrzuceniem wstecznego (brak trzeciej linki), zwlaszcza ze mam skrzynie

> 6b.

> Mowil tez, ze w seju jest nieco inny wybierak, dzieki czemu wystarczy ten podciagany wsteczny.

> Czy rzeczywiscie tak to wyglada?

kosze sa zamienne. Nie da sie wrzucic wstecznego bez podciagniecia pierscienia nawet przy skrzyni 6tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wybierak w ccs jest ten sam co we wczesnych wersjach seja spi z podciaganym wtecznym tylko w

> miejscu wybieraka na 3 linke byla zaslepka

> sam mialem ccs y i wkladalem lewarki z seja

Ale w przypadku lewarka z seja, jedynym zabezpieczeniem jest plastik blokujacy przesuniecie drazka max w prawo. Jak beda luzy na mechanizmie, to nie ma mozliwosci, ze wsteczny jednak sie wbije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w przypadku lewarka z seja, jedynym zabezpieczeniem jest plastik blokujacy przesuniecie drazka

> max w prawo. Jak beda luzy na mechanizmie, to nie ma mozliwosci, ze wsteczny jednak sie wbije?

Nie będzie takiej możliwości, przecież luz na mechanizmie lewarka spowoduje mniejsze wychylenia na wybieraku w skrzyni i będzie raczej odwrotnie, możesz nie dać rady wbić np. 5ki albo 2ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.