Skocz do zawartości

Zawór evap


yahoo73

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nie dawno CCS. Po zakupie odkryłem, zawór evap oraz pochłaniacz jest usunięty. W tej chwili wężyki są połączone bez przerwy w układzie czyli wężyk dochodzi do przepustnicy. Mam w związku z tym parę pytań:

- jak podłączam kompa to mam błąd - "zawór evap - zwarcie/przerwa" - czy to może być powodem nie odpalania samochodu??

- czy powinienem zaślepić króciec przy przepustnicy a ten wężyk od zbiornika zostawić otwarty??

- co z przewodami, które szły do zaworu evap - zewrzeć je czy odizolować??

- czy taki stan może powodować problemy z odpalaniem?? Czasami normalnie jeździ a czasami nie można go odpalić przez parę dni?. Czy obecny stan może powodować zwarcie, gdzie indziej??

- czy może najlepiej zamontować ten układ na nowo??

Temat na pewno dla niektórych z Was prosty smile.gif

Proszę o pomoc

ps szukajka mi nie pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie błąd evap świeci już od roku i wszystko w porzadku. Także nie tutaj problem. Wężyki przy przepustnicy musisz zaślepić bo będzie ciągnąć lewe powietrze, ja mam nałożony kawałek węża na oba króćce, taka pętla, ale działa. Te przewody od baku muszą być drożne, bo robią jako odpowietrznik, tylko nie wiem czy dobrym sposobem jest doprowadzanie oparów z baku zaraz nad silnikiem hehe.gif

> Kupiłem nie dawno CCS. Po zakupie odkryłem, zawór evap oraz pochłaniacz jest usunięty. W tej chwili

> wężyki są połączone bez przerwy w układzie czyli wężyk dochodzi do przepustnicy. Mam w związku

> z tym parę pytań:

> - jak podłączam kompa to mam błąd - "zawór evap - zwarcie/przerwa" - czy to może być powodem nie

> odpalania samochodu??

> - czy powinienem zaślepić króciec przy przepustnicy a ten wężyk od zbiornika zostawić otwarty??

> - co z przewodami, które szły do zaworu evap - zewrzeć je czy odizolować??

> - czy taki stan może powodować problemy z odpalaniem?? Czasami normalnie jeździ a czasami nie można

> go odpalić przez parę dni?. Czy obecny stan może powodować zwarcie, gdzie indziej??

> - czy może najlepiej zamontować ten układ na nowo??

> Temat na pewno dla niektórych z Was prosty

> Proszę o pomoc

> ps szukajka mi nie pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem nie dawno CCS. Po zakupie odkryłem, zawór evap oraz pochłaniacz jest usunięty. W tej chwili

> wężyki są połączone bez przerwy w układzie czyli wężyk dochodzi do przepustnicy. Mam w związku

> z tym parę pytań:

> - jak podłączam kompa to mam błąd - "zawór evap - zwarcie/przerwa" - czy to może być powodem nie

> odpalania samochodu??

> - czy powinienem zaślepić króciec przy przepustnicy a ten wężyk od zbiornika zostawić otwarty??

> - co z przewodami, które szły do zaworu evap - zewrzeć je czy odizolować??

> - czy taki stan może powodować problemy z odpalaniem?? Czasami normalnie jeździ a czasami nie można

> go odpalić przez parę dni?. Czy obecny stan może powodować zwarcie, gdzie indziej??

> - czy może najlepiej zamontować ten układ na nowo??

> Temat na pewno dla niektórych z Was prosty

> Proszę o pomoc

> ps szukajka mi nie pomogła

Przewody od oparów zaślepić, a już na pewno te od przepustnicy. Przewody elektryczne albo odizolować i żyć z błędem w kompie, albo wpiąć między nie duży opór 22 ohmy (zlikwiuje błąd w kompie). Brak pochłaniacza nie powinien mieć wpływu na odpalanie, chyba, że jest lewe powietrze przez nie bądź źle zaślepione przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.