Skocz do zawartości

Adaptacja foteli elektrycznych


Gborowik

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców MultiEcuSkan (zarejestrowana najnowsza wersja): Zamontowałem siedzenia elektryczne z pamięcią i lusterka, ale nie mogę przeprowadzić procedury osiowania w Proxi (migający licznik).

Wszystkie funkcje foteli są sprawne, lusterko przy wstecznym reaguje. Kierunkowskazy przy zamykaniu drzwi, tempomat, kierownicę multimedialną udało się zaadoptować, a fotele? sciana.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pozostaje zmiana wersji ECU od foteli

> Zmiana wersji ECU tzn centralek od foteli?

Albo BC, ale to ostateczność, najpierw pogadaj z Yanim.

Miałem taki przypadek, że jeden z kolegów z AK zmienił sobie uszkodzony panel od klimatyzacji i za chiny ludowe nie dało się tego zosiować.

Prawdopodobnie problemem jest wersja FW w dokładanym/wymienianym ECU.

Można by jeszcze podjechać do ASO, może mają możliwość wgrania najnowszych wersji FW do wszystkich ECU, dzięki czemu wszędzie powinny pojawić się zgodne wersje FW i powinno dać się zosiować proxy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nic nie pomoże to pozostaje zmiana wersji ECU od foteli (jeśli takie istnieje

> - nie wiem) lub BC.

Na pewno takie nie istnieje bo ECU = engine control unit.

Miałeś za pewne na myśli CU (contril unit) od foteli. Nazywają się one odpowiednio dla kierowcy NAG po str pasażera NAP wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno takie nie istnieje bo ECU = engine control unit.

Electronic Control Unit, faktycznie w wąskiej definicji odnosi się to do silnika, ale w szerokiej odnosi się do każdego elektronicznego modułu kontrolującego pracę czegoś.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Bas, mam prośbę: Czy możesz podpowiedzieć jak najlepiej skontaktować się z Yanim i czy mogę pisać po polsku, czy koniecznie w angielskim. Pozdrawiam.

PS. Odnośnie paneli sterujących siedzeniami, to praktycznie są nie do kupienia, no może w ASIO, ale pewnie za grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kol. Bas, mam prośbę: Czy możesz podpowiedzieć jak najlepiej skontaktować się z Yanim

[email protected] albo przez pw na jego forum.

> i czy mogę

> pisać po polsku, czy koniecznie w angielskim.

Możesz pisać po angielsku albo po bułgarsku (Yani - Yanislav Karagyozov jest Bułgarem, mieszka w Varnie).

> Pozdrawiam.

> PS. Odnośnie paneli sterujących siedzeniami, to praktycznie są nie do kupienia, no może w ASIO, ale

> pewnie za grubą kasę.

A próbowałeś podjechać do ASO, żeby zrobili osiowanie proxy a jak im się nie uda, żeby zaktualizowali firmware?

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A próbowałeś podjechać do ASO, żeby zrobili osiowanie proxy a jak im się nie uda, żeby

> zaktualizowali firmware?

> Pozdrawiam BAS

Dzięki. Do ASO jeszcze nie jeździłem, na razie próbuję tańszych sposobów, jeśli zawiodą będę musiał wpaść do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki. Do ASO jeszcze nie jeździłem, na razie próbuję tańszych sposobów, jeśli zawiodą będę musiał

> wpaść do ASO.

Za adaptację pewnie wezmą 100-150zł a że przy okazji trzeba będzie zapodać nowy FW to już trzeba dogadać, jeśli w ASO pracują rozsądni ludzie to da się dogadać, jak się nie uda to nie dostaną nic.

Pamiętaj, że zawierasz z nimi umowę o dzieło, jeśli nie uda im się zosiować proxy a to zlecasz to nie wykonają umowy.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za adaptację pewnie wezmą 100-150zł a że przy okazji trzeba będzie zapodać nowy FW to już trzeba

> dogadać, jeśli w ASO pracują rozsądni ludzie to da się dogadać, jak się nie uda to nie dostaną

> nic.

> Pamiętaj, że zawierasz z nimi umowę o dzieło, jeśli nie uda im się zosiować proxy a to zlecasz to

> nie wykonają umowy.

> Pozdrawiam BAS

Wielkie dzięki. Jak mawiał stary, poczciwy Pawlak w znanym filmie: "...mądrych ludzi warto posłuchać". Wszystkiego najlepszego w '15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Za adaptację pewnie wezmą 100-150zł a że przy okazji trzeba będzie zapodać nowy FW to już trzeba

> dogadać, jeśli w ASO pracują rozsądni ludzie to da się dogadać, jak się nie uda to nie dostaną

> nic.

> Pamiętaj, że zawierasz z nimi umowę o dzieło, jeśli nie uda im się zosiować proxy a to zlecasz to

> nie wykonają umowy.

> Pozdrawiam BAS

Jednak udało się za friko. Kumpel miał FES-a 3,5 i tym programem dało się przeprowadzić adaptację fotelików. Tzn. fotele śmigają, a licznik stoi waytogo.gif

A swoją drogą: dlaczego nie poradził z tym MES? Chyba MES jest nowszym programem?

Jeszcze przy okazji pytanko do posiadaczy foteli z pamięcią: Czy przy załączeniu wstecznego jedno lusterko się przestawia, czy oba?

W moim tylko prawe. hmm.gif. Pozdrawiam zainteresowanych i nie tylko.

PS. ...A z Yanim jakoś nie mogłem się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przy okazji, jeśli to nie tajemnica adaptowałeś fotele z anglika czy udało Ci się kupić wersję

> EU. Foteli w pełnej elektryce jak na lekarstwo na rynku wtórnym i kiedyś zastanawiałem się czy

> da radę przerobić angliki.

Udało mi się kupić ładne całe kpl. wnętrze EU. Jasna beżowa skóra. Pełna elektryka z pamięcią (moduł fot. kierowcy jest trochę uszkodzony). W tym dostałem dwa moduły komfortu z drzwi sterowania lusterkami i mechanizm z silnikami prawego lusterka. Miałem trochę kłopotu przy podłączeniu, ale jakoś przy pomocy kolegów z forum udało się. Myślę, że teraz jestem w tym temacie ekspertem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.