Skocz do zawartości

CC 704 nie odpala...


darus84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Potrzebuję bardzo Waszej pomocy... Pacjent to CC z silnikiem 704ccm i gaźnikiem WEBER. Auto nie odpala. Kręci ale nie odpala.

Co już sprawdziłem/wyeliminowałem :

-Układ zapłonowy/elektryczny raczej sprawny, ponieważ iskra jest a po rozpyleniu bezpośrednio do gaźnika aerozolu (np. zmywacz do chamulców) auto na chwilę odpala.

-Pompa paliwa ok.

- gaźnik cały rozebrany i wymyty , dysze przedmuchane powietrzem.

-pływak ustawiony - poziom paliwa w komorze pływakowej ok.

-uszczelki nowe/sprawne.

Tyle zrobiłem i dalej nic. silnik kręci i nie odpala. zupełnie nic jak by nie było paliwa, a po wykręceniu świecy- jest mokra, tak jak by nie było iskry...

Nie mam już pojęcia co dalej ??? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sygestie i porady , choć wiem, że cc700 już pewnie prawie nikt nie jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak kolega podpowiada podmień jeśli masz możliwość cewkę. To, że iskra jest nie znaczy że będzie chodził. Ewentualnie moduł zapłonowy padł ale, to ostateczność. Może być przerwany(przełamany) przewód czujnika położenia wału. Osobiście obstawiam cewkę albo czujnik. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Tak jak kolega podpowiada podmień jeśli masz możliwość cewkę. To, że iskra jest nie znaczy

> że będzie chodził. Ewentualnie moduł zapłonowy padł ale, to ostateczność. Może być

> przerwany(przełamany) przewód czujnika położenia wału. Osobiście obstawiam cewkę albo czujnik.

> Powodzenia w poszukiwaniach.

Cewkę podmieniłem , moduł też... a czujnik sprawdzałem miernikiem i wychodzi że jest ok. Pozatym tak jak pisałem : Po rozpyleniu jakiegoś łatwopalnego aerozolu do gardzieli gaźnika auto odpala na chwilę. Zastanawiam się nad składem mieszanki , czy nie jest przelany ? Macie jakieś info jak ma być wstępnie ustawiona ta śruba od składu mieszanki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to że nie dostaje paliwa. Cudów nie ma albo elektryka albo pompa paliwa lub gaźnik. Jeśli winny byłby gaźnik nawet źle ustawiony to próbowałby zapalić ale Ty piszesz, że w ogóle nie gada. Wygląda mi to na elektrykę albo brak paliwa. A wykręcałeś świece, nie zalewa je, nie ubywa płynu chłodzącego, uszczelka pod głowicą. Więcej pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko,co w 700 bym zrobił, żeby miec pewność bez względu na to, czy świeca mokra, czy iskra jest:

1. Pompa paliwa - odpinasz przewód od gaźnika, przystawiasz butelkę 1,5 litra i przy kręceniu ma sikać przynajmniej do połowy

2. Wykręcić świece, wyczyścić i osuszyć

3. odkręcić czujnik na kole pasowym, wyczyścić, nawet przejechać dwa razy papierem ściernym oczko

4. sprawdzić, czy ssanie działa

Odpalenie w taki sposób, że bez ssania na suchych świecach popompować gazem pełnym zakresem pedału gazu z 5 razy i kręcić z 5-7 sekund cały czas od początku pompując gazem w całym zakresie jak najszybciej.

Można też nie pompować podczas kręcenia, ale z 10 razy pompować przed odpaleniem.

U mnie jak był problem z układem paliwowym, ssanie pogarszało rozruch.

Jeśli nie odpali, to wtedy podmiana cewki, modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.