Skocz do zawartości

Cruze - problem


Wojcio

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

Pytam po sąsiedzku i z góry sorry za skape informacje od kolegi, ale ma kłopot... Silnik 1.4 turbo benzyna, 10 000 nalotu - ciagle włącza sie wiatrak chłodnicy, auto potrafi wejść w stan awaryjny i świecić kontrolkami silnika i trakcji (wiem dziwne). Termostat pono wymieniony, pompa wody pono działa, są jakieś problemy z odpowietrzneiem układu chłodzenia (płynu nie ubywa). Generalnie z pracą samego silnika problemów nie ma - coś się dzieje z układem chłodzenia. Serwis daje ostro ciała. Ma ktoś jakięs rady co sprawdzić? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwus,

> Pytam po sąsiedzku i z góry sorry za skape informacje od kolegi, ale ma kłopot... Silnik 1.4 turbo

> benzyna, 10 000 nalotu - ciagle włącza sie wiatrak chłodnicy, auto potrafi wejść w stan

> awaryjny i świecić kontrolkami silnika i trakcji (wiem dziwne). Termostat pono wymieniony,

> pompa wody pono działa, są jakieś problemy z odpowietrzneiem układu chłodzenia (płynu nie

> ubywa). Generalnie z pracą samego silnika problemów nie ma - coś się dzieje z układem

> chłodzenia. Serwis daje ostro ciała. Ma ktoś jakięs rady co sprawdzić? Będę wdzięczny

Te wiatraki tak już mają, że ciągle chodzą w tych silnikach.

To podobno zjawisko normalne.

A te kontrolki zaczęły świecić się przed wizytą w ASO, czy po "naprawie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te wiatraki tak już mają, że ciągle chodzą w tych silnikach.

> To podobno zjawisko normalne.

> A te kontrolki zaczęły świecić się przed wizytą w ASO, czy po "naprawie"?

Tego nie wiem, ale ponoć już aso kilka razy walczyło z problemem i nic. Kolega twierdzi że to coś z czujnikami ewenti elektroniką sterującą. Ale z doświadczenia pewno winne lewe powietrze, nieszczelności w układzie albo "cóś". Myslałem że są jakieś typowe bolączki tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie wiem, ale ponoć już aso kilka razy walczyło z problemem i nic. Kolega twierdzi że to coś z

> czujnikami ewenti elektroniką sterującą. Ale z doświadczenia pewno winne lewe powietrze,

> nieszczelności w układzie albo "cóś". Myslałem że są jakieś typowe bolączki tego modelu.

Typowe jest ciągłe działanie wiatraka.

http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=1897

Nie słyszałem, by tak kontrolki szalały.

Niech męczy ASO - może w końcu znajdą przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie wiem, ale ponoć już aso kilka razy walczyło z problemem i nic. Kolega twierdzi że to coś z

> czujnikami ewenti elektroniką sterującą. Ale z doświadczenia pewno winne lewe powietrze,

> nieszczelności w układzie albo "cóś". Myslałem że są jakieś typowe bolączki tego modelu.

Które ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.