Skocz do zawartości

Problem z piecem Vaillant AtmoMax Plus


Owcen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem pojawił się po modernizacji przewodów kominowych, a raczej ich "dołożeniu". Piec był podpięty do "starego", murowanego komina "głównego" w budynku.

Po przepięciu do nowego, dokładanego przez strop, piec ma problem z "odpalaniem" przy niewielkim obciążeniu.

O ile z ciepłą wodą nie ma problemu, zawsze odpala, o tyle przy ogrzewaniu, zwłaszcza przy "dogrzewaniu", ma problem z "odpaleniem".

Wygląda to tak:

- włącza się pompa

- słychać bardzo wyraźnie "przeskakiwanie" iskry. Następuje "odpalenie", ale tak jakby "wybuch", i piec gaśnie

- po 5s piec znowu próbuje "odpalić", za drugą próbą 9/10 razy odpala.

Firma, która serwisuje mi piec, od razu przez tel. stwierdziła, że to wina iskrownika, w co nie chce mi się trochę wierzyć, skoro piec przy poborze ciepłej wody zawsze odpala, a problem ma tylko z ogrzewaniem, które "od zawsze" piec ma ustawione na "minimum mocy" + nie było takich cyrków na "starym", murowanym kominie, a pojawiły się na nowym, "blaszanym".

Moim skromnym zdaniem, coś trzeba w piecu podregulować, a nie wymieniać części, ale może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Problem pojawił się po modernizacji przewodów kominowych, a raczej ich "dołożeniu". Piec był

> podpięty do "starego", murowanego komina "głównego" w budynku.

> Po przepięciu do nowego, dokładanego przez strop, piec ma problem z "odpalaniem" przy niewielkim

> obciążeniu.

> O ile z ciepłą wodą nie ma problemu, zawsze odpala, o tyle przy ogrzewaniu, zwłaszcza przy

> "dogrzewaniu", ma problem z "odpaleniem".

> Wygląda to tak:

> - włącza się pompa

> - słychać bardzo wyraźnie "przeskakiwanie" iskry. Następuje "odpalenie", ale tak jakby "wybuch", i

> piec gaśnie

> - po 5s piec znowu próbuje "odpalić", za drugą próbą 9/10 razy odpala.

> Firma, która serwisuje mi piec, od razu przez tel. stwierdziła, że to wina iskrownika, w co nie

> chce mi się trochę wierzyć, skoro piec przy poborze ciepłej wody zawsze odpala, a problem ma

> tylko z ogrzewaniem, które "od zawsze" piec ma ustawione na "minimum mocy" + nie było takich

> cyrków na "starym", murowanym kominie, a pojawiły się na nowym, "blaszanym".

> Moim skromnym zdaniem, coś trzeba w piecu podregulować, a nie wymieniać części, ale może się mylę ?

Mam podobny problem. Tylko u mnie czasami zapalał dopiero po 4 razie.

Metodą prób i błędów doszedłem, że potrzebuje więcej powietrza do spalania - musiałem mu w menu serwisowym zwiększyć obroty turbinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety najważniejsze parametry pracy reguluje się "śrubkami".

Moje podejrzenie też padło na złą "mieszankę".

Nie mam zamiaru wyrzucić 300zł na iskrownik + 200zł robocizna, skoro powinno dać się "wyregulować" piec pod nowe parametry (nowy komin) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowoczesnych kotłach reguluje sie długość przewodu kominowego na sterowniku - u mnie w Viessmanie złe ustawienie powoduje właśnie "wybuchowe" uruchamianie. Mieszanka zbyt "skręcona" powoduje u mnie brak możliwości pracy na najniższej modulowanej mocy podczas silnych wiatrów (w bezwietrzny dzień pracuje stabilnie). Jeśli nie masz możliwości zaprogramowania długości komina pozostaje regulacja mieszanki i dmuchawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W nowoczesnych kotłach reguluje sie długość przewodu kominowego na sterowniku - u mnie w Viessmanie

> złe ustawienie powoduje właśnie "wybuchowe" uruchamianie. Mieszanka zbyt "skręcona" powoduje u

> mnie brak możliwości pracy na najniższej modulowanej mocy podczas silnych wiatrów (w

> bezwietrzny dzień pracuje stabilnie). Jeśli nie masz możliwości zaprogramowania długości

> komina pozostaje regulacja mieszanki i dmuchawy

W moim przypadku, jest to zwykły piec dwu funkcyjny, atmosferyczny.

Niby w "menu jest 200" pozycji, a tak naprawdę, w tym modelu ustawia się elektronicznie góra 10 parametrów, które i tak dobiera się na podstawie pomiarów instalacji, ciśnienia gazu, tabelek itd i dopiero wstukuje do pieca.

Problem w tym, że firma się uparła, że to iskrownik, a chyba nie chcą się przyznać, że nie mają narzędzi do "ręcznych pomiarów" aby prze konfigurować piec zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku, jest to zwykły piec dwu funkcyjny, atmosferyczny.

> Niby w "menu jest 200" pozycji, a tak naprawdę, w tym modelu ustawia się elektronicznie góra 10

> parametrów, które i tak dobiera się na podstawie pomiarów instalacji, ciśnienia gazu, tabelek

> itd i dopiero wstukuje do pieca.

> Problem w tym, że firma się uparła, że to iskrownik, a chyba nie chcą się przyznać, że nie mają

> narzędzi do "ręcznych pomiarów" aby prze konfigurować piec

W atmosferyku bez turbinki to se nie podregulujesz nic, bo możesz zaczadzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W atmosferyku bez turbinki to se nie podregulujesz nic, bo możesz zaczadzieć.

Problem w tym, że ja, "broń Boże", nic nie chce kombinować.

Idealnie by było, aby przyjechał "fachman", zrobił pomiary, wyregulował piec itd.

Szukam "pomocy, wskazówek itd.", aby nie dać się "przyciąć" na wymianie dobrych części.

Obdzwoniłem kilka serwisów, czekam na kontakt "fachowców" w sprawie terminu i możliwych usterek/ilości złota do przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi piec też nie chciał się włączać. Okazało się, że elektroda (usytuowana w komorze spalania przed palnikami), która wykrywa pojedynczy płomień była przesunięta i dlatego iskrownik nie działał. U mnie jest piec gazowy to De Dietrich, elektroda wolframowa to koszt około 130 zł, ale wystarczyło ją odpowiednio podgiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje. Poszedłem tym śladem.

Po doginałem elektrony "po swojemu".

Oryginalnie, zarówno elektrody odpowiedzialne za "start", jak i czujnik zapłonu nie pokrywały się z "osią palnika".

Poprawiłem, ustawiłem odległości.

Piec działa idealnie.

400zł w kieszeni yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.