Skocz do zawartości

Eurocargo II - opinie


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ktoś tu na pewno jeździ Eurocargo II. grinser006.gifgrinser006.gif

Interesuje mnie usterkowość modelu, spalanie, ogólnie awaryjność. Chodzi o dmc 12t w dużej kabinie i skrzynią najlepiej 8. Jeśli chodzi o moc to co najmniej 210KM bo jazda słabszym będzie wkurzająca, a i spalanie może być wyższe.

Obecnie jeżdżę pierwszym modelem (2003r.) i nie mogę powiedzieć żeby jakoś bardzo się to psuło. Z tym, że tutaj nie ma jeszcze za dużo elektroniki, więc to chyba dzięki temu. grinser006.gifgrinser006.gif

Interesują mnie roczniki 2004/2005 i przebiegi rzędu 500-600kkm. Auto ma robić rocznie 100kkm i wytrzymać 2-3 lata.

Mój 210KM aktualnie spala średnio 20l. W tym nowszym powinno być w sumie to samo, bo też chodzi o euro 3.

Każda opinia mile widziana. smile.gif

Ale jeśli nie Iveco, to co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Interesują mnie roczniki 2004/2005

Ot - od maja 2005 r wchodziły cyfrowe tacho - pamiętaj o tym podczas szukania auta. chyba ,że nie zależy Tobie na tacho.

od 2006 roku były już euro 4 - ciut tańsza eksploatacja viatoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ot - od maja 2005 r wchodziły cyfrowe tacho - pamiętaj o tym podczas szukania auta. chyba ,że nie

> zależy Tobie na tacho.

> od 2006 roku były już euro 4 - ciut tańsza eksploatacja viatoll.

Cyfrowe czasem mnie wkurza. zlosnik.gif Ale każda taka uwaga jest cenna. smile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Wiem że ktoś tu na pewno jeździ Eurocargo II.

> Interesuje mnie usterkowość modelu, spalanie, ogólnie awaryjność. Chodzi o dmc 12t w dużej kabinie

> i skrzynią najlepiej 8. Jeśli chodzi o moc to co najmniej 210KM bo jazda słabszym będzie

> wkurzająca, a i spalanie może być wyższe.

> Obecnie jeżdżę pierwszym modelem (2003r.) i nie mogę powiedzieć żeby jakoś bardzo się to psuło. Z

> tym, że tutaj nie ma jeszcze za dużo elektroniki, więc to chyba dzięki temu.

> Interesują mnie roczniki 2004/2005 i przebiegi rzędu 500-600kkm. Auto ma robić rocznie 100kkm i

> wytrzymać 2-3 lata.

> Mój 210KM aktualnie spala średnio 20l. W tym nowszym powinno być w sumie to samo, bo też chodzi o

> euro 3.

> Każda opinia mile widziana.

> Ale jeśli nie Iveco, to co innego?

Ja jeździłem 12T 250KM z ośmiobiegową skrzynią. Często z przyczepą tandemem. Usterek trochę było. Najczęściej BC, przerzucanie między zakresami skrzyń. W zimie często komunikat o usterce wspomagania i skrzyni razem. Podobno wspomaganie jest pociągnięte olejem ze skrzyni. Tak przynajmniej mówili w serwisie a sami zbiorniczka od wspomagania nie znaleźliśmy. Paliło dosyć dużo, do 24l. Jak na mój gust trochę za krótki ostatni bieg. Przy 90km/h wskazówka była na końcu zielonego pola. Brak blokady dyfra. Ustawienie kierownicy się luzowało z czasem i kierownica żyła swoim życiem. Dwa razy zdarzyły się usterki wiązki elektrycznej. Po prostu się przecierała gdzieś o ramę. Raz z jednej, raz z drugiej strony. Sporadycznie błędy sterownika silnika. Przed 200tyś wymienialiśmy wzdłużny drązek kierowniczy. Raczej dość szybko jak na auto autostradowe. Inna sprawa, że miało dziwny rozstaw osi w porównaniu do MANa czy Midlum. Tylna oś bardzo z tyłu i często przednia była przeciążona (taka specyfika kontenera). A oryginalne klucze nadają się do polowania na fretki a nie do odkręcania koła. Jakbyś się zdecydował to kup porządny klucz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.