Skocz do zawartości

Okno dachowe - wymiana


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Użyszkoników 20.GIF

Jakie polecilibyście okno dachowe o wymiarach około 118x78cm, jak najcieplejsze, 3 szyby, ciepłe ramki z nawiewnikiem itp itd ? hmm.gif

Preferowane tworzywo sztuczne białe lub grafit, drewno mam teraz z Veluxa i już nie kcem crazy.gif

Do pokoju, nie łazienki, jeśli to ma znaczenie.

Cenowo do 1500pln za okno, jeśli coś podejdzie ok.gif

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Preferowane tworzywo sztuczne białe lub grafit, drewno mam teraz z Veluxa i już nie kcem

Co z nim nie tak?

Od 10 lat mam kilka takich a jedno powlekane białym tworzywem w łazience i wszystko OK.

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Co z nim nie tak?

Szyba nie izoluje termicznie zbyt dobrze i poprzednik kiepsko je zamontował, więc przewiewa dodatkowo crazy.gif

> Od 10 lat mam kilka takich a jedno powlekane białym tworzywem w łazience i wszystko OK.

To będzie miało z 10-12 lat, 8 rok tu mieszkam dopiero wink.gif

Chciałbym to wymianić i mieć cicho i ciepło w tym pokoju smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Szanownych Użyszkoników

> Jakie polecilibyście okno dachowe o wymiarach około 118x78cm, jak najcieplejsze, 3 szyby, ciepłe

> ramki z nawiewnikiem itp itd ?

> Preferowane tworzywo sztuczne białe lub grafit, drewno mam teraz z Veluxa i już nie kcem

> Do pokoju, nie łazienki, jeśli to ma znaczenie.

> Cenowo do 1500pln za okno, jeśli coś podejdzie

> Pozdrawiam,

> Szymon

Wyboru to chyba nie masz zbyt duzego - wejdz na strony Veluxa i Fakro, zobacz co maja w ofercie, porównaj ceny i już ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Szanownych Użyszkoników

> Jakie polecilibyście okno dachowe o wymiarach około 118x78cm, jak najcieplejsze, 3 szyby, ciepłe

> ramki z nawiewnikiem itp itd ?

> Preferowane tworzywo sztuczne białe lub grafit, drewno mam teraz z Veluxa i już nie kcem

> Do pokoju, nie łazienki, jeśli to ma znaczenie.

> Cenowo do 1500pln za okno, jeśli coś podejdzie

> Pozdrawiam,

> Szymon

Fakro, jest linia okien FTT o wspol U 0.8, sa tez 0.5, mam kilka tych pierwszych, bardzo solidna ale ciezka konstrukcja ok.gif

Nie wiem czy znajdziesz cieple z nawiewnikiem, bo to sie troche kloci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Co z nim nie tak?

> Od 10 lat mam kilka takich a jedno powlekane białym tworzywem w łazience i wszystko OK.

U rodzicow Velux zgnil po ok 15latach (w sypialni), tzn moze nie zgnil, ale drewno sie zrobilo cale czarne, Velux tez maja czasem problem z szczelnoscia nawiewnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U rodzicow Velux zgnil po ok 15latach (w sypialni), tzn moze nie zgnil, ale drewno sie zrobilo cale

> czarne, Velux tez maja czasem problem z szczelnoscia nawiewnikow.

Coś musiało być schrzanione z montażem albo wentylacją?

U mnie jak nowe. Nawet sobie nie wyobrażam jak mogłoby do tego dojść?

hmm.gif

Wybierając okna porównywałem budowę z Fakro i niestety Fakro to była wtedy marna podróbka Velux-a. Może teraz przegonili swój wzór?

Były też okna firmy Okpol ale to już była tragedia. Wkręty na wierzchu, lakier jak od stolarza z garażu, sęki i szpary.

Były jeszcze takie w całości z tworzywa. Wyglądały bardzo konkretnie ale nie pamiętam nazwy. Jakaś znana, zagraniczna firma od stolarki okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś musiało być schrzanione z montażem albo wentylacją?

> U mnie jak nowe. Nawet sobie nie wyobrażam jak mogłoby do tego dojść?

Wiesz, tata jest budowlańcem od lat i pilnował budowy swojego domu. jest to sypialnia, są tam też od tego czasu meble drewniane i nic się nie dzieje. Okno było szczelne, a pod oknem zgodnie ze sztuką był grzejnik. Zgniła konstrukcja od wewnątrz okna, nic tam nigdy nie ciekło, wszytsko było szczelne. Widać, że lakier był bardzo słaby. Też, nie najlepiej jest rozwiązane wietrzenie, u rodziców w mrozy delikatnie wiało, u sąsiadów w kilku oknach jest identycznie.

> Wybierając okna porównywałem budowę z Fakro i niestety Fakro to była wtedy marna podróbka Velux-a.

> Może teraz przegonili swój wzór?

Z tego co pamiętam Fakro było porównywalne z Veluxemi dalej tak jest. Ja wolałem polską firmę, poza tym na mniej te okna zrobiły lepsze wrażenie i wybór modeli jest większy. Dodatkowo jak kupowałem zrobili promocje, że za najcieplejsze okna zwracają część kasy, co obniżyło mi koszt o 1500zł wink.gif

> Były też okna firmy Okpol ale to już była tragedia. Wkręty na wierzchu, lakier jak od stolarza z

> garażu, sęki i szpary.

Ja sobie odpuściłem, bo każdy mówił, że róznica w cenie jest w pełni uzasadniona. Poza tym robią tylko proste modele.

> Były jeszcze takie w całości z tworzywa. Wyglądały bardzo konkretnie ale nie pamiętam nazwy. Jakaś

> znana, zagraniczna firma od stolarki okiennej.

Velux i Fakro takie maja, ja takie do łazienki i pralni wstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakro, jest linia okien FTT o wspol U 0.8, sa tez 0.5, mam kilka tych pierwszych, bardzo solidna

> ale ciezka konstrukcja

> Nie wiem czy znajdziesz cieple z nawiewnikiem, bo to sie troche kloci.

Nawiewnik nie jest konieczny. Poszukam u Fakro zatem 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, tata jest budowlańcem od lat i pilnował budowy swojego domu. jest to sypialnia, są tam też

> od tego czasu meble drewniane i nic się nie dzieje. Okno było szczelne, a pod oknem zgodnie ze

> sztuką był grzejnik. Zgniła konstrukcja od wewnątrz okna, nic tam nigdy nie ciekło, wszytsko

> było szczelne. Widać, że lakier był bardzo słaby. Też, nie najlepiej jest rozwiązane

> wietrzenie, u rodziców w mrozy delikatnie wiało, u sąsiadów w kilku oknach jest identycznie.

U mnie nic nie wieje, nic nie gnije, całość wygląda jak w dniu montażu w 2004r.

Skoro było tak jak piszesz to musiał gdzieś być błąd. Te okna mają genialnie rozwiązane klamki i wentylację w nich. Zamykasz masz szczelne, otwierasz, masz delikatny nawiew od góry tak, że nie daje po plecach. Pociągasz jeszcze mocniej otwierasz okno. Żadnych zasuwek, kratek itp. Tak samo z montażem akcesoriów. Wszystko jest tak przemyślane, że nie trzeba nic przykręcać, wiercić itp. Kupujesz roletkę, klik i zamontowane itp.

> Z tego co pamiętam Fakro było porównywalne z Veluxemi dalej tak jest.

W 2000 nie było. Wyglądało jak zrobione w garażu u sąsiada. W dodatku system zamykania i otwierania za pomocą zwykłej klamki z prostym ryglem umieszczony na dole...

Dobrze umiejscowione okno dachowe ma dolną i górna krawędź tak jak zwyczajne okna. Przez to klamka na dole to nieporozumienie, bo raz, że trzeba się schylać a dwa, że przy wyczołgiwaniu spod otwartego okna walisz łbem w drugi koniec.

Pewnie popularność takich okien wzięła się z tego, że większość rodaków ma w nosie projekt i na własną rękę podwyższa ściankę kolankową, robiąc z okna dachowego świetlik?

>Ja wolałem polską firmę, poza

> tym na mniej te okna zrobiły lepsze wrażenie i wybór modeli jest większy. Dodatkowo jak

> kupowałem zrobili promocje, że za najcieplejsze okna zwracają część kasy, co obniżyło mi koszt

> o 1500zł

> Ja sobie odpuściłem, bo każdy mówił, że róznica w cenie jest w pełni uzasadniona. Poza tym robią

> tylko proste modele.

Też wolałbym. Zapewne poszli mocno do przodu, bo wtedy to co piszesz brzmiałoby jak herezja.

> Velux i Fakro takie maja, ja takie do łazienki i pralni wstawiłem.

W 2000 Fakro nie miało. Miał tylko Velux no i te w całości plastikowe okna (już sobie przypomniałem) - Roto. To było decydujące w moim przypadku, bo zależało mi na białym oknie do łazienki a dodatkowe zabezpieczenie tylko utwierdzało w wyborze. Cena niestety za Velux-a była znacznie wyższa.

Do dzisiaj zachodzę w głowę jak to jest zrobione. Powłoka musi być bardzo cienka. Okno pracuje a powierzchnia po 10 latach wygląda jak nowa i jak odlana z jednej całości. Żadnej ryski, żadnego łączenia, idealnie gładka struktura.

Gdyby to była farba dawno popękałaby.

Nie wiedząc, że to drewno zarzekałbym się, że tworzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie nic nie wieje, nic nie gnije, całość wygląda jak w dniu montażu w 2004r.

> Skoro było tak jak piszesz to musiał gdzieś być błąd. Te okna mają

Nie sądze, okno nie zgniło od razu po zamieszkaniu, tylko po jakiś 6-7latach zaczeło czernieć drewno (najpierw sine, potem coraz ciemniejsze)

genialnie rozwiązane klamki i

> wentylację w nich. Zamykasz masz szczelne, otwierasz, masz delikatny nawiew od góry tak, że

Dla mnie to wada, z czasem klamka może dostać luzu, pozatym to nie w jednym oknie była nieszczelność. Jak masz kratkę to masz prosty system. Zresztą od wietrzenia jest wentylacja.

> nie daje po plecach. Pociągasz jeszcze mocniej otwierasz okno. Żadnych zasuwek, kratek itp.

> Tak samo z montażem akcesoriów. Wszystko jest tak przemyślane, że nie trzeba nic przykręcać,

> wiercić itp. Kupujesz roletkę, klik i zamontowane itp.

Do każdego masz pełna gamę akcesorii

> W 2000 nie było. Wyglądało jak zrobione w garażu u sąsiada. W dodatku system zamykania i otwierania

> za pomocą zwykłej klamki z prostym ryglem umieszczony na dole...

> Dobrze umiejscowione okno dachowe ma dolną i górna krawędź tak jak zwyczajne okna. Przez to klamka

> na dole to nieporozumienie, bo raz, że trzeba się schylać a dwa, że przy wyczołgiwaniu spod

to zależy, Fakro ma tak i tak, u mnie musiała być na dole, bo nie wyobrażam sobie wchodzić na coś, żeby otworzyć okno, bo okna są wysoko, bo mają doświetlać pokój nie meble. U rodziców kiedyś nie było wyboru i przez tą klamkę pod oknem stał podest, żeby sięgnąć klamki.

> otwartego okna walisz łbem w drugi koniec.

> Pewnie popularność takich okien wzięła się z tego, że większość rodaków ma w nosie projekt i na

> własną rękę podwyższa ściankę kolankową, robiąc z okna dachowego świetlik?

To nie ma nic do rzeczy, możesz okno dać na 1m, możesz 1,8m, ja wolałem na 1,8m aby dobrze doświetlić.

> Też wolałbym. Zapewne poszli mocno do przodu, bo wtedy to co piszesz brzmiałoby jak herezja.

> W 2000 Fakro nie miało. Miał tylko Velux no i te w całości plastikowe okna (już sobie

> przypomniałem) - Roto. To było decydujące w moim przypadku, bo zależało mi na białym oknie do

> łazienki a dodatkowe zabezpieczenie tylko utwierdzało w wyborze. Cena niestety za Velux-a była

> znacznie wyższa.

obecnie potrafią być tańsze.

> Do dzisiaj zachodzę w głowę jak to jest zrobione. Powłoka musi być bardzo cienka. Okno pracuje a

> powierzchnia po 10 latach wygląda jak nowa i jak odlana z jednej całości. Żadnej ryski,

> żadnego łączenia, idealnie gładka struktura.

> Gdyby to była farba dawno popękałaby.

> Nie wiedząc, że to drewno zarzekałbym się, że tworzywo.

są lakiery poliuretanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądze, okno nie zgniło od razu po zamieszkaniu, tylko po jakiś 6-7latach zaczeło czernieć

> drewno (najpierw sine, potem coraz ciemniejsze)

To coś u mnie musi być schrzanione bo po 10 latach wyglądają tak:

c1027b87048d.jpg

To dolna, najbardziej narażona na wilgoć krawędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.