Skocz do zawartości

chevrolet orlando problem


banaś

Rekomendowane odpowiedzi

silnik 1.8 po założeniu gazu zapala sie kontrolka check podłączenie do kompa pokazuje ciągle za małą dawke gazu mechanik coś kombinował ustawiał przyspieszał nawet ostatnio listwe zmienił na bardziej wydajną (podobno) i nic kontrolka dalej sie zapala

macie pomysły dlaczego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po założeniu gazu

> mechanik coś kombinował

> macie pomysły dlaczego ??

Myślę, że to jest główna przyczyna wink.gif Pojedź do gazownika, sprawdzi na komputerze numer błędu, będzie wiedział co robić.

Przyczyn zapalenia się kontrolki silnika może być milion. Jak chociażby błąd na sondzie lambda która wariuje od innej wartości* spalin przy instalacji lpg

U mnie jakiś czas temu, z pierwszymi mrozami, pojawiał się błąd kiedy instalacja włączała się podczas postoju (np. na światłach), okazało się, że silnik dostawał zbyt słabą mieszankę a wtryskiwacze średnio radziły sobie z mrozami. Kazałem podnieść temperaturę w której włącza się lpg, zmieniłem obroty w których "zaskakuje" (z 550/600 na 1200, chodziło o to, żeby nie przełączał się stojąc) i wgrałem nową mapę z poprawionym dozowaniem. Problem znikł.

*tu mogę się mylić, niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik 1.8 po założeniu gazu zapala sie kontrolka check podłączenie do kompa pokazuje ciągle za

> małą dawke gazu mechanik coś kombinował ustawiał przyspieszał nawet ostatnio listwe zmienił na

> bardziej wydajną (podobno) i nic kontrolka dalej sie zapala

> macie pomysły dlaczego ??

za plotem stoi orlando znajomego. nawet szpece z AC nie potrafia tak zrobic zeby bledu nie wywalalo. ten typ tak ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za plotem stoi orlando znajomego. nawet szpece z AC nie potrafia tak zrobic zeby bledu nie

> wywalalo. ten typ tak ma

E tam pitu pitu. Moje orlando z tym silnikiem od nowości na gazie i kompletne zeeeroo problemów. Zresztą nie tylko moje bo wiele takich olków i cruze z tym silnikiem 1,8 pomyka bez problemów i sprzedawane były w salonach z opcją LPG. Dedykowane były instalacje sekwencyjne BRC ale także inne działają ok. Wszystko kwestia dobranej instalacji komponentów i prawidłowego jej ustawienia. Założenie w instalacji sekwencyjnej urządzenia kasującego check to proszenie się w przyszłości o kłopoty. Usterkę trzeba usunąć a nie ją zamaskować żeby nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam pitu pitu. Moje orlando z tym silnikiem od nowości na gazie i kompletne zeeeroo problemów.

> Zresztą nie tylko moje bo wiele takich olków i cruze z tym silnikiem 1,8 pomyka bez problemów

> i sprzedawane były w salonach z opcją LPG. Dedykowane były instalacje sekwencyjne BRC ale

> także inne działają ok. Wszystko kwestia dobranej instalacji komponentów i prawidłowego jej

> ustawienia. Założenie w instalacji sekwencyjnej urządzenia kasującego check to proszenie się w

> przyszłości o kłopoty. Usterkę trzeba usunąć a nie ją zamaskować żeby nie było widać.

jak wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.