Skocz do zawartości

Roznice w wyposazeniu na MK-ciekawe co w FIACIE piszczy


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz panowie, poczytalem na MK posta Roznice w wyposazeniu i w zadumke pewna zapadlem co w cromalach mozna po taniosci dolozyc poprzez zarowke/kostke/przekaznik.

Ja poki co nic nie rozbieralem i wiedza ma elektryczna nietega ale moze ktos z Was odkryl cos ciekawego.

A moze fiat okraja na maxa wiazki i kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Otoz panowie, poczytalem na MK posta Roznice w wyposazeniu i w zadumke pewna zapadlem co w

> cromalach mozna po taniosci dolozyc poprzez zarowke/kostke/przekaznik.

> Ja poki co nic nie rozbieralem i wiedza ma elektryczna nietega ale moze ktos z Was odkryl cos

> ciekawego.

> A moze fiat okraja na maxa wiazki i kostki?

a czego Ci brakuje i chciałbyś dołożyć - pytam o konkretne rozwiązania/elementy.

Z tego co wiem nie było nigdy w Cromach instalacji pod to, czego mi brakowało, brakuje:

- czujników parkowania z przodu;

- oświetlenia podłoża w tylnych drzwiach;

- dogrzewania płynu chłodniczego;

Dzięki Liskowi dołożyłem u siebie składanie lusterek zewnętrznych, ale wymagało to wymiany samych lusterek, panelu sterowania i rzeźbienia w modułach drzwiowych (dokładanie przekaźników, rezystorów itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czego Ci brakuje i chciałbyś dołożyć - pytam o konkretne rozwiązania/elementy.

> Z tego co wiem nie było nigdy w Cromach instalacji pod to, czego mi brakowało, brakuje:

> - czujników parkowania z przodu;

> - oświetlenia podłoża w tylnych drzwiach;

> - dogrzewania płynu chłodniczego;

> Dzięki Liskowi dołożyłem u siebie składanie lusterek zewnętrznych, ale wymagało to wymiany samych

> lusterek, panelu sterowania i rzeźbienia w modułach drzwiowych (dokładanie przekaźników,

> rezystorów itd)

dołożenie przeciwmgielnych w Cromie wymagało założenia reflektorów i włącznika w desce. Instalacja była gotowa. Sterowanie radiem z kierownicy to wymiana zwijaka i kierownicy ze sterowaniem/. Do tego oczywiście włączenie w ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czego Ci brakuje i chciałbyś dołożyć - pytam o konkretne rozwiązania/elementy.

> Z tego co wiem nie było nigdy w Cromach instalacji pod to, czego mi brakowało, brakuje:

> - czujników parkowania z przodu;

> - oświetlenia podłoża w tylnych drzwiach;

> - dogrzewania płynu chłodniczego;

Mi brakuje dodatkowo:

- doświetlania zakrętów

- kierunków migających 3/5 razy po dotknięciu dźwigni

- automatycznie zapalających się świateł ( to wiem że można uruchomić niestety poprzednik przed sprzedażą na wiosnę wyłączył sciana.gif)

jest na to sposób hmm.gif

> Dzięki Liskowi dołożyłem u siebie składanie lusterek zewnętrznych, ale wymagało to wymiany samych

> lusterek, panelu sterowania i rzeźbienia w modułach drzwiowych (dokładanie przekaźników,

> rezystorów itd)

to nie jest mulher.gif konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi brakuje dodatkowo:

> - doświetlania zakrętów

w mojej po FL tego też nie ma, a nektórzy mają

> - kierunków migających 3/5 razy po dotknięciu dźwigni

mruga 3 razy - Croma po FL

> - automatycznie zapalających się świateł ( to wiem że można uruchomić niestety poprzednik przed

> sprzedażą na wiosnę wyłączył )

jak to zrobił? Ja zostawiam światła w pozycji włączone i zależnie od położenia kluczyka i ew zapłonu są włączone lub nie

> jest na to sposób

> to nie jest konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np brakuje mi BT i dziwie sie ze NAVI ta pierwsza tego nie miala:(

no i brakuje lampki w lusterku ze po odpilotowaniu swieci w dol "pod nogi" wygodne toto zanim drzwi sie otworzy w lesie:)

i cholernie brakuje kubkotrzymaczy z przodu frown.gif bezpiecznych no ale skoro to miala byc lymuzyna to wiadomo, kierowca nie pije ino prezesy na tyle hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np brakuje mi BT i dziwie sie ze NAVI ta pierwsza tego nie miala:(

Można sobie do daszka przyczepić

> no i brakuje lampki w lusterku

tym do makijażu zlosnik.gif, czy wstecznym?

> ze po odpilotowaniu swieci w dol "pod nogi" wygodne toto zanim drzwi

> sie otworzy w lesie:)

dobrze że po otwarciu drzwi świeci. Pewnie dałoby się jakiegoś leda pod klamkę wcisnąć hmm.gif, ale teraz każdy ma leda w telefonie zlosnik.gif

> i cholernie brakuje kubkotrzymaczy z przodu bezpiecznych no ale skoro to miala byc lymuzyna to

> wiadomo, kierowca nie pije ino prezesy na tyle

nie sięgniesz do tyłu? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można sobie do daszka przyczepić

> tym do makijażu , czy wstecznym?

> dobrze że po otwarciu drzwi świeci. Pewnie dałoby się jakiegoś leda pod klamkę wcisnąć , ale

> teraz każdy ma leda w telefonie

> nie sięgniesz do tyłu?

nie lubie wisiorkow, zawieszek itp

w zewnwtrznym lusterku, swieci na ziemie naturalnie

do tulu jak siegam , za krotkie rece:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie lubie wisiorkow, zawieszek itp

To kartę SIM dodatkową sobie załatw.

> w zewnwtrznym lusterku, swieci na ziemie naturalnie

A to. Myślę że można to rozwiązać bardzo łatwo we własnym zakresie, jak komuś bardzo zależy.

> do tulu jak siegam , za krotkie rece:)

Najlepszym trzymakiem kawy jest żona. Naleje, zamiesza, podmucha jak za gorące, ciśnienie podniesie jak się kawa skończy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie każda, a wygodne to bardzo

> Pewnie można to jakimś dokładanym modułem załatwić, podobnie jak doświetlanie zakrętów.

doswietlanie to z czujnikiem zmierzchu powinno dzialac a nie zawsze bo bez sensu i wiocha taka ktore w pelnym sloncu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mojej po FL tego też nie ma, a nektórzy mają

> mruga 3 razy - Croma po FL

> jak to zrobił? Ja zostawiam światła w pozycji włączone i zależnie od położenia kluczyka i ew

> zapłonu są włączone lub nie

> > to nie jest konieczne

Ponoć zapalały się automatycznie po uruchomieniu silnika, a nie po włączeniu zapłonu, tak mamy też w firmowym combo, nie działa przy tym podświetlenie zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.