Skocz do zawartości

czujnik położenia wału


NaczelnyFilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś niemiłą sytuację zgaśnięcia silnika na drodze ekspresowej. Noc. Śnieżyca. I w czasie jazdy silnik zgasł. Dobrze że była droga w dół, wiec na pasie awaryjnym na 5tym biegu silnik hamował i wytracał prędkość.

Mam obrotomierz więc ewidentnie wina zapłonu. Wskazywał zero obrotów a silnik był zapięty i hamował biegiem. Szybkie przełanczanie stacyjki nic nie dawało. Dwie cewki nie pracowały.

Akcja trawała może 30 sekund. W ostaniej chwili przed wytaceniem predkości zapłon zagadał i dojechałem ze strachem do domu.

Czy Komuś padał kiedyś czujnik położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem dziś niemiłą sytuację zgaśnięcia silnika na drodze ekspresowej. Noc. Śnieżyca. I w czasie

> jazdy silnik zgasł. Dobrze że była droga w dół, wiec na pasie awaryjnym na 5tym biegu silnik

> hamował i wytracał prędkość.

> Mam obrotomierz więc ewidentnie wina zapłonu. Wskazywał zero obrotów a silnik był zapięty i hamował

> biegiem. Szybkie przełanczanie stacyjki nic nie dawało. Dwie cewki nie pracowały.

> Akcja trawała może 30 sekund. W ostaniej chwili przed wytaceniem predkości zapłon zagadał i

> dojechałem ze strachem do domu.

> Czy Komuś padał kiedyś czujnik położenia wału?

Mi padł czujnik po uderzeniu w zaspę. W Seicento CPW jest zaraz za chłodnicą i niestety pocisło zderzka wraz z chłodnicą i uderzyła w czujnik = uszkodziła przewód.

Objawy nie odpalił brak iskry.

Zobaczy czy nie masz gdzieś przetarty kabel albo nadłąmany zaraz przy samym czujniku. Może podeszła wilgoć i ześwirował albo jest poluzowany i nie dolegał do koła albo jest na nim jakiś syf. Obadaj pierwsze sprawe a jak coś to wymien proste smile.gif

Czujnik pierwszy lepszy ok 50zł a oryginał Magneti Marelli około 90 - 100złł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie pady będą częściej aż w ogóle nie odpalisz silnika. Wymien CPW.

Miałem podobnie, nieoczekiwanie przygasał silnik. Odpalał zazwyczaj od strzała, jedna czasami potrzebował "ochłonąć " 10 minut i jechał dalej. Założyłem nowy czujnik za jakieś 60 zł. Co ciekawe objawy nie ustąpiły. Metodą prób i błędów podmieniłem czujnik na używany i autko śmiga aż miło. Więc nowy może tez się trafić uszkodzony...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.